Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat

Nové programy Nath a Fabiana pro sezónu 2013/2014

14. listopadu 2013 v 19:47 | Clárka
KRÁTKÝ TANEC:

Slow foxtrot: Big Spender by Cy Coleman and Dorothy Fields
Quickstep: Sing Sing Sing by Louis Prima
Charleston: Mein Herr by John Kander


VOLNÝ TANEC:

Carouseel (from Cirque du Soleil) by Benoit Jutras
Droit de Cite by Raphael Beaun and Max Steiner
Jeux Interdits by Fernando Sor
Le Petit Prince et sa Rose by Maxime RodriguezNatalie Pechalat- ještě pře MS

17. května 2011 v 15:47 | Claire
Vypráví, jak nesnadno si zvykala na moskevský byt.

"Neuměli jsme jazyk, neznali jsme město. Bydleli jsme v otlučeném hotýlku někde u Textiláků, a kolem nebyl žádný obchod, ani internet tam nebyl. Ten hotel se nám zdál být jako vězení. Já jsem každý večer plakala. Měli jsme tam trénovat měsíc, ale nevydrželi jsme to a utekli jsme za dva týdny. Ale vrátili jsme se. Já žiji v Moskvě už 3 roky. Najala jsem si byt. Fabien se rozhodl šetřit prostředky a bydlí společně se dvěmi mladými lidmi - ze Srbska a Německa. Řekli jsme si, že nejdůležitější je kvalita tréninků a pokrok v kariéře. Tak abychom zaznamenali nějaký rozvoj. Podmínky bydlení se navíc postupně trochu zlepšují.

Můj přítel, také krasobrušlař, nyní žije v Torontu. Vídáme se jen na závodech, a trávíme společně prázdniny. Podmínky pro šampionát jsou nyní pro nás velmi dobré. Vždyť pravidelně trénujeme v hale, ve které se MS pojede. Ani v Paříži by to nebylo tak pohodlné. Znamenalo by to hledat ubytování, přejíždět, zvykat si na nové podmínky. Takhle jsme vlastně doma.

Miluji procházky po Rudém náměstí, promenádou k Chrámu Spasitele. A potom se ráda projdu po můstku se stromy. Mám také ráda noční život v Moskvě, restaurace a noční kluby, kde můžete tancovat již od půlnoci. V Paříži začíná noční život mnohem později."

Fabian Bourzat- ještě pře MS

17. května 2011 v 15:45 | Claire
V rozhovoru krátce před MS se přiznal, že se mu stýská po vlasti.

"V principu bych mohl také pokračovat ve studiu v Moskvě. Ve Francii jsem zahájil studium na lékaře. Problém je v tom, že neumím rusky, a bez znalosti jazyka je studovat těžké. Neustále s Natalií něco vymýšlíme. Máme takový zvyk, že i v letadle probíráme různé situace a scénáře a zkoušíme se do nich stylizovat.

V tomto okamžiku nemám přítelkyni. Všechno je to poněkud složité, můj styl života, všechna ta turné a závody. Možná jsme prostě ještě nedozrál. Velmi se mi stýská po domově a na prázdniny často jezdím k přátelům do Francie. Natálie častěji zůstává v Moskvě."

ME v krasobruslení: Francouzi Péchalat a Bourzat dotančili ke zlaté medaili

30. ledna 2011 v 21:16 | Clárka
Mistry Evropy se na šampionátu v krasobruslení v kategorii tanců na ledě stali Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat z Francie. Pořadí se po krátkých tancích na stupních vítězů neměnilo, druhé místo udrželi Rusové Ekaterina Bobrová a Dmitri Soloviev, třetí sourozenci Sinead a John Kerrovi z Velké Británie. Česká dvojice zajela devátou nejlepší volnou jízdu večer, na posun kupředu to ale nestačilo a obsadili celkové desáté místo.

