Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Carolina Kostner

Učí nás i zklamání. Kostnerová zlomila olympijské prokletí a odchází

19. listopadu 2014 v 11:02 | Clárka
Před osmi lety na hrách v Turíně 2006 neunesla evropská mistryně Carolina Kostnerová tíhu domácího prostředí, padla při prvním skoku a z šoku už se nevzpamatovala.

Před čtyřmi lety na hrách ve Vancouveru opouštěla led s hlavou v dlaních, sotva schopná stát po "nejhorší jízdě mého života".

Když třikrát padnete na olympiádě a celý svět se dívá, je přetěžké pohnout se zase vpřed. Půvabná Italka to dokázala.
Letos v Soči své olympijské prokletí zlomila. "Ten bronz má pro mě cenu zlata," říkala tam. A dalším bronzem, tentokrát světovým, se v sobotu v Saitamě patrně loučila.

"Pro Carolinu je to konec, příští rok určitě závodit nebude," věděl její sparingpartner Tomáš Verner.

Už po Vancouveru 2010, plna zklamání, tvrdila: "Končím. Dosáhla jsem svého limitu." Studovala a snažila se zapomenout.
Záhy však zjistila: postrádám krasobruslení. "Tehdy jsem si řekla: Nesnaž se být dokonalá, už nemysli na výsledky a jen brusli, pro radost a pro sebe."

Vrátila se do Oberstdorfu k trenérům Huthovi a Kopřivové, nalezla ztracenou sebedůvěru a v roce 2012 dobyla světové zlato.

Tehdy mohla odejít na vrcholu. "Ale nebyla jsem připravena." Vábničce jménem Soči neodolala, vždyť olympiády kolují v její krvi. Otec na ní hrál za italské hokejisty, sestřenice Isolde má dva bronzy z alpského lyžování.
Carolinina matka je naopak profesorkou umění - a uměleckými zážitky se staly také programy vyzrálé Kostnerové.

"Zkusíme volnou na Ravelovo Bolero," navrhla jí choreografka Lori Nicholová.

Odmítala. Copak může bruslit na posvátnou hudbu Torvillové a Deana, kterou posvětili dvanácti šestkami v Sarajevu 1984? Ale i otec, který v Sarajevu seděl při vystoupení britských tanečníků na tribuně, ji přesvědčoval: "Zkus to."

V Soči bolerem hypnotizovala tribuny. "Nikdy líp nezajela," říkala trenérka Vlasta Kopřivová.

V Saitamě to ve volné tak oslnivé nebylo. "Jako bych neměla vlastní nohy," posteskla si Kostnerová, přesto se opět smála ze stupňů vítězů. "Každý má v životě vrcholy a pády. Učíme se i z největších zklamání, nemyslíte? Učíme se být pokorní.

Čím jsem starší, tím víc vnímám hodnotu každé medaile."

Je jí 27 let. Jen 29letá Japonka Suzukiová je ze špičky starší.

Teď už i ona cítí: Je čas jít.

Caroliny Programy na sezonu 2013/2014

14. listopadu 2013 v 19:29 | Clárka
KRÁTKÝ PROGRAM:

Humoresque by Antonín Dvořák


VOLNÁ JÍZDA:

Sheherazade by Nikolai Rimski - KorsakovCarolina Kostner ukončí amatérskou kariéru po olympiádě v Soči

13. července 2012 v 19:14 | Clárka
Mistryně světa z letošního roku, Carolina Kostner, která před nedávnem uvažovala o ukončení své závodní kariéry, oznámila na své oficiální webové stránce, že zůstane na soutěžním ledě do Olympijských her v Soči v roce 2014.

Carolina Kostner: "Zůstanu do Soči."

"V poslední době jsem hodně přemýšlela o svém životě a budoucnosti, a po konzultaci s trenérem a rodinou jsem se rozhodla, že budu pokračovat v amatérské kariéře do Olympijských her v roce 2014. Nebude to lehké, ale doufám, že mě podpoříte stejně, jako jste to dělali celé roky." řekla italská šampiónka.
Carolina Kostner v současné době připravuje na novou sezónu v Oberstdorfu.


