Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Duben 2017

Nejlepší krasobruslařské národní týmy se utkají v Japonsku

22. dubna 2017 v 18:27 | Klári |  Novinky
Šestice nejlepších krasobruslařských národních týmů se utká v Japonsku na World Team Trophy, která se uskuteční od čtvrtka do soboty. Každý tým nasadí dva krasobruslaře v individuálních disciplínách, jednu sportovní dvojici a jeden taneční pár. V Japonsku nebudou chybět ani mistři světa z nedávného šampionátu v Helsinkách domácí Juzuru Hanju a Ruska Jevgenija Medveděvová.


Na základě výsledků nejlepších krasobruslařů v seriálu Grand Prix, na mistrovství světa a na dalších šampionátech se na pátý ročník World Team Trophy kvalifikovaly Kanada, Rusko, USA, Japonsko, Čína a Francie. O vítězi rozhodne pořadí v krátkých programech a volných jízdách ve všech disciplínách. Jednotlivci si rozdělí od dvanácti bodů pro vítěze po jeden bod pro posledního. Sportovních dvojic a tanečních párů bude jen šest, takže i poslední získá sedm bodů.
Nabité bude startovní pole především v soutěži mužů, kde bude s výjimkou Španěla Javiera Fernándeze startovat pět z nejlepších šesti krasobruslařů z MS. Měla by být nejsilnější stránkou domácího týmu, který se bude vedle Hanjua opírat také o vicemistra světa Šomu Una. Závodit bude i bronzový medailista z MS Ťin Po-jang z Číny a vítěz mistrovství čtyř kontinentů Nathan Chen z USA.
Kanaďané budou vedle trojnásobného mistra světa Patricka Chana spoléhat také na bronzovou medailistku z MS Gabrielle Dalemanovou. V ruském výběru jsou vedle šampionky Medveděvové také mistři Evropy v kategorii sportovních dvojic Jevgenija Tarasovová a Vladimir Morozov.
Trojnásobnými vítězi World Team Trophy jsou Američané, v roce 2012 se z triumfu radovali japonští krasobruslaři. Letos si týmy na prémiích rozdělí rovný milión dolarů (asi 25 miliónů korun), vítěz z toho získá 200 000. Za necelý rok budou krasobruslařské týmy znovu bojovat o olympijské medaile. Premiéru na ZOH měla tato soutěž v roce 2014 v Soči, kde vyhráli Rusové.


Japonští krasobruslaři před posledním dnem vedou soutěž družstev

22. dubna 2017 v 18:17 | Klári |  Novinky
Japonští krasobruslaři po druhém ze tří dnů vedou soutěž družstev World Team Trophy. Dnes se odpoutali od svých největších konkurentů a vytvořili si tříbodový náskok před americkým výběrem. Průběžně třetí Rusové na ně ztrácejí sedm bodů. Soutěž v Tokiu vyvrcholí v sobotu, kdy se pojedou volné jízdy žen a sportovních dvojic.
Japoncům pomohl k upevnění vedení plný bodový zisk ve volných jízdách mužů. Vyhrál je mistr světa a olympijský vítěz Juzuru Hanju, který tak napravil nezdar z krátkého programu, před stříbrným medailistou z letošního MS Šomem Unou. Třetí byl Kanaďan Patrick Chan.
V této části soutěže ztratili ruští krasobruslaři. Zklamal především Maxim Kovtun, který ve volné jízdě jen o jednu pozici vylepšil 11. místo z krátkého programu. Michail Koljada byl po středečním čtvrtém místě tentokrát pátý.
Rusové ale doplatili zejména na selhání favorizované sportovní dvojice Jevgenija Tarasovová, Vladimir Morozov. Úřadující mistři Evropy po dvou pádech a penalizaci za překročení času obsadili v krátkém programu až čtvrtou příčku ze šesti párů. Skončili jen těsně před Američany a Japonci.

V sobotu budou mít Tarasovová s Morozovem šanci na opravu, výsledky z každé části soutěže se počítají zvlášť. Rusům může k vzestupu pomoci také mistryně světa Jevgenija Medveděvová, kterou v krátkém programu druhým místem podpořila Jelena Radionovová.


Mao Asada ukončila kariéru :(

22. dubna 2017 v 18:13 | Klári |  Novinky
Trojnásobná mistryně světa v krasobruslení Mao Asadaová oznámila konec kariéry. Šestadvacetiletá Japonka, jež má ve sbírce i olympijské stříbro z roku 2010 z Vancouveru, podle svých slov ztratila po minulé nevydařené sezoně motivaci.
První mistrovský titul získala Asadaová v roce 2008, další pak přidala v letech 2010 a 2014. Poté, co na olympijských hrách v Soči skončila až šestá, se rozhodla pro roční pauzu a v roce 2015 se na led vrátila. Na někdejší úspěchy ale nedokázala navázat a nyní se rozhodla skončit.
Asadaová se zapsala do historie jako nejmladší krasobruslařka, která v mezinárodní soutěži skončila trojitý axel. Tento skok předvedla jako čtrnáctiletá v roce 2004 ve finále juniorské Grand Prix, na olympijských hrách ve Vancouveru se pak stala první ženou, která v jedné soutěži skočila tři trojité axely.