..
Tanečníci při svém finále chybovali jen minimálně, o to byla celá soutěž napínavější až do konce. Italové Federica Faiella a Massimo Scali, kteří byli před začátkem soutěže jedni z favoritů na zlato, se po chybě partnerky v krátkém tanci propadli až na deváté místo a i když ve volné jízdě bojovali o posun kupředu, výše než na páté místo jejich výkon nestačil. V jejich avizované poslední soutěžní sezóně je to pro ně zklamání a jedno z překvapení této kategorie.
Umístění od prvního do čtvrtého místa se ve volných programech nezměnilo. Jízdy v závěrečné skupině odstartovali sourozenci Kerrovi a na hudbu britské skupiny Muse si vylepšili osobní rekord a svou jízdou zaujali. Po nich jely hned tři ruské páry. Ekaterina Riazanová a Ilja Tkachenko se propadli až za Italy Faiellu a Scaliho a skončili šestí. Dnes platilo známé pořekadlo, že to nejlepší nakonec. Poslední startovní číslo si vylosovali Francouzi Nathalie Pechálat a Fabian Bourzat a po procítěném tanci na hudbu z filmů Charlieho Chaplina se mohli radovat. Za svůj volný tanec dostali 100,49 bodů. Vybojovali svou první medaili v kariéře a hned zlatou. Radost z celého realizačního týmu přímo sálala.

Lucie Myslivečková a Matěj Novák prožili malé drama už při rozjížďce, na které se Lucie srazila s Massimem Scalim a odnesla si z toho krvavý šrám na pravé noze. Protože jel náš pár jako druhý ve skupině, nebyl čas na ošetření. Svou dynamickou jízdu odjel náš pár v tempu a zaznamenali úspěch jak u publika, tak u rozhodčích. Ve volných tancích obsadili deváté místo, ale bodová ztráta z krátkého programu rozhodla, že celkově zůstali desátí. I tak je to nejlepší výsledek českého tanečního páru za několik posledních let a také to znamená, že má Česká republika pro příští rok zajištěna dvě účastnická místa.

..

Výsledky krátkých tanců :))) vede Nath a Fabian :)

26. ledna 2011 v 17:58 | Clárka
  1. Nathalie Pechalat a Fabian Bourzat 66,91
  2. Yekaterina Bobrova a Dmitri Soloviev 65,46
  3. Kerrovi 62,87
  4. Yelena Ylyinykh a Nikita Katsapalov 60,93
  5. Ekaterina Riazanova a Ilia Tkachenko 60,91
..

Debut nové sezóny se ukázal být bolestným

14. ledna 2011 v 16:13 | Clárka
Taneční pár Pechalat a Bourzat se vydal do Německého Oberstdorfu s nadějí na své první vítězství. Po neúspěšně zajetém krátkém tanci se ale ocitli na třetí příčce.

"Náš debut v nové sezóně byl poněkud bolestivým. Nyní se musíme zamyslet a poradit s odborníky, jak zlepšit naše technické hodnocení," řekl Bourzat.

"Naše známky určitě nebyly velkolepé. Máme před sebou mnoho práce," doplnila jej Pechalat.

Pár do Německa přijel bez trenéra. Byli ponecháni sami sobě, protože se soutěže jiné francouzské páry neúčastnily. Trenér Oleg Volkov neobdržel do doby závodu německém vízum.

..


Saša Žulin - Udělám všechno, aby mí francouzští žáci Pechalat s Bourzatem vybojovali ve Vancouveru medaili.

14. ledna 2011 v 15:47 | Clárka
O svých svěřencích: Pokusím se udělat všechno možné i nemožné, co budu schopen, pro to, aby mí francouzští žáci - Natalie Pechalat a Fabien Bourzat vybojovali ve Vancouveru medaili. Moc se mi líbí, jak oba pracují a s vystoupením v Paříži jsem rovněž spokojen. Děcka se ukázala být velkými bojovníky. A jak je vidět, ruští trenéři ještě něco umí a znají.

