Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder

Isabelle Delobel je těhotná

29. dubna 2009 v 17:01
Isabelle Delobel je těhotná

Mistryně světa v tancích na ledě z loňského roku (s partnerem Olivierem Schoenfelderem), Isabelle Delobel, v polovině dubna oznámila, že je těhotná. Dítě má přijít na svět v září. Francouzská tanečníce přesto doufá, že se stihne připravit na Olympijské hry ve Vancouveru 2010. V červnu tohoto roku začne pár nacvičovat nový volný tanec. Delobel si chce také ve stejném měsíci vzít svého dlouholetého partnera Ludovica Rouxe.


Delobel a Schoenfelder neobhájí titul mistrů světa

14. března 2009 v 10:38
Delobel a Schoenfelder neobhájí titul mistrů světa

Mistři světa v tancích na ledě z loňského roku, Isabelle Delobel a Olivier Schoenfelder, se nezúčastní mistrovství světa, které se bude za devět dní konat v Los Angeles. Francouzi to oznámili dnes na tiskové konferenci v Paříži. Důvodem je nedoléčené zranění ramene Delobel. Tanečnice před nedávnem podstoupila operaci, která si žádá delší rekonvalescenci.

Delobel a Schoenfelder se nezúčastní Mistrovství Evropy

6. ledna 2009 v 16:13 | Clárka
Delobel a Schoenfelder se nezúčastní Mistrovství Evropy

Úřadující mistři světa v tancích na ledě, Isabelle Delobel a Olivier Schoenfelder, se nezúčastní nadcházejícího Evropského šampionátu, který se bude od 19. do 25. ledna konat ve Finsku. Delobel si obnovila zranění ramene, bude muset podstoupit operaci a pár začne s tréninkem až v polovině února.

Delobel: "Měla jsem křeče a bylo mi na zvracení i během tréninku."

16. prosince 2008 v 15:55
Delobel: "Měla jsem křeče a bylo mi na zvracení i během tréninku."

Krasobruslaři na tiskové konferenci okomentovali své vystoupení v Korei na Finále Grand Prix, kde závod vyhráli. "Jsem velmi rádi. Tím více, že jsem se cítila špatně celý den. Už ráno a potom i během tréninku jsem cítila křeče a bylo mi na zvracení," podotkla Isabelle. "Myslím, že jsme dokonce jeli lépe, než v předchozích našich vystoupeních. Je pravda, že jsme mohli být více energičtí, ale soustředili jsme se raději na složitost elementů. Poklona patří Isabelle za to, jak se zachovala. Jiní na jejím místě by se od soutěže odhlásili. Je to pro nás velká radost, poprvé jsme v kariéře vyhráli prestižní Finále ISU GP," dodal Schenfelder.


Splněný sen pro Delobel a Schoenfeldra

28. května 2008 v 15:04
Splněný sen pro Delobel a Schoenfeldra


Isabelle Delobel a Olivier Schoenfelder nikdy nevyhráli žádnou medaili na mistrovství světa, až letos. Před týdnem vystoupali na nejvyšší stupínek na pódiu světového šampionátu pro rok 2008 ve švédském Goteborgu.

"Byl to od dětství můj sen", řekla Delobel po vítězném vystoupení. Pár se stal třetím francouzským párem, kterému se podařilo získat titul mistrů světa od chvíle, kdy byly tance v roce 1952 zařazeny do programu mistrovství. (Před nimi to byli Paul a Isabelle Duchesnayovi v roce 1991 a Marina Anissina a Gwendal Peizerat v roce 2000).

Teď jsou zpátky ve Francii, Delobel a Schoenfelder se připravují na francouzské turné Stars sur Glace, kde budou vystupovat. Turné bude zahrnovat 28 vystoupení během dubna napříč celou zemí.

Noví šampioni vyprávěli icenetwork.com o svém vítězství.

Olivier: "Vždy jsme věřili, že můžeme vyhrát. Samozřejmě, bylo pro nás velmi povzbuzující, když jsme vedli po povinných tancích"

Isabelle: "Ale pak to byl boj! Emoce byly velmi silné. Všechno z nás spadlo až na konci naší volné jízdy, která byla bezpochyby naším nejlepším letošním vystoupením. Neudělali jsme žádnou chybu, která by nás mohla mrzet. Měli jsme před soupeři drobný bodový náskok a byla by chyba takhle zničit naše předchozí úsilí. Bylo to hodně emocionálně silné, když jsme se dozvěděli, že jsme vyhráli, že jsme opravdu mistři světa. Cítila jsem v očích slzy. To stejné jsem cítila o něco později na nejvyšším stupínku. Od té doby jsme velmi zaneprázdněni, chodíme od telefonátů k interview. Potřebujeme také sestavit nová exhibiční vystoupení. Neměli jsme zatím moc času. Ještě jsme si ani plně neuvědomili, že jsme mistři světa. Doufám, že na to brzy budeme mít čas!"

