Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Maria Mukhortova a Jerome Blanchard

Jerome Blanchard: Ujistil jsem se, že ruský šampionát je srovnatelný s evropským

17. prosince 2011 v 20:04 | Clárka
O získání ruského pasu.

Víte, proces získání ruského pasu je složitější, než by se mohlo zdát. Obdivuji Yuko Kawaguti, která to celé trpělivě prošla. Tím spíše, že vrátit zpět japonské občanství je téměř nemožné. Ve volných chvílích mi dává trenér Oleg Vasiljev vyplňovat nejrůznější dokumenty. Zabírá to tolik času! Nevím, jak se to vše podaří.

O mistrovství Ruska.

Vystupoval jsem s pocitem odpovědnosti. Ve Francii, ale i vůbec v západní Evropě mi říkali, že Mistrovství Ruska, speciálně v kategorii sportovních párů, je stejně silné a konkurenční jako Mistrovství Evropy. Nyní jsem se o tom sám mohl přesvědčit.


Máša a Jerome _ už spolu nebudou bruslit :(

6. února 2011 v 19:37 | Clárka
Zasloužený trenér Oleg Vasiljev uvědomil média o tom, že kvůli problémům s financováním dále nebude pár Muchortová a Blanchard existovat.

"Po národním šampionátu jsme se snažili najít cestu jak pokračovat ve společné práci. Všechny možnosti ale zahrnovaly potřebu financí. Vzhledem k tomu, že jsme se umístili jako 7. a nedostali se do Sborné Ruska, stalo se nemožným obrátit se o pomoc na federaci krasobruslení a to jak v národní tak i regionální úrovni. Museli jsme spoléhat na sponzorské peníze. Zájem byl - chtěli nám poskytnout finance. Ale bez podpory národní federace bylo pokračování v naší práci velmi problematické. Proto jsme se rozhodli po 3 až 4 týdnech hledání různých možností náš projekt uzavřít. Každý z nás má své životní plány a tuto jejich součást jsme přehodnotili.

Našim plánem A bylo dostat se do Sborné Ruska a účastnit se šampionátů Evropy a světa. Plán B potom zahrnoval možnost, že náš start na národním šampionátu nebude dobrý a do Sborné se nedostaneme. Chtěli jsme potom lépe naše programy zajezdit v jiných připravovaných závodech. Tento plán ale nefungoval. K tomu bychom potřebovali mít umístění na 4., max. 5. pozici. Pro to, co skutečně proběhlo, jsme měli plán C. Přeskupit se a začít trénovat skutečné programy a ne tu rychlovku, co jsme spíchli za několik neděl. Jenže k tomuto kroku jsou zapotřebí finance a ty jsme nenalezli v potřebné míře.

Podle toho, jak postupně umírala jedna varianta za druhou, jsme došli k závěru, že cesta kupředu dál prostě již není. Sedli jsme si, pohovořili a přijali toto řešení.Oleg Vasilijev dodává, že pár se nerozpadl, pouze pozastavil svoji činnost dokud se nenajdou peníze ...

Máša a Jerome jsou nejkrásnějším ruským párem, tvrdí Maxim Trankov :)

1. února 2011 v 17:29 | Clárka

S Mášou jsem ušel dlouhou cestu a ničeho nelituji. Rozhodnutí, že budu bruslit s Tatianou Volosozhar bylo už dávno, ale já jsem musel všechno zvážit a hodně to všechno promýšlet. Před rokem jsem se již rozhodnul, že olympijské hry ve Vancouveru budou náš poslední závod s Mášou. Myslel jsem si, že jako bruslař skončím, ale když jsem zjistil, že se mnou chce bruslit Táňa, tak jsem názor změnil.

Přeju moc štěstí Máše a věřím, že se stanou nejlepším ruským párem. Moc se k sobě hodí a už teď jsou nejkrásnějším párem. Bruslí skvěla, akorát se musejí sjezdit :) Také v nové sezóně máme stejné podmínky.

..

Máša a Jerome- že by reprezentovali Francii?

19. ledna 2011 v 16:12 | Clárka
Prezident ruské krasobruslařské federace sdělil médiím, že prozatím nestojí žádná otázka typu, zda bude moci Muchortová zastupovat Francii v párové disciplíně. Prý se na ně ani Máša ani francouzská federace neobrátila s tímto dotazem. Pokud by se to stalo, sešla by se rada a musela by zaujmout stanovisko. Gorškov nemůže říci, že by bylo ve všech případech zamítavé. Všechny tyto případy se řeší jednotlivě.

..

Rozhovor s Mášou a Jeromem :)

19. ledna 2011 v 16:10 | Clárka
Máša: Letos jsem se poprvé setkala s Jeromem a jeho rodinnou a společně jsme slavili svátek v rodinném kruhu:

Jerome: Byl jsem velmi rád, že jsem mohl rodinu navštívit.

Máša: Bohužel výsledkem na ruském šampionátu se nemůžeme chlubit. Úkolem bylo bruslit na 100% a ukázat všechno co jsme se za poslední měsíce naučili. Ale už dva týdny před začátkem se všechno zvrtlo. Nejprve jsem měla ošklivý pád, a tudíž jsme nejeli na závody do Záhřebu. Potom jsem mohla chvilku naled a přišlo další zranění natažení třísel a krku a Jerome měl zase problémy s nohou.