Nejlepším světovým týmem krasobruslařů jsou Japonci

22. dubna 2017 v 18:10 | Klári |  Novinky
Japonští krasobruslaři vyhráli v domácím prostředí soutěž družstev World Team Trophy. V Tokiu zvítězili o čtyři body před Ruskem, třetí skončili Američané.
Japonci vedli už před závěrečným dnem soutěží, avšak po posledním místě jejich sportovní dvojice se pořadí v čele vyrovnalo a na prvenství mohly pomýšlet všechny tři týmy. Rozhodly volné jízdy žen, v nichž se za suverénní mistryni světa Jevgeniji Medveděvovou zařadily obě domácí reprezentantky Mai Miharaová a Wakaba Higučiová, zatímco další Ruska Jelena Radionovová skončila až pátá a obě Američanky až za ní.
Medveděvová ve volné jízdě získala 160,46 bodu a vylepšila svůj světový rekord. Ten platil jen tři týdny, na mistrovství světa v Helsinkách dostala sedmnáctiletá Ruska za volnou jízdu 154,40 bodu. V Tokiu předtím Medveděvová posunula světový rekord i v krátkém programu, jako první se dostala přes 80 bodů.

1. JAPONSKO
2. RUSKO
3. USA


MS 2017: Výsledky sportovních dvojic

21. dubna 2017 v 21:17 | Klári |  Novinky
1. Wenjing Sui a Cong Han CHN: 232,06
2. Aliona Savchenko a Bruno Massot GER: 230,30
3. Evgenia Tarasova a Vladimir Morozov RUS: 219,03
4. Xiaoyu YU / Hao ZHANG CHN: 211,51
5. Ksenia Stolbova a Fedor Klimov RUS: 206,72MS 2017: Výsledky žen

21. dubna 2017 v 21:12 | Klári |  Novinky
1. Evgenia Medvedeva RUS: 233,41
2. Kaetlyn Osmond CAN: 218,13
3. Gabrielle Daleman CAN: 213,52
4. Karen Chen USA: 199,29
5. Mai Mihara JPN: 197,88

Zvedačky s Meaghan a Ericem :)

21. dubna 2017 v 20:13 | Klári |  Naučte se bruslit!
Výuka zvedaček s Meaghan a Ericem:


MS 2017: Výsledky Mužů

8. dubna 2017 v 10:52 | Klári |  Novinky
1. Yuzuru Hanyu JPN: 321,59
2. Shoma Uno JPN: 319,31
3. Boyang Jin CHN: 303,58
4. Javier Fernandez ESP: 301,19
5. Patrick Chan CAN: 295,16
6. Nathan Chen USA: 290,72


Krasobruslař Březina byl na MS 18., vyhrál Japonec Hanju

8. dubna 2017 v 10:49 | Klári |  Michal Březina
Český krasobruslař Michal Březina skončil na mistrovství světa v krasobruslení osmnáctý, což je jeho nejhorší výsledek na této akci v kariéře. Díky světovému rekordu ve volné jízdě se z pátého místa ke zlatu posunul Japonec Juzuru Hanju. Stříbrnou medaili získal jeho krajan Šoma Uno, bronz z loňského světového šampionátu obhájil Číňan Ťin Po-jang.

Vedení po krátkém programu neuhájil Španěl Javier Fernández, který útočil na třetí světový titul za sebou. Pád při druhém čtverném salchowu a další zaváhání ho odsunuly na čtvrtou příčku. Od medaile ho dělily více než dva body. Nejlepší evropský krasobruslař Fernández na MS naposledy nezískal medaili před pěti lety. Nestačilo mu na ni ani více než 300 bodů v součtu krátkého programu a volné jízdy.
Čerstvě sedmadvacetiletý Březina zahájil volnou jízdu ve velkém stylu, výborným čtverným salchowem a trojitým axelem. Solidní byla ještě kombinace trojitého flipu s dvojitým toeloopem, ale pak se českému krasobruslaři přestalo dařit. Plánovanému druhému trojitému axelu ubral jednu otáčku, pouze dvojitý byl také flip. Při trojitém lutzu se dotkl rukou ledu a náhradní pokus o trojitý flip skončil pádem.
Známkou 146,24 za volnou jízdu Březina o více než devět bodů vylepšil výkon z ME, ale propadu o tři příčky to nezabránilo. "Udělal jsem, co jsem mohl," glosoval Březina svůj výkon při odchodu z ledu.
Nejlepším výsledkem českých krasobruslařů na letošním MS tak zůstalo čtrnácté místo sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař. Na rozdíl od nich má ale Březina jistý start na olympijských hrách v Pchjongčchangu, neboť mužů se kvalifikovalo 24.
Olympijský šampion ze Soči Hanju nechal ve volné jízdě zapomenout na chyby z krátkého programu. Skočil čtverný rittberger, dva čtverné salchowy a čtverný toeloop a naprosto bezchybně zvládl i zbytek náročného programu. Za volnou jízdu dostal 223,20 bodu, čímž téměř o čtyři body překonal vlastní světový rekord. Například Březina měl v součtu krátkého programu a volné jízdy jen o tři body více než Hanju za volnou jízdu.
Překonávali se i zbývající asijští krasobruslaři ve finálové rozjížďce. Devatenáctiletý Uno jen s malými chybičkami zvládl program se čtyřmi čtvernými skoky včetně rittbergeru a flipu. Stejně starý Ťin Po-jang se odrazil ke skvělému výkonu vysokým a dalekým čtverným lutzem. Oba poprvé v kariéře v součtu získali více než 300 bodů, ale na Hanjua to nestačilo.

Třetí pozici po krátkém programu neudržel Kanaďan Patrick Chan, který klesl na pátou příčku. Až šestý skončil objev letošní sezony Nathan Chen. Sedmnáctiletý Američan zaostal za pověstí fenomenálního skokana. V boji o světovou medaili zařadil do volné jízdy šest místo obvyklých pěti čtverných skoků, ale při dvou z nich upadl.