Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Prosinec 2016


Yuko Kavaguti a Alexander Smirnov- SP Russian Nationals 2017

23. prosince 2016 v 20:42 | Clárka |  Yuko Kawaguchi & Alexander Smirnov

Veteráni Ruské sborné, zaváhali při tvistu :(

Myslím si, že už by měli skončit a bruslit jenom v Revue. Připadá mi, že už se dost trápí a nějak na nich nevidím, že by je to extra bavilo :(
Po krátkém programu jsou na 5. místě.

Ksenia Stolbova a Fedor Klimov - SP Russian Nationals 2017

23. prosince 2016 v 20:31 | Clárka |  Ksenia Stolbova a Fedor Klimov

První letošní start, této dvojice. Museli vynechat kvůli zranění Ksenie závody Grand Prix.
Úžasný program a jsou zaslouženě na druhém místě za Evgenií Tarasovou a Vladimirem Morozovem.

Budu fandit do VOLNÝCH JÍZD :)Ruské a kanadské kořeny se spojily pod českou vlajkou. Nadějný pár sní o olympiádě

21. prosince 2016 v 16:46 | Clárka |  Novinky
Dlouhá léta mohli čeští fanoušci v medailových bojích na velkých krasobruslařských šampionátech fandit jen mužům, ať už to byl Tomáš Verner či Michal Březina. Teď se českému krasobruslení rýsuje slibná budoucnost i v párovém bruslení. Vedle úřadujících juniorských mistrů světa ve sportovních dvojicich Anny Duškové s Martinem Bidařem míří za slibnou budoucnosti i taneční pár Nicole Kuzmichová, Alexandr Sinicyn.

Při juniorském světovém šampionátu v maďarském Debrecínu už se blýskli jedenáctým místem ve výrazném osobním maximu. A chtějí ještě výš - na zimní olympijské hry. "Ale bude to mimořádně náročné, protože konkurence ve světě je obrovská," uvědomuje si Sinicyn.
Se svojí partnerkou bruslí dva roky, každý má přitom kořeny v jiném koutu světa, což v dnešním krasobruslení zdaleka není výjimkou.
Sinicyn je synem bývalých reprezentantů Sovětského svazu Natalie Karamyševové a Rostislava Sinicyna, renomovaného choreografa, s nímž spolupracoval i Verner. Alexandr už se narodil před dvaceti lety v Praze, do roku 2013 bruslil s Janou Čejkovou.
Po maturitě do Toronta
Po rozpadu páru ale nemohl najít novou partnerku, a tak se musel poohlédnout v zahraničí. Kanadská trenérka Carol Laneová, dobrá známá jeho otce Rostislava, přišla s nápadem: Zkus jezdit s Nicole Kuzmichovou.
Drobná rodačka z Toronta, která už měla zkušenosti z juniorského mistrovství světa, byla zrovna také bez tanečního partnera. A hned první testovací jízdy naznačily, že by si pár mohl sedět. Sinicyn kvůli maturitě sezónu 2013/14 vypustil, ale když získal možnost studovat na univerzitě v Torontu, zrodil se nový taneční pár s českou vlajkou u jména.
Ještě v příští sezóně můžou závodit v juniorské kategorii, ale v plánu mají i několik startů mezi dospělými. "Výsledek z Debrecínu je hodně namotivoval, chtějí na sobě tvrdě pracovat, aby se příští rok dostali ještě výš," říká Rostislav Sinicyn.
Potřebují český pas
Nadále se budou chystat pod vedením Carole Laneové v Torontu, kde na podzim začala studovat už i osmnáctiletá Nicole. "Dvě sezóny, co spolu jezdí, jsou tam vlastně celoročně," říká Rostislav Sinicyn.
Denní plán mají nabitý: bruslení na ledě, balet, fitness, společenský tanec. Nákladný pobyt financují díky svým rodičům, výraznou pomocí je také příspěvek Českého krasobruslařského svazu.

Laneová v Torontu vedla i v současnosti nejlepší český taneční pár mezi dospělými, shodou okolností rovněž česko-kanadský - Michal Češka, Cortney Mansourová. Obě dvojice touží po startu na olympijských hrách, ideálně už za dva roky v korejském Pchjongčchangu. Kromě sportovní výkonnosti je ale v případě partnerek nezbytnou podmínkou zisk českého občanství.


Krasobruslaře Březinu povede nově gruzínský kouč Arutjunjanov

21. prosince 2016 v 16:37 | Clárka |  Michal Březina
Nejlepší český krasobruslař Michal Březina po nevydařené sezóně mění trenéra. Šestadvacetiletý reprezentant přechází do skupiny, kterou vede v Kalifornii gruzínský kouč Rafael Arutjunjanov. Někdejší juniorský vicemistr světa a bronzový medailista z evropského šampionátu v roce 2013 Březina skončil letos devátý na mistrovství světa v Bostonu a desátý na ME v Bratislavě.