Jerome: No obecně platí, že se naše cvičení omezilo na chození do nemocnice. Tím se nechceme omlouvat, nebo nějakým upůsobem vymlouvat.

Máša: Společně jsme se rozhodli, že na šampionátě startovat budeme. Musíme přeci získat společné zkušenosti.

Jerome: po krátkém programu, který byl náš nejhorší, jaký jsme kdy zajeli jsme si mohli o umístění nechat jen zdát. Je to škoda, že celou dobu trénujete, a pak najednou všechno zkazíte.

Jerome: Očekával jsem, že po neúspěchu, za který jsem mohl především já mi Máša řekne, že spolu končíme. Ale trenér Oleg mi řekl, že spolu bruslíme krátce a, že všechno chce spoustu práce. Později jsem mluvil s Mášou, a diskutovali o budoucnosti. a uvědomil jsem si, že oba dva pracujeme tvrdě, chceme bruslit a chceme vyhrávat (společně)

Máša: DĚKUJEME HLAVNĚ VŠEM FANOUŠKŮM, KTEŘÍ NÁS OPRAVDU PODRŽELI.

..

Maria a Jerome- VOLNÁ JÍZDA- Championships of Russia 2010

14. ledna 2011 v 16:50 | Clárka


...
...
...

Maria a Jerome- Krátký program

1. ledna 2011 v 16:44 | Clárka
..
..
...
..
..
..

Maria a Jerome

23. prosince 2010 v 21:37 | Clárka
Již v tomto roce vystoupí na Cup of Russia a poté na mistroství Evropy a světa. Pár nemusí podstoupit každoroční karantény jak je tomu v případu Tatiany Volosozhar a Maxima Trankova. Ale cesta na mezinárodní úspěch není poseta růžemi. Konkurence je v Rusku obrovská: Yuko Kawaguti a Alexandr Smirnov (světová extra třída), Tatiana Volosozhar a Maxim Trankov, kteří jou už teď uznáváni jako jedni z nejlepších na světě, dále třeba Vera Bazarová a Yuri Larinov a další a další...

Maria od počátku ambiciózně tvrdí, že hodlají s Jeromem bojovat o nejvyšší tituli. Jinak proč se zabývat sporty ? Kdo potřebuje být 20 ? Budeme usilovat o medaile...

..

Jerome Blanchard- Základní informace

25. listopadu 2010 v 17:07 | Clárka
Datum narození: 20. červnece 1981 v Lyonu
Výška: 186 cm
Trenér: Oleg Vasiliev
Skating club: St. Petersburg skating club

 S partnerkou Sabrinou Lefrancois získal zlatou medaili na francouzských soutěžích.
Další partnerky: Rinata Araslanova, Valerie Vorobieva s touto krasobruslařkou bruslil po dlouhém váhaní francouské federace za Rusko. nicméně nesoutěžili v žádné mezinárodní soutěži a poté se rozpadli. Jerome bruslil v různých ledních show a revue a dokonce spolupracoval se zpěvačkou Julií Savichevou v show Star Ice.

a v květnu 2010 začal bruslit s Marií Mukhortovou za Rusko... MOC VÁM FANDÍM :)

...

Rozhovor s Marií a Jeromem :) aneb Jak vypadá jejich den v Chicagu

24. listopadu 2010 v 18:08 | Clárka
 • Máša: život každého sportovce je vázán na určité rutiny a ani krasobruslaři nejsou vyjímkou. Ráno jezdím na kole 6:00 - 6.15. Potom si dám lehkou snídani a už letím na stadion.
 • Jerome: cesta na stadion mi trvá asi 40 minut.
 • Máša: ranní trénink začíná v 8:00. Nejprve jsme tzv. warm up, dále pracujeme na podlaze, podpora, kroucení a skákání.
 • Jerome: po tomto tréninku, kde jsme nejprve pracovali na suchu a potom jsme vše převedli na led. převážně pracujeme nejprve na krátkém programu. Poté máme v 10:00 přestávku na dvě a půl hodiny, kdy můžeme jíst a odpočívat, hned kousek máme supermarket a kavárnu, takže nemusíme chodit vůbec daleko.
 • Máša: dáme si polévku a nebo salát... :)
 • Jerome: zvláštní je, že v supermarketu píšou u všeho bez tuku.. Zajímalo by mě jak to dělají.
 •  ve 12:45 jsme opět připraveni k boji :) opět nejprve cvičíme na suchu a pak jdeme na led..Trénink je delší než ráno a pracujeme zde na libovolných prvcích.
 • Máša: dáváme do kupy programy, zvykáme si na sebe, snažíme se sehrát. + vymýšlíme kostýmy :)
 • Jerome: asi tak v půl čtvrté máme čas pro sebe. Máša se učí řídit auto a já jí samozřejmě pomáhám. jezdíme po parkovišti.
 • Máša: pokud vše vyjde chtěla bych si udělat řidičák po návratu do Petrohradu. Také jsme si tu zamilovali sauny.
 • Jerome: Večer si připravíme večeři, mám rád vaření. A potom si sednu k internetu.
 • Máša: já chodím spát velmi brzy asi tak v devět hodin.
..
Samozřejmě každý den je trochu jiný, a o víkendu máme čas i na zábavu.
 
 

Reklama