O návratu páru Delobel - Schenfelder: Je to obrovská konkurence a všechno bude jasné až po šampionátu Francie. Pochopitelně, bude složité stát proti M. Zazoui, která má ve své zemi obrovskou autoritu a požívá velké úcty. Navíc se velmi kriticky vyjádřila k odchodu svých žáků ke mne. Nelibě to nese a vyvíjí velké úsilí, aby mohla "zakopat" můj pár co nejhlouběji to půjde.

O páru Virtue - Moir: Tento pár se mi moc líbí. Nicméně v jejich bruslení prosakuje ještě něco juniorského-mládežnického. Házejí to specialistům přímo do očí. Nejprve se tanec rozhoří, ale už někde ve druhé minutě se ti chce spát. Dost možná, že mladí lidé ještě do podobné hudby nedorostli. Ačkoliv, soudě dle toho, jak kanaďany stylizují a vyvyšují porotci těsně přede dveřmi Her ve Vancouveru, budou patřit k horkým kandidátům na olympijské zlato.

..

Vexilu v Moskvě pro zdokonalení,mistři Francie zkoušeli své brusle na stadionu Lyon-Baraban

14. ledna 2011 v 15:45 | Clárka
Nathalie Pechalat (25 let) a Fabian Bourzat (28 let) "rozjížděli" své nové brusle tento týden v Lyonu-Baraban,předtím než odjedou na tři týdny do Ruska stavět jejich nové programy po boku jejich trenéra Alexandera Zhulin, se kterým trénují už rok.

"Jsme velice spokojení s uplynulou sezonou.Hodně lidí konstatovalo naše zlepšení co se týče základů bruslení, lehkosti páru, rychlosti přesunů.Tohle vše nás právě motivovalo k odjezdu do Ruska" chválí se v duchu mistři Francie, titulovaní v Colmaru při absenci jejich starších kolegů Delobel a Schoenfeldera.
"Po týdnu prázdnin v květnu se vrátíme v červnu do Lyonu,abychom tu pracovali s Kader Belmoktarna naší choreografii na suchu (skupina Kafig....choreografie jejich volné "šílenství" z roku 2007-2008-pozn.).Stále spolupracujeme s lidmi,kteří nás už dříve podporovali v Lyonu jako například stylistka Marlene Weber,která nám šije kostýmy.Téma pro příští rok,folklor, je velice rozsáhlé.Už nás inspirovalo k Flamencu.Co se týče volné,už máme nějaké nápady,ale chceme si ponechat moment překvapení až do Masters"
Co se týče jejich přizpůsobení se v Rusku,oba pokračují dálkově ve studiu,zároveň se adaptujíce na pět až šest hodin tréninku denně.Po své šestiměsíční stáži u Pierra Fabreho se Nathalie chystá zapsat na Moskevskou Univerzitu finančnictví.Fabian pokračuje ve svých hodinách osteopatie dálkově.
"Bez Pierra Fabra,našeho partnera,který nás podporuje až do Olympiády ve Vancouveru, bychom si nemohli toto dobrodružství dovolit.Teď už jsme si zvykli.Ruská krasobruslařská škola klade mnoho nároků na ledě,kde je potřeba být na sebe co nejtvrdější (práce na biomechaniku) i mimo něj (stretching,pružnost,řízení práce nohou) přiznává.
Nathalie a Fabian,jsou spokojení,že se mohli účastnit 18-19. dubna první týmové světové soutěže v Tokyu."Je škoda, že termín nebyl lepší,ale porazili jsme mistry Evropy Khokhlovou-Novitského.A navíc,ve francouzské výpravě teď panuje skvělá atmosféra ".

..

Pechalat a Bourzat trénují u Žulina

14. ledna 2011 v 15:43 | Clárka
Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat, slibný francouzsky tanečný pár, potvrdil rozhodnutí odejít z Francouzska a trénovat pod vedením Alexandra Žulina v Moskvě. Péchalat a Bourzat jsou na druhém místě v žebříčku francouzských párů a jsou mnohými považováni za hlavní adepty na evropské a světové pódium pro tuto sezónu. Na Evropě se umístili na 5. místě a ve světě na 7. místě.

