Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Brian Joubert

All That Skate Summer 2012 : Brian Joubert / Gladiator

25. srpna 2012 v 16:18 | Clárka

Brian má dva trenéry!

27. dubna 2012 v 15:13 | Clárka
Véronique Guyon už není Brianova jediná trenérka.
Od nynějška jim pomáhá i Patrick Gueppe. Brian si to tak přál.
Po ME jsme si s Véronique sedli a diskutovali. Řekl jsem jí, že netrénujeme dost (kvantitativně). Chctěl jsem zkusit trénovat s Patrickem. Bylo to skvělé, dynamické." konstatoval francouzský šampion. To ale podle bruslaře nic nemění na spolupráci s Véronique Guyon.
Brian Joubert se rozpovídal o svých plánech

16. prosince 2011 v 16:04 | Clárka
Sezónu zahájil ve Švédsku tréninky s Alexejem Urmanovem. Chtěl změnit styl tréninků, zkusit něco jiného než na co byl zvyklý a hlavně věnovat hodně času technice, což byl jeho hlavní problém v minulé sezóně. Takže vyzkoušel ruskou metodiku. (Za moře mazej, tam mají metodiku dneška!)

Pokračuje v práci s Davidem Wilsonem a myslí si, že u něj zůstane do konce kariéry. Tato sezóna je pro něj nesmírně důležitá, takže není vhodná doba něco kardinálně měnit. Kulminovat bude příští jaro v Nice. Chtěl by být připraven na šampionát tak, aby po jeho skončení ničeho nelitoval.

Programy pro tento rok jsou zcela jiné než loni. Devátá od Beethovena byla jistě zajímavá zkušenost a je dobře, že to vyzkoušel, ale cítí, že to prostě není on. Cítil proto často stres během jízdy. Rozhodl se vrátit k hudbě Matrix :roll: na kterou vyhrál titul mistra světa v sezóně 2004. Krátký program bude postaven na skladbu francouzské skupiny Justice. Konec kariéry vidí v Soči 2014. Zkrátka by chtěl skončit Olympiádou. A to pokud možno vydařenou Olympiádou. Nechce aby se o něm i nadále po ukončení sportovní kariéry psalo, že Olympijské Hry nejsou zkrátka jeho turnaj. Přičemž tato sezńa je pro něj poslední plnohodnotnou sezónou, následující dva roky potom bude účastníkem jen na velkých soutěžích. Rád by si zachoval do roku 2014 svěží mysl .


Brian- Svaly :)

26. listopadu 2011 v 18:21 | Clárka
Foto:

Superman Brian

1. dubna 2011 v 14:36 | Clárka

Brian Joubert 2004 Worlds The Matrix

20. ledna 2011 v 17:43 | Clárka

Brian Joubert 2004 Worlds The Matrix:
Fotečky :

Joubert říká, že jeho vášeň pro krasobruslení se mu vrátila

13. ledna 2011 v 20:45 | Clárka
Vítězstvím na franc. národním mistrovství "Masters", které se konalo minulý týden, se Brian Joubert vrátil do světa soutěžního krasobruslení. Toto mistrovství vyhrál poprvé za poslední 3 roky.
Joubert si sednul s icenetwork.com, aby pohovořil o svém vystoupení ve Vancouveru a o nadcházející sezóně.

icenetwork.com: Vždycky jste tvrdil, že vaší hlavní motivací je vaše vášeň pro krasobruslení. Jak se vám ta vášeň vrátila, po minulé sezóně?