Delobel a Schoenfelder spolu bruslí už dlouho. První společně protrénovanou sezónu absolvovali již před osmnácti lety, díky rozhodnutí Iriny Moiseevy a Andreje Minkova, ruského tanečního páru. Od té doby stoupali krůček po krůčku po světovém žebříčku.

Isabelle: "Ty víš, že je několik světových medailí. Ale jenom jedna je zlatá. Světový titul je … známka šampionů, opravdu! Byli jsme velmi potěšeni, když jsme na závěrečném ceremoniálu dostali od zástupců Amerického krasobruslařského svazu zlatou brusličku s malým diamantem. Před pár lety jsme viděli Jevgenije Platova (olympijského vítěze s Oksanou Grishuk z roku 1994 a 1998 a mistra světa s Grishuk z let 1994-1997) jak jednu takovou nosí na své bundě a ptali jsme se ho, co to je. Vysvětlil nám, že toto se dává jenom mistrům světa. Tak to bylo vzácné. A teď máme taky takovou a budu si toho navždy vážit. Vždy jsme věřili v to, co děláme. Když jsme začali bruslit na vysoké úrovni, nebyli jsme tak vepředu a prosazováni jako Marina Anissina a Gwendal Peizerat, kteří vyhrávali zlaté medaile na mistrovství světa a olympijských hrách (Anissina a Peizerat trénovali na stejném lyonském stadionu pod stejnou trenérkou - Muriel Boucher-Zazoui - jako Delobel a Schoenfelder). Vždy jsme byli ochotni zkoušet nové věci a hledat originální témata. To není jenom práce, ale rádi ukazujeme naše rozdílné polohy a zkoušíme, co na to rozhodčí. Od rozhodčích jsme vlastně stále měli hezkou odezvu, občas byl někdo nadšen, ale nikdy nás to nedovedlo k medaili na mistrovství světa, až letos. Samozřejmě všechna naše rozhodnutí jsme vždy dělali hlavně k naší spokojenosti. Nicméně taková pozitivní odezva je pro nás vždy obrovským uspokojením a velkým oceněním naší práce. Po našem vítězství za námi přišlo mnoho lidí a říkalo, jak jsou za náš šťastni. Nemůžu si vzpomenout na všechny, ale potěšilo nás setkání s Tatianou Tarasovou, se kterou jsme před lety trénovali, nebo s Ingo Steuerem, německým trenérem (Steuer trénuje nové mistry světa ve sportovních dvojicích Alionu Savchenko a Robina Szolkowého). Přišel nám také pogratulovat i Igor Shpilband, trenér našich největších soupeřů. Připomněl, že naše poslední světová medaile byla z juniorského mistrovství světa v Brisbane v Austrálii. Řekl, že je šťastný i za nás. Všichni nám blahopřáli spontánně a velmi upřímně a myslím, že to bylo na tom nejhezčí."

Co bude dalším krokem mistrů světa? Jsou Delobel (29) a Schoenfelder (30) připraveni závodit do olympijských her ve Vancouveru v roce 2010?

Olivier: "Právě teď se chystáme na turné Stars sur Glace. Být částí té show je opravdu důkaz uznání pro nás všechny. Přichází to s výsledky naší práce. Pořádáme to, abychom si všude užili zábavu a pobavili naše publikum. Turné je také obrovská příležitost k získání zkušeností, po celé zemi jste vystaveni různým situacím a různému publiku. To je docela důležité pro nás a i pro mladé bruslaře, kteří jsou v show také. Mluvíme o další sezóně, ale my teď ještě nevíme. Musíme popřemýšlet… Ale necítíme, že právě teď musíme přemýšlet o tom, co bude. Chceme si zachovat pocity, které jsme měli a co jsme prožili; chceme si v nás uchovat naše vítězství živé. Měli jsme výbornou sezónu. Bylo toho pro nás letos hodně, vyhráli jsme dva závody Grand Prix (Trophée Eric Bombard a NHK Trophy), skončili jsme třetí na Grand Prix Final a druzí na Mistrovství Evropy."

Isabelle: "Také jsme se dozvěděli, že dostaneme odměnu od ISU za první místo v žebříku pro letošní sezónu. To uzavřelo naší úspěšnou sezónu a my jsme moc šťastni."

Co Vaše programy pro další sezónu? Jste pořád připraveni hledat něco nového?

