Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Novinky

Irina Slutská čeká dítě :))

11. dubna 2007 v 17:35 | Claire
Slavná ruská krasobruslařka, Irina Slutská, čeká dítě. Dvojnásobná mistryně světa a sedminásobná mistryně Evropy rovněž přerušila svou účast v turné Champions on Ice v rámci USA, aby v době těhotenství mohla pobývat doma. Jak je známo, Irina Slucká je od roku 1999 vdaná za trenéra fitnessu Sergeje Micheeva.

Po loňské olympiádě v Turíně Slucká již na amatérský led nevstoupila, ačkoliv zatím své rozhodnutí o opuštění velkého sportu oficiálně nepodala. Nevyloučila ani svou účast na Olympijských hrách v roce 2010. Samozřejmě se předpokládalo, že pokud se vrátí k amatérům, bude to v příští sezóně. S příchodem těhotenství se dá, bohužel, zcela jistě říci, že fanoušci rozhodně příští sezónu Sluckou neuvidí a to nejen na soutěžích, ale ani v show.


Tanečníci kritizují rozhodčí na mistroství světa 2007

31. března 2007 v 16:33
Sinead a John Kerrovi :

Sinead a John Kerrovi

Skotský taneční pár, Sinead a John Kerrovi, kritizoval minulý týden rozhodčí na Mistrovství světa v Tokiu. Rozhodcovský panel jim totiž udělil dedukci za prvek, který shledal zakázaným. Tento prvek však reprezentanti Velké Británie předvádějí bez problému v závodech celou sezónu. Kerrrovi skončili na 11. místě, což je o tři příčky horší pozice než ta, kterou zaujímali po povinných tancích.

Sourozenci jsou naštvaní. Žádný z rozhodčích nebyl z Británie a neměli možnost se jakkoliv ospravedlnit. Odečtené body je po originálním tanci posunuli dolů v pořadí.

"Když se objevily známky, viděli jsme, že jsme dostali dva body dedukce za zakázaný prvek." řekl John Kerr. "Kdyby nám je neudělili, zůstali bychom v top 10, což by nám umožnilo bruslit v druhé nejsilnější skupině."

"Předvedli jsme dobrý originální tanec. Dedukci jsme dostali za to, že Sinead údajně předvedla "skok" s více než půl otáčkou, což je považováno v tanečních párech za zakázaný prvek."

"Tento prvek jsme předvedli na pěti jiných závodech v této sezóně a nikdy nás za něj nepenalizovali, takže jsme absolutně nechápali, za co byl shledán nepovoleným."

"Kontroverzní rozhodnutí rozhodčích pak ovlivnilo náš výkon ve volném tanci."

"Jsem přesvědčený, že kdyby se to nestalo, mohli jsme být v top 10. Nechceme, aby to vypadalo jako výmluva, ale zrovna nám nepomohlo, že zde nebyl britský rozhodčí. Nemůžeme se tím zabývat, i když to vrhá na náš sport špatné světlo. Tento týden byl frustrující."

Od té doby, co spojili Kerrovi své síly s novým trenérem, olympijským šampiónem Evgeni Platovem, se zlepšili.

"Věříme si, příští sezónu se chceme vrátit silnější a dosáhnout cílů, které jsme si společně předsevzali." dodal John. "Tokio však pro nás zůstane zklamáním, o tom není pochyb."

Mistroství Světa - Ženy

25. března 2007 v 13:56
Japonská krasobruslařka Miki Andová se na domácí půdě v Tokiu stala mistryní světa. V konečném součtu dnes o 64 setin bodu porazila krajanku Mao Asadaovou. Třetí skončila Korejka Kim Ju-na, která neudržela vedoucí pozici po krátkém programu.

Miki Andová
 • Nejlepší volnou jízdu večera zajela šestnáctiletá Asadaová. Zahájila ji trojitým axelem, který mezi ženami bývá jen zřídka k vidění. Náročný skok zvládla téměř čistě, jen lehce se dotkla ledu špičkou druhé nohy.

  Excelentně předvedla i všechny ostatní prvky a útočila na titul. Ziskem 133,13 bodu si vytvořila nový osobní rekord, ale ztrátu z krátkého programu smazat nedokázala. Po první části soutěže byla až pátá, protože ji zradila kombinace. "Byla jsem ze sebe nadšená. Miluju závodit doma," radovala se Asadaová.

  Devatenáctiletá Andová uzavírala soutěžní program letošního šampionátu. I když měla do úvodu volné jízdy naplánovaný čtverný salchow, vzhledem k vývoji závodu neriskovala a zařadila jen jeho trojitou variantu. Stejně jako celou volnou jízdu ji však zvládla s naprostým přehledem, v závěru ještě dokázala zařadit dvě kombinace.

  I když ve volné jízdě prohrála s krajankou o šest bodů, s minimálním náskokem uhájila titul. "Vzhledem k tomu, že ženská soutěž je poslední a já jsem bruslila poslední, bylo těžké udržet koncentraci. Jsem šťastná, že jsem doma získala titul," řekla novopečená šampinka, která se po oznámení výsledků rozplakala štěstím.