Brian Joubert: Zaplaťpánbůh se mi radost a potěšení z bruslení opět vrátila! V minulých letech tomu tak moc nebylo a proto je to pro mě hodně důležité. Vracím se ke své úplně první trenérce,Véronique Guyon,která mě v mém domovském městě Poitiers, trénovala od mých 4 let. Moc dobře mě zná. Naslouchá mi, dokáže mě znovu ujišťovat. Dokáže mě zklidnit. Takže věci jsou na dobré cestě, opět nacházím základy své techniky. Když se zlepším v technice, potřebuji dokonce méně energie na skoky, a méně se unavím.
Moje tělo je v dobré formě, i když už to není to samé jako dříve, jelikož stárnu (Joubert oslavil 26 narozeniny 20.9.2010). Obnova sil po vynaložené námaze už není tak rychlá jako když mi bylo 17, ale to mě nechává klidným. Rozhodl jsem se, že snížím svou váhu ze 77 na 75 kilo, abych to kompenzoval. Pořád mi zbývá kilo a půl navíc. Snížení váhy by mi mělo pomoci k tomu, abych se cítil lépe. Dokonce i takhle brzo v této sezóně dokážu zajet komplet celé dva programy. A to se mi vloni nedařilo. Když stoupnu na led tak chci je jedinou věc, jít do toho, překonat sám sebe. Po pravdě, znovu si užívám to že mě něco bolí. Ve své hlavě se cítím o mnoho svobodnější, volnější.

icenetwork.com: Jak jste se vlastně dokázal vrátit po té Olymp.sezóně?

Brian Joubert: Minulá sezóna byla vyčerpávající a na OH jsem prožíval velmi těžké období. Ale najednou zjistíte, že některé věci jsou mnohem horší než ztratit Olympiádu! Jako krasobruslaři máme šanci prožívat mimořádné věci a na to bysme měli pořád myslet. Možnost účástnit se MS, které bylo 3 týdny po katastrofě na OH, byla pro mě obrovská výzva. A protože jsem nechtěl zakončit svojí kariéru ve stylu Vancouver, rozhodli jsme se podstoupit toto riziko. Bylo to nesnesitelné. Později na mě padl pocit přesycení, že mám všeho dost, zhruba někdy, kdy jsme tvořili mé nové programy, v půlce léta.Stalo se to v červenci, když jsem odjel trénovat do Courchevelu, nejznámnějšího Alpského střediska. Zrovna jsem se vrátil ze svých 10 denních prázdnin, ale vůbec jsem necítil, že bych měl nebo chtěl bruslit. Věřte tomu nebo ne, moje nové programy byli komplet hotové, ale já jsem si dokonce nedokázal ani vzpomenout na choreografii. Pak mi došlo, že už toho mám dost. V této fázi ze mě spadlo všechno napětí. Rozhodl jsem se tedy, že jediné co můžu udělat je, že si dám v bruslení pauzu. Což jsem také udělal. Na 3 týdny.


icenetwork.com: A co vám pomohlo se odrazit ode dna?

Brian Joubert: Krasobruslařské exhibice v Korei pro mě byli obrovským povzbuzením, bylo to něco jedinečného. To byste musel zažít na vlastní kůži. Nedokážu si představit, že by někde jinde na zemi existovalo podobné místo, kde byste mohl zažít něco podobného. Dokonce i když bruslím doma ve Francii, tak to není to samé. Show, kterou vyprodukovala Yu-na Kim byla prostě jedinečná, o celou dimenzi výš, než kdekoliv jinde. Obecenstvo bylo úžasné. Atmosféra byla úžasná, dokonce jsme měli i ohňostroj. Dokonce i způsob, jakým se o mě postarali byl jedinečný: mohl jsem cestovat první třídou!
Když jsem byl na místě, připadal jsem si jako popová hvězda. A musím přiznat, že se mi ten pocit líbil. Chtěl jsem tedy bruslit nejlépe jak dovedu. Neskutečně mě to nabilo, posílilo a pomohlo mi to vrátit se zpátky tuto sezónu. Takovéto akce vám dávají vůli pokračovat dál a dělat výsledky. Pokud nemáte výsledky, nikdo vás už nepozve!

icenetwork.com: Mohl byste nám něco říci o nových programech?

Brian Joubert: Oba dva se mi stašně líbí. Volný program vytvořil David Wilson na Beethovenovu 9th Symphoniiy. A můj krátký program je postaven na Flamencu. Spolupracoval jsem na něm s Antoniem Najarrem, který udělal choreografii pro originální tanec v olymp. roce 2002 pro Marinu Anissinu a Gwendal Peizerata. V tomto programu se snažím ztvárnit 3 různé postavy: býka, tanečníka a toreadora.

icenetwork.com: To je zajímavé. Před dvěmi léty jste se zmínil o tom, že byste nedokázal bruslit jako někdo jiný, že dokážete bruslit jenom sám za sebe. Teď najednou představujete 3 role naráz, co se stalo?

