Evgenia EX Vogue

8. května 2017 v 20:53 | Klári

Favorizovaná Medveděvová je mistryní světa v krasobruslení

14. února 2017 v 14:55 | Klári
Favorizovaná Ruska Jevgenija Medveděvová díky světovému rekordu ve volné jízdě získala titul mistryně světa. Druhá na šampionátu v americkém Bostonu skončila domácí Ashley Wagnerová. Bronzovou medaili získala další Ruska Anna Pogorilá. Na čtvrtou příčku se propadla vítězka krátkého programu Gracie Goldová z USA. Volné jízdy byly bez české reprezentantky Elišky Březinové, která vypadla po 29. místě v krátkém programu.

Šestnáctiletá Medveděvová se po loňském titulu juniorské mistryně světa pasovala do role kandidátky na zlato výkony v debutové sezoně mezi seniorkami. Vyhrála finále Grand Prix i evropský šampionát. Na světový titul zaútočila ze třetí pozice po krátkém programu. Předvedla technicky jednoznačně nejhodnotnější program. Řadu skoků skákala s rukou nad hlavou a většinu z nich zařadila do druhé poloviny programu.

Poprvé v kariéře získala přes 150 bodů a známkou 150,10 o čtrnáct setin překonala světový rekord Korejky Kim Ju-na z olympiády ve Vancouveru. V celkovém součtu vyhrála přibližně o 8,5 bodu před Wagnerovou, kterou životní volná jízda vynesla ze čtvrté pozice ke stříbru.

Čtyřiadvacetiletá Američanka sice ve srovnání s konkurentkami v boji o medaile mírně ztratila v technice, ale rozhodčí její program na hudbu z muzikálu Moulin Rouge ocenili nejvýše ve druhé sadě známek. Wagnerová se tak při pátém startu na MS dočkala první medaile.

První cenný kov ze světového šampionátu má také Pogorilá. Dvojnásobná bronzová medailistka z mistrovství Evropy podobně jako většina elitních krasobruslařek ve volné jízdě prakticky nechybovala. I když si oproti krátkému programu o příčku pohoršila, na stupních vítězů se udržela.

Porazila o 2,4 bodu Goldovou, kterou o medaili připravil pád po trojitém toeloopu v úvodní kombinaci s lutzem a zařazení pouze dvojitého sólového lutzu místo trojitého. Tato dvacetiletá Američanka skončila počtvrté v kariéře na velké akci na nepopulární čtvrté příčce. Bramborovou medaili má z olympiády v roce 2014 a loňského světového šampionátu i mistrovství čtyř kontinentů.

Kategorie žen uzavřela soutěžní program letošního mistrovství světa. Tradiční tečkou za šampionátem bude exhibice.

Evgenia Medvedeva- Info

14. února 2017 v 13:38 | Klári
Její matka je bývalá krasobruslařka, její otec je Arman Babasyan, rodiče však spolu nežijí jsou rozvedení.
Evgenia, která všichno zkráceně říkají Žeňa obdvuje Evgeniho Plushenka.

Začala bruslit ve věku tří let, pod vedením Eleny Proskuriny, Lubov Yakovlevy a Eleny Selivanovy. Kolem roku 2008 přestoupila k Eteri Tutberidze.

V roce 2012 debutovala na Ruském šampionátu, kde skončila na 8. místě. Na juniorské úrovni skončila na 6. místě.
Na začátku další sezóny však utrpěla zranění a musela vynechat Ruský šampionát- seniory. Na juniorech obsadila 4. místo za Marií Sotskovou.

SEZÓNA 2013/2014:

V této sezóně ji čekal debut na MEZINÁRODNÍ ÚROVNI:)
Soutěžila na Junior GP, nejprve získala zlato v Riga (Lotyšsko) a pak v Gdaňsku (Polsko), kvalifikovala se na Juniorské Finále GP v Japonsku, získala bronz za Marií Sotskovou a Serafimou Sakhanovich.
Na Ruském šampionátu skončila sedmá a na Juniorském šampionátu skončila čtvrtá.

Měla nahradit zraněnou Marii Sotskovou v roce 2014 na MS Juniorů v Sofii, získala bronzovou medaili. Za Elenou Radionovou a Serafimou Sakhanovich.

SEZÓNA 2014/2015:

Byla zařazena do Juniorské série GP. První start sezóny byl ve Francii ( Courchevel), získala zda zlatou medaili s náskokem 21 bodů, před stříbrnou medailistkou Rin Nitayovou.
Na druhém startu v Ostravě se umístila v obou částech závodu na 2. místě a skončila na 2. místě pouze o 1,44 bodu za Wakabou Higuchiovou.
Kvalifikovala se na FGP Juniorů v Barceloně. Po krátkém programu vedla, a vytvořila nový světový rekord 69,09 pro juniorské dámský, krátký program. Ve volné jízdě nezaváhala a udržela 1. místo.

Na Ruském šampionátu obsadila v obou částech soutěže 3. místo a získala bronzovou medaili za Elenou Radionovou a Elizavetou Tuktamyshevou. Vyhrála svojí první seniorskou medaili. Na Ruském šampionátu juniorů skončila na 1. místě, porazila o téměř 20 bodů Marii Sotskovou.

Na MS Juniorů 2015 vyhrála krátký program, kde vytvořila nový světový rekord 68,48 v této kategorii, po volné jízdě zlato udržela.