Carolina Kostner: “Nemám v plánu skončit se závoděním.”

24. června 2012 v 22:46 | Clárka
Novopečená mistryně světa, Carolina Kostner, potěšila všechny své fanoušky prohlášením, že v nejbližší době neplánuje ukončit svou soutěžní kariéru. "Nehodlám odejít, ale je mi jasné, že budu závodit proti mladým a zdatným krasobruslařkám." řekla Italka. "Po olympiádě ve Vancouveru jsem nabrala novou sílu. Teď mě krasobruslení opravdu baví. Cítím se volnější. Sport je svělá škola života. Kromě jiného mě naučil disciplíně a dochvilnosti." dodala.


ME v krasobruslení 2012: mistryní Evropy počtvrté v kariéře Italka Carolina Kostner

29. ledna 2012 v 14:42 | Clárka
Ženskou soutěž, která uzavřela celou soutěžní část letošního šampionátu, jasně opanovala italská favoritka Carolina Kostner. Stříbro si odveze do Finska Kiira Korpi. Ta uhájila svou druhou příčku, kterou držela už po krátkých programech. Dramatický souboj o bronzovou medaili vyhrála Gruzinka Elene Gedevanishvilli, která vybojovala druhou bronzovou medaili ve své kariéře. Česká reprezentantka Eliška Březinová vypadla už v kvalifikaci.

Žádná z favoritek neriskovala příliš těžký skokový part, jediná Gruzinka na třetím místě zařadila do své jízdy dva trojité lutzy a dostala za ni 108,79 bodu. Carolina Kostner zajela čistou jízdu a dostala od rozhodčích 120,33 bodu. Kiira Korpi jela jako první ze skupiny všech favoritek a zcela se chyb nevyvarovala. Přestože si vylepšila své sezónní maximum ve volné jízdě na 105,14 bodu, celkově to stačilo jen na čtvrtou nejlepší jízdu večera a svou stříbrnou medaili uhájila o pouhý bod.


Největším překvapením večera se ale stala Ruska Polina Korobeynikova, která se ziskem 114,72 bodu poskočila z dvanáctého na čtvrté místo. Ve své jízdě předvedla mj. i nejtěžší kombinaci večera, trojitého flipa s trojitým toeloopem. Do soutěže nastupovala jako papírově nejhorší ze všech tří Rusek a jako sedmá nejlepší z národního šampionátu. Na ME se dostala hlavně proto, že ostatní soupeřky, které byly před ní, jsou ještě juniorského věku a seniorské soutěže se nemůžou účastnit. Nakonec nechala obě své soupeřky za sebou, po krátkém programu třetí Ksenia Makarová si odváží šesté místo, Alena Leonová skončila ještě za ní na místě sedmém.
Program šampionátu ukončí tradičně v neděli odpoledne exhibice pěti nejlepších z každé kategorie.

Něco málo o Carolině :)