Isabelle: "Máme moc rádi náš program "Znaková řeč", který je o neslyšících a němých lidech. Provázel nás celou touto sezónu a jsme rádi, že tomu tak bylo. Ten program žil hluboko v nás. Myslím, že jsme se jím odlišili. Ale nyní přemýšlíme o něčem opravdu hodně jiném. O něčem lehčím a rychlejším, jako když jsme udělali program "Bonnie a Clyde" (sezóna 2006-2007) po programu z předcházející sezóny "Noc v Benátkách" (2005-2006)."

Kdo ví, co kde čeká na Delobel a Schoenfeldera. Co víme jistě je, že jejich přítomnost je jasná a oni si ji užívají naplno.
Zdrojík

Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder

22. března 2008 v 20:41
Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder
  • Jméno : Olivier Schoenfelder
  • Datum narození : 30.11 1977
  • Místo narození : Belfort
  • Výška : 183 cm
  • Koníčky : snowboard a paintball...Olivier začal bruslit 7 letech ..
  • Isabelle a Olivier spolu bruslí od roku 1990.
  • Na jejich přípravě se podílel i Gwendal Peizerat (polovička slavného olympijského páru Anissina & Peizerat) a taneční pár Drobiazko & Vanagas (3. na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy 2000), kteří v sezóně 2002 odešli k profesionálům.
  • Isabelle ma sestru - dvojče, která bruslí také v kategorii tanečních párů.
  • V květnu 2005 se Olivier oženil s Isabelle Pecheur. V říjnu 2006 se jim narodil syn Gabriel.

Na krasobruslařském MS nejlépe tančili Delobelová a Schoenfelder

22. března 2008 v 20:20

Na krasobruslařském MS nejlépe tančili Delobelová a Schoenfelder

Francouzský krasobruslařský pár Isabelle Delobelová, Olivier Schoenfelder vyhráli mistrovství světa tanečních párů ve švédském Göteborgu.
Francouzští krasobruslaři Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder se dnes stali poprvé mistry světa v kategorii tanečních párů. Na šampionátu v Göteborgu v součtu všech tří částí soutěže porazili o 4,14 bodu Kanaďany Tessu Virtueovou a Scotta Moira, bronz získali Rusové Jana Chochlovová a Sergej Novickij. Kamila Hájková a David Vincour obsadili 23. místo.
21. 3. 2008 22:48 - 21. 3. 2008 22:52 AktualizovánoGÖTEBORG
Francouzští tanečníci si pro volný tanec vybrali lyrickou hudbu z filmu Piano a zajeli ho bez jediné technické chyby. Úřadující vicemistři Evropy za něj získali nejlepší známku v této sezóně a po osmnácti letech společné krasobruslařské kariéry vybojovali první medaili na mistrovství světa. Hned měla zlatou barvu, i když Delobelová se Schoenfelderem nepředvedli nejlepší výkon večera.
Nejvyšší známku za volný tanec získali mladí Kanaďané. Osmnáctiletá Virtueová a o dva roky starší Moir rovněž sáhli k lyrickým motivům a téměř celý volný tanec absolvovali v těsném držení, kdy se jejich brusle takřka dotýkaly. Přidali k tomu procítěný projev a vrátili se ze třetí příčky po originálním tanci na stříbrnou pozici.

Třetí Khoklová a Novitsky

Z té odsunuli Khoklovou s Novitskym, kteří kvůli zaváhání partnera při jedné z otoček ztratili především v technické části hodnocení. Ve volných tancích skončili až čtvrtí, ale v celkovém součtu uhájili alespoň bronzovou medaili. Při absenci evropských šampiónů Oksany Domninové a Maxima Šabalina tak uhájili medaili pro ruské krasobruslení.
Čeští reprezentanti Kamila Hájková a David Vincour se ve volném tanci na hudbu krále rokenrolu Elvise Presleyho vyvarovali výraznějších chyb a díky osobnímu rekordu si polepšili o jedno místo na třiadvacátou pozici. Je to jejich maximum na světovém šampionátu, při své jediné předchozí účasti byli v roce 2006 sedmadvacátí.
1. Delobel & Schoenfelder104.96[volná jízda - ke stažení]
2. Virtue & Moir105.28[volná jízda - ke stažení]
3. Khokhlova & Novitski99.29[volná jízda - ke stažení]
4. Belbin & Agosto103.29[volná jízda - ke stažení]
5. Faiella & Scali101.21[volná jízda - ke stažení]
6. Davis & White96.03[volná jízda - ke stažení]
23. Hájková & Vincour72.66[volná jízda - ke stažení]
Předávání medailí---[ke stažení]
 
 

Reklama