Brian Joubert: Máte pravdu. V té době jsem bruslil na Posledního mohykána a tento program jsem změnil právě v období mezi Grand Prix a mistrovstvím Evropy.
Dobře, znamená to, že se ve mě stala velká změna. To je pro mě strašně důležité a velmi mě to těší. Dokazuje to, že jsem sám se sebou spokojen, protože jinak bych nebyl schopen cítit se dobře při představovaní někoho jiného.

icenetwork.com: Jak vidíte nadcházející roky?

Brian Joubert: Ještě se necítím na to, abych si založil rodinu (smích). Stále ještě mám v bruslení čeho dosáhnout. Budu i nadále podstupovat oběti, ale nedělám to z donucení, pod tlakem. A jelikož vím, že v současné době nemám žádné problémy, tak se cítím daleko více motivovaný. Mé tělo je ve formě a moje technika se mi navrátila.
Dokonce je pro mě i snazší bruslit v Poitiers. Po mnoho let jsem netrénoval s Veronikou, i když ona tam stále byla, trénovala ostatní. Několik let jsme spolu neprohodili ani pár slov, a to způsobovalo určité napětí. V současné době nemusím svojí energii utrácet na jiné věci, než na bruslení.
Rád bych také poděkoval i všem mladým bruslařům, kteří mě ženou dál. Jejich jediné přání je, mě porazit. A mají pravdu, takhle to je správně. Ale v současné době se jim ještě nevzdám, ještě je nenechám vyhrát.
Pokud všechno půjde dobře, mám v plánu pokračovat v krasobruslení až do roku 2012, kdy se v Nice pořádá MS. Potom uvidíme. Bylo by velmi nedospělé myslet na OH 2014, které se budou pořádat v Sochi.

Brian Joubert: “Krasobruslaři se musí zlepšit, ale systém hodnocení se musí zlepšit také ”

13. ledna 2011 v 20:40 | Clárka
Co se stalo ve Vancouveru? Jak těžké bylo vrátit se zpět? Proč je čtverný skok tak důležitý? To je jenom pár otázek, které jsme položili Brianovi Joubertovi, bronzovému medailistovi z MS v Torině 2010.

Zisk bronzové medaile v Torině, to byl obrovský návrat po katastrofě na OH. Co vám pomohlo vrátit se zpět v takové formě?

Vůbec nebylo snadné se vrátit zpět. Nevěděl jsem, zda vůbec jěště budu schopen závodit, zda to psychicky zvládnu. V této sezóně jsem měl mnoho špatných výsledků na soutěžích, kromě NHK Trophy a tak jsem se cítil trošku ztracen. Přemýšlel jsem o tom, že s krasobruslením skončím, ale zjistil jsem, že na to jetě nejsem připraven. Krasobruslení potřebuji a tak jsem neměl na výběr. Jestliže jsem chtěl být na MS, musel jsem pokračovat v práci. Procoval jsem hodně a tak jsem se na MS dostal a uspěl.

Kdy jste přemýšlel o tom, že skončíte?

Hned po OH - možná né o úplném ukončení kariéry, ale o pauze třeba na jeden rok. Když se držíte na vrcholu několik let po sobě, je to docela obtížné tam zůstat. OH pro mě vždycky skončily zklamáním. Možná, že tuto soutěž nemám rád. Možná to není soutěž pro mě. Ale to je život. Pořád můžu bruslit, vyhrávat a předvádět dobré programy.

Můžete nějak vysvětlit co se s vámi ve Vancouveru stalo? Podle zápisů z tréninků jste vypadal, že máte dobrou formu.

Je to divné, jelikož během tréninků jsem na tom po technické stránce nebyl špatně, ale nebylo to 100%. Dva dny předtím, než jsem musel odletět do Vancouveru jsem řekl mojí mámě, že se mi tam nechce, že se necítím být připraven pro tuto soutěž. Byl jsem OK po fyzické stránce, ale technicky jsem nebyl tam, kde jsem chtěl být, zvláště pak při čtverném toeloopu. Navzdory těmto pocitům jsem se na prvním tréninku cítil dobře, ale jak se přibližoval den D, cítil jsem se stále více nervóznější, což znamenalo, že jsem dělal více chyb. Když jsem byl na ledě, tak jsem nebyl uvolněný a když nejsem uvolnění, nemůžu dělat, co umím.