Duo ukázalo rychlý progres v jejich posledních dvou sezónách, s krasobruslařským stylem, který je technický a plynulý. Jejich programy dávajú důraz na originalitu a rychlost. Pechalat a Bourzat sa stali také favoritami publika s originálními programi.

Péchalat a Bourzat trénovali v Lyone, ve Francouzsku posledních 10 let po boku Mariny Anissiny a Gwendala Peizerata, kteří vyhráli zlatou olympijskou medaili v Salt Lake City 2002 a po boku Isabelle Delobel a Oliviera Schoenfeldera, světových šampiónů z roku 2008.

"Fakt, že Isabelle a Olivier se právě rozhodli ukončit trénování a závodění na další dvě sezóny, nám pomohl udlat toto rozhodnutí," pověděla Pechalat.

Ve skutečnosti sa tyto dvě dvojice dělili o trenéry (Muriel Boucher-Zazoui a Romain Haguenauer) a o  led v Lyone a trénovat dvě dvojice , se vždy ukázalo jako těžká výzva pro krasobruslařskou školu. .

"Žádné rozhodnutí není  jednoduché. Ještě stále děkujeme našim trénérům, že nás dali dohromady a za celou práci, kterou jsme za celých 10 let udělali.

..Péchalat a Bourzat potvrdili silné puto, které existuje se Žulinom, jako první důvod jejich přechodu: "Měli jsme s ním vždy dobrý profesionální vztah minulý rok, když jsme s ním šli trénovať na 3 týdny do Moskvy minulé leto a další týden jsme s ním strávili mezi evropským a světovým šampionátem. TJe to tréner, který nám může nejvíc pomom zdokonalit se."

Žulin dovedl svoje hvězdné žáky, Tatianu Navku a Romana Kostomarova, k olympijskému zlatu v Turíne 2006.

Péchalat a Bourzatove ambice jsou dosáhnout olympijskému pódiu ve Vancouveri 2010. "Naše rozhodnutí znamená pro nás velké oběti,,  budeme muset studovat z ciziny / oba jsme na univerzitě v Lyonu. A budeme si muset najít nový život v novém městě a krajině. Avšak věříme, že je to pro nás nejlepší cesta, jak dosáhnout našeho snu a cíle.

Často jsme považováni za " mladý nástupce" Delobelové se Schoenfelderom, Pechalat a Bourzat udělali  ve svém životě velký krok, aby byli považováni za hlavní tanečný pár vlastním přičiněním. Ve skutečnosti už jsou a je tu malé podezření, že originalita, kterou vytvořili ve svém krasobruslení, jeiich technické zdatnosti a způsob, jakým přitahují publikum na celém světě, bude tou největší výhodou, aby jejich úspěch přišel.

Nath a Fabian :)

14. ledna 2011 v 15:17 | Clárka
  • Pechalat a Bourzat dvakrát startovali na Mistrovství světa juniorů. V roce 2001 skončili osmí, o rok později obsadili 6. příčku.
  • Oba dva studují vysokou školu v Lyonu. Nathalie obor management, Fabian obor fyzioterapie.
  • Rok 2007 se pro tento pár nesl ve znamení nejrůznějších zranění, která jim komplikovala závodní kariéru. Kvůli zranění ruky Nathalie, musel pár vynechat Mistrovství Evropy 2007. Pár musel rovněž odstoupit z národního šampionátu ve stejném roce, kvůli zranění Fabianova kolene. Ten koncem prosince 2007 prodělal operaci menisku a i přes nedostatek času k tréninku se pár nakonec stihl dobře připravit na nadcházející Mistrovství Evropy v Záhřebu, kde skončil pátý.
  • Pechalat a Bourzat ještě nikdy nevyhráli seniorské Mistrovství Francie, už od začátku své seniorské kariéry se však pravidelně umisťují na medailových příčkách. Z národního mistrovství mají dva bronzy (2003-2004) a tři stříbra (2005-2007).

..
 
 

Reklama