  Z boje o zlato už předtím vypadla šestnáctiletá Kim Ju-na, která suverénně vyhrála krátký program. Juniorská mistryně světa z loňského roku a vítězka prosincového finále Grand Prix vstoupila do volné jízdy ve velkém stylu, ale pak dvakrát upadla při pokusu o trojitý lutz a při svém debutu na velké seniorské akci skončila třetí. "Dnes jsem byla v horší kondici, měla jsem těžké nohy. Nebyla jsem jistá ve skocích. Ale měla jsem dobrou sezonu a jsem s ní spokojená," komentovala svůj výkon.

  Čtvrtou příčku obsadila obhájkyně titulu Kimmie Meissnerová. Sedmnáctiletá Američanka sice neupadla, ale neoplývala skokanskou jistotou a na nejlepší nestačila. "Umím bruslit lépe, takže se dám dohromady a vrátím se příští rok. Musela jsem jít na led po Mao, která zajela úžasně. Nedokázala jsem vypnout křik publika," řekla loňská překvapivá šampionka.

  Až na šestou příčku spadla z bronzové pozice po krátkém programu nejlepší Evropanka Carolina Kostnerová.Italská tréninková partnerka Tomáše Vernera
  hned v úvodu volné jízdy upadla při trojitém flipu a tento nezdar její výkon značně poznamenal. Ve volných jízdách byla až devátá a na boj o medaile nebylo ani pomyšlení.

Mistroství Ruska 2007 - Ženy

21. března 2007 v 19:09
Novou mistryní Ruska se stala teprve 16-letá rodačka ze St. Petersburgu Ksenia Doronina. Mladá krasobruslařka zajela dobrou volnou jízdu, díky níž poskočila ze čtvrtého místa po krátkém programu na zlatý stupínek. Druhé místo patřilo Aleksandře Ievlevě, která vedla po krátkém programu. Bronzovou příčku nakonec obsadila největší favoritka na medaili Elena Sokolova.
 1. Ksenia Doronina
 2. Aleksandra Ievleva
 3. Elena Sokolova
..

Začalo MS v krasobruslení

21. března 2007 v 18:38
Dneska začalo v Japonsku MS v krasobruslení.Zítra vyjede na led i vicemistr Evropy,Čech Tomáš Verner,po krátkem programu je na devátém místě.Krátký program vyhrál francouz Brian Joubert. :)))

Výsledky po krátkem programu :

1.Joubert
2.Buttle
3.Takahaši

..

Mistroství Ruska 2007

17. března 2007 v 19:29
Sportovní Dvojice :
 1. Mukhortova a Trankov
 2. Obertas a Slavnov
 3. Efaeva a Menshikov
..
Taneční Páry :
 1. Domnina a Shabalin
 2. Khokhlova a Novitsky
 3. Rubleva a Shefer
Muži :
 1. Andrei Griazev
 2. Andrei Lutai
 3. Sergei Dobrin
Ženy :
 1. Ksenia Doronina
 2. Aleksandra Ievleva
 3. Elena Sokolova
Seznam účastníků sportovních dvojic se od začátku zužoval. Nejprve ohlásil svou neúčast kvůli zranění partnerky pár Kawaguchi & Smirnov. Poté nepřijeli ani největší ruské naděje Maria Petrova a Alexei Tikhonov. O této dvojici se neustále spekuluje, stále se neví, zda pár bude končit a proč vlastně na mistrovství Ruska nepřijel. Některé zdroje uvádějí, že jim po neúspěchu na finále Grand prix bylo Ruskou federací doporučeno, aby se závodu neúčastnili. Jiné prameny se vymlouvají na nemoc partnerky. Jisté je, že v seznamu účastníku na letošní Mistrovství Evropy ve Varšavě figurují jména Petrova a Tikhonov pouze na pozici náhradníků.

Mistry Ruska v kategorii sportovních dvojic se tedy pro letošek stali Maria Mukhortova a Maxim Trankov, kteří byli první po obou částech závodu. Druzí skončili Julia Obertas a Sergei Slavnov, kteří v průběhu soutěže podávali velice nevyrovnané výkony, především kvůli chybám partnerky. Bronz si odnesli Elena Efaeva a Aleksey Menshikov
.

Mistrosví Evropy 2007 - Sportovní dvojice

11. března 2007 v 13:05 | Claarka
Sportovní Dvojice :
 1. Aliona Savchenko a Robin Szolkowy - Německo
 2. Maria Petrova a Alexei Tikhonov - Rusko
 3. Dorota Siudek a Mariusz Siudek - Polsko
 4. Julia Obertas a Sergei Slavnov - Rusko
 5. Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov - Ukrajina
 6. Elena Efaieva a Alexei Menshikov - Rusko
 7. Mari Vartmann a Florian Just - Německo
Hala Sportowa Torwar ve Varšavě 24. ledna 2007. Sportovní dvojice. Vítězové - Aliona Sawczenko a Robin Szolkowy

Soutěžímě :)

6. března 2007 v 7:05 | Claarka
 
 

Reklama