Myslíte si, že s každou olympiádou je to pro bruslaře těžší? Byl jste ve Vancouveru víc nervóznější než před 4 roky v Torině?

V Torině jsem nebyl nervózní, ale ve Vancouveru jo. Neměl jsem sám sebe pod kontrolou když jsem vstoupil na led. Necítil jsem nohy. Třásl jsem se. Bylo to strašné! V roce 2006 jsem se cítil dobře, ale nebyl jsem na tom dobře mentálně. Domnívám se, že pokud jste připraven, můžete udělat výsledek a vůbec nezáleží na tom, jestli je to olympiáda nebo mistrovství světa. Když jste připraven, necítíte se být pod tlakem. Bohužel, já jsem nebyl na olympiádu připraven nikdy.Ovlivnilo vaše zranění při Lutzu vaše bruslení? Nemáte strach, že se opět zraníte?

Při Lutzu už jsem udělal hodně chyb, v krátké i volné jízdě. Je to škoda, protože je to jeden z mých nejlepších skoků. Pokouším se o čtverný lutz, ale to zranění mě pořád trošku znervózňuje. To zranění bylo pro mě vážně špatné. Dostával jsem se do formy, vyhrál jsem NHK Trophy a byl jsem připraven na finále Grand Prix. Ale pak jsem se zranil a tím jsem ztratil hodně času pro přípravu na ME a MS.

Po OH jste musel absolvovat test, abyste si zajistil místo ve franc.týmu pro MS. Čí to byl nápad?
Byl to nápad mojí federace, ale řekl jsem, že pokud mě musí otestovat, tak to mlžu jedině akceptovat. Nemohl jsem říct "Ne, to nebudu dělat". Samotný test byl pro mě dobrý, jelikož to bylo jako trénink, ale byl to těžký test. Dopadl dobře a tak bylo vidět, že jsem pro MS připraven. Bylo to OK a myslím, že bychom mohli takovéto testy dělat častěji v rámci celé federace, nejom v možské kategorii.

Takže vám nevadí, že jste testován. Není test jen další tlak na vás?

Ne, i když to bylo složité, jelikož jsme bruslili před novináři a to já nemám rád. Znervózňuje mě to, protože nechci udělat chybu. Když uděláte chybu ve Francii, následujích několik dnů vycházejí v novinách příšerné zprávy. Bylo bezva bruslit společně s Albanem Preaubertem. Když jsem byl mladý, podtupoval jsem testy před každou soutěží. Federace mi nevěřila a tak jsem pracoval o to usilovněji a ve finále mi pomohli, takže testy pro mě byli užitečné. Pokud mě budou chtít testovat i v budoucnu, nebudu proti tomu nic namítat.

Jaké to bylo spolupracovat s vašima choreografka Albenou a Maximem? Jak vám pomohli?
Hodně mému bruslení pomohli. Když zrychluji, využívám méně energie a více můžu hýbat tělem. Pořád ještě to není ono, ale můžu se stále zlepšovat. Oba jsou úžasní a spolupráce s nimi byl první krok k novému Brianu Joubertovi, kterého jsme chtěli ukázat,ale myslím, že jsme udělali pár chyb. Tuto sezónu jsem hodně pracovali na choreografii, ale ne na skocích. Během sezóny jsme udělali mnoho změn, ale bohužel, byla to olympijská sezóna. Pokud děláte změny, musíte je dělat před olympijským rokem. Vím, kde jsme udělali chybu, ale musíme pokračovat.

Co si myslíte o prvním a druhém místě na OH? Spustila se velká debata okolo čtverného skoku.
Nesledoval jsem soutěž. Když jsem skončil svůj program, jediné co jsem chtěl bylo, vrátit se na hotel, takže k tomu nemohu nic říct.

Neviděl jste jízdy na Youtube?