SEZÓNA 2015/2016:

Mohla Rusko zastupovat už i na seniorské úrovni :)

Sezónu začala zlatem na Memoriáru Ondřeje Nepaly 2015. O měsíc později soutěžila na své první seniorské GP, což byla Skate America, po krátkém programu byla na 1. místě volnou jízdu zajela sice na 2. místě , ale 1. příčku udržela před Gracií Gold.

Na Rostelecom poháru získala stříbro za krajankou Elenou Radionvou.

V prosinci na finále GP v Barceloně, v krátkém programu vytvořila nový osobní rekord 74,54 bodů a obsadila 1. místo, stejně tak si vytvořila nový osobní rekord ve volné jízdě 147,96, s celkovým skóre 222,54 obsadila první místo před Satako Myaharou.

Na Ruském šampionátu získala svoje první zlato před Elenou Radionvou, a vytvořila si nová osobní maxima.

KRÁTKÝ PROGRAM: 79,44
VOLNÁ JÍZDA: 155,44
CELKOVÉ SKÓRE: 238,44

v LEDNU 2016 soutěžila Evgenia poprvé na ME v Bratislavě a získala zlato, její krajanky Elena Radionová a Anna Pogorilay uhájili zbylé medaile.

V březnu 2016 na MS v Bostonu bylo po krátkém programuna 3. místě, ale její volná jízda ji zajistila, celkovou výhru, kdy s volnou jízdou vybruslila nový světový rekord 150,10. Její celkové skóre 223,86 se stal jejím novým osobním rekordem. Porazila o 8,47 bodu Ashley Wagner.

Poté co získala juniorský titul mistryně světa, stala se první ženou, které se povedlo vyhrát juniorské MS a násleně to seniorské MS.

Byla pozvána na Team Challange Cup, kde po krátkém programu a volné jízdě skončila na 1. místě a celkově Tým Evropy na 3. místě. a v týmové soutěži na 2. místě.

SEZÓNA 2016/2017:

Její první GP byla Skate Canada kde získala zlato před Kaetlyn Osmond a Satoko Myaharou. Vyhrála i Trophée Eric Bompard a kvalifikovala se tím na Finále GP .

Zde se stala novou držitelkou světového titulu za krátký program 79,21, který před ní držela Mao Asada.

Na Ruském šampionátu 2017 obhájila titul a to navzdory kombinaci 3S3T3T, která ji napřinesla žádné body :D

V lednu 2017 na ME v Ostravě obhájila titul, a získala zlato. Vytvořila nový světový rekord ve volné jízde 150,79, který před ní držela Yuna Kim.

Žeňa provádí při svých kombinacích běžne, že při skoku zvedá ruce nad hlavou- Technika zvaná TANO. Varianta, kterou popularizoval Brian Boitano, jako součást jeho trojitý lutz 3Lz.

14. února 2017 v 11:40 | Klári
Jevgenija Medveděvová z Ruska potvrdila na mistrovství Evropy v Ostravě pozici nejlepší krasobruslařky současnosti. Úřadující světová i kontinentální šampionka vyhrála suverénně závod žen, když získala 229,71 bodu, což je nové historické maximum.

Stříbrnou medaili vybojovala další Ruska Anna Pogorilá, bronz získala Carolina Kostnerová z Itálie. Česká reprezentantka Michaela Lucie Hanzlíková neudržela patnácté místo z krátkého programu a klesla na dvacátou pozici.

Sedmnáctiletá Medveděvová ovládla na severu Moravy krátký program a ve volné jízdě svůj triumf podtrhla. Předvedla devět trojitých skoků, oproti předpisům i jednoho v kombinaci navíc, a získala od rozhodčích 150,79 bodu. Překonala tak dosavadní celkový rekord Korejky Kim Ju-na z olympijských her 2010 ve Vancouveru.

"Proč jsem přidala jeden trojitý skok navíc? Chtěla jsem zajet něco víc než jen čistou jízdu," řekla Medveděvová bezprostředně po závodu. Druhou Pogorilou nakonec porazila o více než osmnáct bodů.

Zatímco o vítězce bylo jasno už nějaký čas před koncem dnešního programu, neboť Medveděvová jela v závěrečné šestičlenné skupině čtvrtá, bitva o stříbro byla dramatická. Pogorilá nakonec porazila Kostnerovou, vracející se po trestu za napomáhání krytí dopingu do velkých závodů téměř po třech letech, jen o 87 setin bodu. Zanedlouho třicetiletá Italka předvedla lepší volnou jízdu, na posun na druhé místo to ale nestačilo.

Velkou seniorskou premiéru v Ostravě absolvovala sedmnáctiletá Hanzlíková, která byla se svým výsledkem i přes pokles v pořadí spokojená a po závodě rozdávala úsměvy. "Sice tam byly dvě drobné chyby, ale dobrá nálada přetrvává. Na debut dobré. Zvládla jsem to myslím úspěšně," řekla Hanzlíková.

Zatímco v krátkém programu si zajela osobní rekord, ve volné jízdě i kvůli pádu za svým maximem o více než šest bodů zaostala. "Napoprvé jsem vůbec neodskočila rittbergera, nevím, co se tam stalo. Přitom napodruhé jsem ho pak dala. A v kombinaci jsem k dvojitému axelu nedobrala toeloopa. Ale i tak to byl úžasný zážitek," zhodnotila své vystoupení.