19. listopadu 2011 v 18:00 | Clárka
Kromě bruslení do 14 let závodně lyžovala. Když začala dělat trojité skoky, uvědomila si, že na bruslení má opravdu talent a ostatní ustoupilo. Hraje ale taky tenis a vůbec pořád sportuje. Miluje bruslení a i kdyby se stala opravdu velikánem v tomto sportu, stále by bruslila. Jejím snem je účast na OH (myšleno asi medailová). Je pro ni těžké si připustit, že výsledek je vždy závislý na mínění jiných lidí. Pokud jde o hudbu, konečný výběr provádí vždycky sama. Je perfekcionistka a nikdy není dost spokojena s ničím. Její dny vyplňuje většinou celé trénink ... někdy končí po 10 hodině večer. Zatím nezkoušela tance na ledě, ale ráda zkouší nové věci, takže by si je i zkusila.
Její běžný den vypadá tak, že ráno vstane, nasnídá a má hodinu trénink na ledě ... před tím a potom rozcvičení a uvolnění. Někdy taky práce před zrcadlem. Potom má oběd a odpoledne zbytek tréninku, 2-3 hodiny na ledě, večer potom strečink, rehabilitace, jógu atd. Někdy - ne denně - cvičení tance, fitness nebo bazén.
Největším zklamáním pro ni byly OH ve Vancouveru. Psychicky jí s tím pomohli její zkušenost a trenéři. Vždycky cítí tlak celého italského publika. Kritika jí nevadí, pokud je oprávněná. Tehdy pomáhá k růstu. Vadí ji ale, když se do ní obouvají lidi, kteří nikdy nebruslili na její úrovni a neví o čem píší.
Jejím největším přítelem v závodech bývá trenér, jejím nepřítelem zima. Mezi soutěžícími se nacházejí jak přátelské tak i těžce konkurenční vztahy.
Jsou chvíle, které by ve svém životě nejraději vymazala a zkusila znova, ale uvědomuje si, že skutečná hodnota života je právě o tom. Musíme vždycky přinášet to nejlepší, co v danou chvíli můžeme a potom přijmout výsledek tohoto snažení. Nesmíme se nechat znechutit a zastavit. Za každých okolností je zapotřebí jít vpřed.
Carol má v plánu zúčastnit se 3 etpa GP, domácího šampionátu a potom ME a MS. Zatím nevěší boty na hřebík ani neví, co by potom dělala. Nechá se překvapit. Bude zatím bruslit.


Caroline má zlato :)

23. ledna 2010 v 18:30
Krátký program krasobruslařek patřil Kostnerové, Češka Boček vypadla
Dvojnásobná evropská šampionka Carolina Kostnerová vyhrála krátký program žen na mistrovství Evropy. Italská krasobruslařka za páteční vystoupení v Tallinnu získala 65,80 bodu a v sobotních volných jízdách bude odrážet útok Finek Kiiry Korpiové a Laury Lepistövé, které se seřadily za ní.
22. 1. 2010 16:21 TALLINN
Česká šampionka Martina Boček, která žije a trénuje v italském Meranu, skončila sedmadvacátá a volné jízdy se odehrají bez ní. Dvaadvacetiletá krasobruslařka získala za krátký program 35,08 bodu, což je o 3,65 bodu méně než na národním mistrovství, a za postupovou dvacítkou zaostala o více než devět bodů.

Česká výprava tak měla v Tallinnu ve finálových večerech zastoupení jen v kategorii mužů, v níž se Michal Březina i Tomáš Verner umístili v první desítce.

Kostnerová, která před touto sezonou opustila Vernerovu tréninkovou skupinu a odešla do Spojených států amerických k Franku Carrollovi, předvedla v Estonsku nejlepší výkon sezony. Zatímco loni byla po krátkém programu až třetí a přišla o evropský primát, tentokrát bude na třetí zlato útočit s náskokem 1,54 bodu před Korpiovou.

Bronzová medailistka z ME 2007 se udržela v kontaktu s italskou favoritkou díky životnímu krátkému programu, osobní maximum si vylepšila o více než tři body.

Obhájkyně titulu Lepistöová se při kombinaci dotkla rukou ledu a zařadila se na průběžné třetí místo. Na Kostnerovou však ztrácí necelé tři body, což je pro volnou jízdu minimální manko.

Zklamáním skončil krátký program pro dvojnásobnou vicemistryni Evropy Sarah Meierovou. Švýcarská krasobruslařka, která loni na ME chyběla kvůli zranění, se po pokažené jízdě zařadila až na osmou pozici.

Krasobruslařka Kostnerová získala evropské zlato
Italka Carolina Kostnerová ovládla soutěž krasobruslařek na mistrovství Evropy v estonském Tallinu. Stříbro patří Fince Lauře Lepistöové a bronz Eleně Gedevanišviliové z Gruzie. Česká šampionka Martina Boček skončila sedmadvacátá a do volných jízd se neprobojovala.
23. 1. 2010 16:45 - 23. 1. 2010 17:03 Aktualizováno TALLINN
Kostnerová navzdory pádu předvedla nejlepší volnou jízdu. Pomohly jí k tomu především známky za programové komponenty, v nichž předčila všechny konkurentky. Na první velké akci sezony se jí tak vyplatil letní odchod k Franku Carrollovi do Spojených států amerických.