Ne, a nechci. Nekoukal jsem se na mou jizdu v roce 2006 ani 2010 a nechci vidět olym.šampióna Evana Lysáčka bez čtverného skoku. Pořád tomu nerozumím. On je velmi dobrý bruslař, ale jsem zklamaný z toho, že někdo může vyhrát bez čtveráku.

Co si myslíte o emailovém skandálu, který se spustil před OH, když americký sudí, Joe Inman, poslal email svým kolegům, aby si při hodnocení dávali pozor na vaše a Plushenkovy spojovací prvky?

Nezajímá mě to. Je to součást hry. Možná že se tak vyjádřil v emailu, ale myslím si, že by tak nemluvil přímo přede mnou nebo před Plushenkem. Domnívám se, že své názory je lepší vyjadřovat přímo před lidmi a ne prostřednictvím emailu. Já a Plushenko chceme v krasobruslení vidět čtveráky, a lidé by nás měli pochopit, ale my zas musíme chápat ostatní bruslaře, kteří se domnívají, že důležitější jsou spojovací prvky a choreografie. Různé pojetí krasobruslení ho činí zajímavějším. Kdyby každý dělal to samé bylo by to velmi nudné. Já budu pokračovat v mých čtverných skocích i v rámci současného systému hodnocení. Na MS jsem skočil 2 čtverné skoky ve volné jízdě a bylo to perfektní! Potom jsem udělal pár chyb, protože jsem byl unavený, ale přesto to bylo skvělé! Nevyhrál jsem soutěž, ale to nevadí. Protože nakonec jsem měl z bruslení zase radost a vrátil jsem se zpátky.

Zpátky na stupně vítězů?

Ani ne tak na stupně vítězů, ale prostě jsem byl zpátky a cítil jsem se dobře a předvedl jsem dobrou jízdu. Mohl jsem být klidně pátý nebo šestý, ale s tím co jsem předvedl bych byl tak jako tak spokojený.

Jak jste se cítil před krátkým programem, když jste vstoupil na led?

Byl jsem strašně nervózní, ale dokázal jsem to mít pod kontrolou. Šestiminutový warm-up by hrozný, a tak jsem se začal bát. Než začala hrát moje muzika, udělal jsem 2 skoky, a cítil jsem, že to bude dobré. Takže když začala hrát hudba byl jsem si jistý sám sebou a řekl jsem si: " Na nic se neptej. Prostě jdi a dělej co umíš."

Když jste skončil krátký program, křičel jste radostí. Na co jste v té chvíli myslel?

Byl jsem strašně moc šťastný, protože jsem věděl, že jsem na dobré cestě se vrátit zpět. Bylo to naposledy, co jsem bruslil tento program, a předtím jsem ho již několikrát zajel výborně, a tak pro mě bylo důležité, abych ho zajel dobře i při jeho posledním předvedení. Obával jsem se Lutzu, jelikož i na testu v Paříži jsem při něm chyboval,stejně jako ve Vancouveru. Nicméně v Torině se mi povedl. Trošku jsem byl zklamaný z bodového ohodnocení, ale to už je život.

Proč pro vás bylo tak důležité předvést dva čtverné skoky ve volné jízdě?

Naposledy kdy se mi podařilo skočit dva čtverné skoky ve volné jízdě bylo v roce 2006 ve finále Grand Prix, a to už je hodně dávno. Dařilo se mi to na tréninku, ale ne často a bylo to mě velmi obtížné, a tak jsem si nebyl moc jistý, že jseště jsem schopen skočit dva čtverné skoky ve volné. Zkusil jsem to a povedlo se. A to je pro mě dobrá odpověď. Činí mě to více sebevědomého pro nadcházející sezónu. Ale přesto nesmím být příliš sebevědomí. Musím stále pracovat a být profesionál.

Váš kouč Laurent Depouilly skákal nahoru a dolů, když jste úspěšně skočil druhý čtverný skok.
Pro něj to také bylo velmi těžké po OH. Ne kvůli novinářům, jelikož o něm se nikdo nezmiňoval. Ale byl zklamaný kvůli mně. Pracujeme společně. Udělali jsem pár chyb a byla to Olympiáda.Věděli jsme , že jsem byl schopen olympiádu vyhrát a nebo získat medaily, ale nepodařilo se mi to. Bylo to pro něj také velmi tvrdé. Fyzicky a duševně to pro něj bylo také složité. A proto byl tak moc šťastný.

Ponecháte si svoji volnou jízdu v nadcházející sezóně?
Ne. Mám jí moc rád, je to moje nejoblíbenější jízda, ale jsem velmi zklamaný, jelikož jsem jí nikdy nepředvedl na 100%. Na MS to bylo dobré, ale ne perfektní. Mám za to, že to byl až dosud můj nejlepší program. Byl velmi náročný, ale nejlepší. Nicméně pokud se chci zlepšovat, musím dělat změny.

Je při tréninku více složitější čtverný skok vedle této choreografie?

Tuto sezónu to bylo dobré, zvláště okolo NHK. Nalezli jsme dobrý tréninkový plán mezi choreografi a mým koučem, ale vyskytl se problém - moje zranění. Ztratili jsme hodně času a nepracovali jsem dostatečně na čtverném skoku, takže na ME a OH to nebylo dobré. Byl jsem schopen ho skočit, ale vyžadovalo to hodně energie soustředit se na čtverný toeloop, i když normálně je to pro mě jako trojitý skok. Je mi 25 let. Se čtverným skokem mám více zkušeností a tak je to lehčí než dříve, ale na čtverném skoku musíte pracovat každý den. Pokud ho netrénujete každý den, můžete o něj velmi rychle přijít.

Myslíte si, že ISU změní bodové ohodnocení čtverných skoků?
Já doufám, že ano. Jen proto abychom viděli více čtveráků v soutěžích. Diváci je mají rádi, poznají je. Pokud se nezmění pravidla, bude jich k vidění velmi málo. Vzpomínám si na rok 2002, kdy jsem se zůčastnil prvního MS v Naganu. Min Zhang skončil někde na 15 místě, ale ve volné jízdě skočil 3 čtveráky. Každý zařazoval čtverné skoky do krátkého programu. Soutěž byla mnohem zajímavější. Možná že se v té době všichni soustředili jenom na skoky a ne na spojovací prvky - ale to není problém, můžem to zlepšit - ale myslím si, že je nuda vidět jenom kombinaci 3-3 v krátkém programu.

Je o hodně snazší skočit kombinaci 3-3 namísto 4-3 v krátkém programu?

Oh, to teda ano. Zkusil jsem to v tréninku. Do svého krátkého prg. Jsem zařadil jen kombinaci 3-3. Je to úplně něco jiného. Když začnete svůj program, jste uvolněný. Pokud chcete před skoky zařadit krokovou sekvenci, můžete to udělat, je to jednoduché. Můžete být rychlejší, v hudbě, všechno je perfektní. Ale jakmile zařadíte čtverný skok, všechno se to změní. Evan Lysáček to zkusil a jeho program nebyl to samé co bez čtverného. K provedení čtverného skoku potřebujete hodně psychické síly a nemůžete před něj zařadit spojovací prvky. Co nemám v krátkém programu rád je to, že pokud zařadíte čtverný skok, musíte jako další skok zařadit trojitý do kombinace. Pokud skočíte jen dvojitý, riziko je úplně stejné, ale bodové hodnocení mnohem nižší. Bruslaři se musí zlepšovat, ale myslím si, že bodový systém také.

Po OH jste byl kritizován za to, že nechcete trénovat v zahraničí. Zde v Torinu jste se zmínil o tom, že byste na nějaký čas mohl jet do ciziny. Už jste přemýšlel kam by to bylo?
Chci změnit svou tréninkovou praxi. Trénovat v Poitiers je úžasné! Je to moje město a já ho potřebuji, ale jsem tam sám a trénuji společně s dětmi. Abych stále cítil motivaci, musím myslet na Daisukeho Takahashiho nebo na jiné bruslaře. Opravdu chci trénovat společně s eletními krasobruslaři, možná v Kanadě a nebo v USA, ale Severní Ameriku vážně nemám rád. Už kvůli jídlu! Je to pro mě velký problém, já velmi rychle dokážu nabrat na váze, takže si musím dávat pozor. Uvidíme co bude, nechci o tom rozhodovat sám.