Na druhé místo se z třetí příčky po krátkém programu posunula Lepistöová, která tak doplnila svou medailovou sbírku z evropských šampionátů. Vedle loňského zlata má i bronz z roku 2008.

Technicky nejobtížnější volná jízda vynesla na bronzovou pozici Gedevanišviliovou. Drobná dvacetiletá Gruzínka, která už v roce 2006 šokovala Evropu pátým místem při svém debutu na mezinárodní scéně, se díky povedenému vystoupení na hudbu Bizetovy Carmen dočkala první velké medaile.

Mimo stupně vítězů se naopak propadla druhá z krátkého programu Kiira Korpiová. Finská krasobruslařka upadla u trojitého toeloopu, při flipu se dotkla rukou ledu a na druhý pokus zvládla jen jednu otáčku. Nakonec tak přišla o medaili rozdílem 86 setin bodu.

Kostner bude trénovat s Carollem v Los Angeles

21. července 2009 v 21:18
Kostner bude trénovat s Carollem v Los Angeles

Dvojnásobná mistryně Evropy, Carolina Kostner (22), oznámila, že se přesouvá za tréninkem do USA. Zde se bude v Los Angeles připravovat pod vedením Franka Carolla společně s Evanem Lysackem či Mirai Nagasu. Kostner několik let trénovala pod vedením Michaela Hutha v Německu, v loňském měsíci od něj odešla. "Snažila jsem se najít místo, kde bych mohla trénovat a byla bych zde šťastná." řekla Italka v televizním interview.Základni info

7. ledna 2009 v 15:22 | clárka
Základni info

Jméno : Carolina Costner
Datum narození : 8.2 1987
Místo narození : Bolzano, Itálie
Výška : 167 cm
Začala bruslit v 5 letech
Záliby : přátelé ,kino, hudba

 • V roce 2003 se Carolina stala první Italkou od roku 1980 (Susanna Driano - 3. ME), která získala medaili na závodě ISU. Odnesla si bronz z Mistrovství světa juniorů. Kostner je zároveň první italskou krasobruslařkou, která vyhrála medaili na juniorském mistrovství světa.
 • Carolina se dorozumí kromě italštiny také německy, francouzsky a anglicky.
 • Carolininou tetou je slavná lyžařka Isolde Kostner.
 • Matka Caroliny, Patrizia, byla v 80. letech také krasobruslařkou. Carolinin otec Erwin hrál hokej za národní tým a zúčastnil se jak mistrovství světa, tak olympijských her.
 • Carolina má dva bratry: Martina (který je o 1 rok starší) a Simona (o 3 roky mladší), který hraje závodně hokej.
 • Carolina chodila se Stephane Lambielem, mistrem světa 2005 a 2006. V současné době jsou velice dobrými přáteli.
 • Mezi její nejoblíbenější krasobruslaře patří: Alexei Yagudin, Michelle Kwan, Sasha Cohen, Ilia Kulik.
 • Carolina má raději tréninky než závody, protože je jedno, co má na sobě.
 • Na OH 2006 v Turíně měla Carolina tu čest nést národní vlajku na zahajovacím ceremoniálu. Itálie do této mladé krasobruslařky vkládala na olympiádě velké naděje. Carolina ale velký tlak neustála a skončila až 9.
 • Carolina je čtyřnásobnou mistryní Itálie. (2003, 2005-2007)
 • V roce 2007 se stala první Italkou v historii, které se podařilo vyhrát Mistrovství Evropy.
 • Několik měsíců v roce trénuje v německém Obersdorfu pod vedením Michaela Hutha, ve stejné tréninkové skupině jako náš Tomáš Verner.

EUROPEANS 2008 Long Program - Carolina Kostner

26. února 2008 v 18:05 | Clárka
EUROPEANS 2008 Long Program - Carolina Kostner

 
 

Reklama