Prezident ISU Ottavio Cinquanta se zmínil na tiskové konferenci, že přemýšlejí o zařazení týmové soutěže na OH, takové jako byla loni World Team Trophy. Co si o tom myslíte?

World Team Trophy byla skvělá. Byli tam nejlepší krasobruslaři a všichni byli velmi uvolnění. Pokud se něco takového udělá na OH, bude to fyzicky velmi náročné. Musíme se soustředit hlavně na naše vlastní soutěže, takže si myslím, že bychom v týmové soutěži asi neviděli po celou dobu špičkové výkony. Ve své podstatě je týmová soutěž velmi dobrý nápad. Mluvil jsem o tom s mými kolegy ve franc.týmu a uděláme všechno pro to, abychom se opět kvalifikovali. Bude to těžké, ale pokusíme se o to.Japonská TV NHK o vás natočila dokument nazvaný "Miracle Body". Líbilo se vám natáčení?
Ano, bylo to velmi zajímavé. Hodně mi pomohli. Po soutěži Trophée Eric Bompard byl můj čtverný toeloop technicky velmi špatný. Když jsme se vrátilii, hodně jsme natáčeli a tak jsem musel ho skočit hodněkrát, a tak se začal zlepšovat. Byl to pro mě vynikající trénink za špatných podmínek, jelikož všude byla světla a kamery. Mám ten dokument na DVD a občas, když nejsem spokojen se svým čtverákem, tak se na to koukám a analyzuji sám sebe.

Díky tomuto programu jste získal mnoho Japonských fanoušků.

Je to legrační, jelikož jsem snil o tom, že letos získám druhý titul mistra světa v Japonsku, a tak doufám, že se mi to podaří příští rok. V Japonsku bruslím moc rád. Lidé tam mají rádi krasobruslení a milují čtverné skoky.

Až skončíte svoji závodní kariéru, chtěl byste být trenérem a nebo choreografem?

Nemyslím si, že bych byl dobrý choreograf (smích), možná jen pro krokové sekvence. Opravdu bych moc rád byl trenérem a mít velkou školu krasobruslení ve Francii, jelikož žádnou takovou u nás nemáme. Rád pracuji s mladými bruslaři a rád jim předávám, co jsem se já naučil. Už jsem učil malé děti a bylo to bezvadné. Opravdu bych rád pomohl malým dětem a možná že v budoucnu i nějakému juniorovi.

Takže ve Francii bude mnoho kvalitních skokanů se čtverným skokem?

Já doufám. Když se dnes koukám na juniory, tak vidím, že se čtverných skoků bojí. Nechtějí je zkoušet, nechtějí je trénovat a jejich skoky nejsou dobré.

Máte nějaký limit, kolik čtverných skoků na den zařadíte na tréninku?

Ne - to záleží na situaci. Můžu říct svému trenérovi že "skočím jenom jeden, ale musí být perfektní", ale někdy jich skočím třeba i dvacet.

Brian a jeho život :)

9. ledna 2011 v 18:40 | Clárka
Brian je považován za idola v jeho rodné zemi, a myslím si, že nejen tam. Chvilku chodil s francouzskou miss Laettitiou Blégrovou, kterou po rozchodu žaloval za pomluvačný dopis v němž misska uváděla, že je Brian homosexuál. Musela mu zaplatit 17000 euro. Poté chodil s italskou krasobruslařkou Valentinou Marchei, ale i tento vztah dlouho nevydržel...

Brian má buldoka se jménem Blade. Miluje automobilové a motocyklové závody.

V březnu 2006 publikoval biografii Brian Joubert- oheň na ledu a další knihu publikoval v únoru 2010.

CHAMPIONNATS DE FRANCE ELITES 2010 - Brian vyhrál :D

8. ledna 2011 v 10:40 | Clárka
  1. Brian Joubert 231,85
  2. Florent Amodio 222,55
  3. Alban Preaubert 213,90
Super Briane, jen tak dál..Všichni ti fandíme... :D MOOOC
 
 

Reklama