"Sezóna se mi moc nepovedla, ale důvod trenérské změny je jiný," řekl ČTK Březina, který se momentálně připravuje v rodném Brně.
Před dvěma lety ukončil spolupráci s Ukrajincem Viktorem Petrenkem a vrátil se ke skupině, kterou vedl v Oberstdorfu kouč Karel Fajfr. Ta se postupně rozpadla a Březina v ní zůstal sám.
"Ztrácel jsem motivaci, připravovat se sám bylo hodně těžké. S trenérem Fajfrem jsme se rozešli v dobrém, sám mi tuto změnu doporučil," vysvětlil Březina.
Nyní si hodně slibuje od společných tréninků s kvalitními bruslaři. Pod vedením trenéra Arutjunjanova se například připravuje stříbrná medailistka z letošního MS Ashley Wagnerová z USA, americký mistr a šestý ze světového šampionátu Adam Rippon i další americký bruslař Nathan Chen.
"Nejdu do neznámého prostředí. Vím, jak Arutjunjanov trénuje. Jezdí k němu přes léto i hodně dalších výborných krasobruslařů," dodal Březina, který zamíří za oceán příští úterý. V Kalifornii bude trénovat do poloviny srpna, Potom se vrátí na dva týdny do Brna, kde absolvuje přijímací zkoušky na Masarykovu univerzitu.Březina je po krátkém programu na Kanadské brusli devátý

21. prosince 2016 v 16:30 | Clárka |  Michal Březina
Český krasobruslař Michal Březina je devátý po krátkém programu na Kanadské brusli. V čele pořadí druhého dílu seriálu Grand Prix je i přes pád při trojitém axelu domácí favorit, trojnásobný mistr světa Patrick Chan.

Chan dostal i díky preciznímu čtvernému toeloopu 90,56 bodu a vede s devítibodovým náskokem před Japoncem Takahitem Murou. Těsně třetí je další kanadský bruslař Kevin Reynolds, až po něm následuje olympijský vítěz Juzuru Hanju z Japonska. Březina má při premiérovém startu v sezoně na kontě 70,36 bodu, čímž zaostal o více než 17 bodů za osobním maximem.

Dvanáctičlenná soutěž vyvrcholí dnes volnými jízdami. Po krátkém programu si vypracovaly nejlepší výchozí pozici také mistryně světa Jevgenia Medveděvová, domácí taneční pár Tessa Virtueová, Scott Moir a sportovní dvojice Meagan Duhamelová, Eric Radford rovněž z Kanady.


Březina si na Kanadské brusli polepšil na čtvrté místo

21. prosince 2016 v 16:26 | Clárka |  Michal Březina
Krasobruslař Michal Březina obsadil na Kanadské brusli čtvrté místo. Po krátkém programu byl až devátý, ale díky volné jízdě si výrazně polepšil. Zvítězil trojnásobný mistr světa Kanaďan Patrick Chan, i když ve volné jízdě upadl při čtverném skoku.

Březina dostal za své sobotní vystoupení 157,06 bodu, což mu vyneslo čtvrté místo ve volných jízdách a posun na stejnou příčku v celkovém pořadí. Za svým osobním rekordem ve volné jízdě z mistrovství Evropy v roce 2013 zaostal zhruba o 6,5 bodu.
Volné jízdy ovládl olympijský vítěz Juzuru Hanju z Japonska a poskočil ze čtvrtého místa na druhé za Chana, s kterým nakonec prohrál o necelé čtyři body. Domácí favorit předvedl ze tří čtverných skoků, které má ve své ambiciózní nové volné jízdě, pouze ten první. Při druhém upadl a třetí zjednodušil na trojitý skok.

Mezi ženami zvítězila mistryně světa a Evropy Jevgenija Medveděvová z Ruska. V soutěži tanečních párů triumfovali Kanaďané Tessa Virtueová a Scott Moir, kteří se představili na první významné akci od zisku stříbra na olympijských hrách v Soči. Kategorii sportovních dvojic ovládli navzdory pádu další domácí reprezentanti Meagan Duhamelová a Eric Radford.


Březina je na Grand Prix v Číně sedmý po krátkém programu

19. prosince 2016 v 22:05 | Clárka |  Michal Březina
Krasobruslař Michal Březina je sedmý na Čínském poháru po krátkém programu. V druhém startu v Grand Prix v sezóně si známkou 75,86 polepšil o více než pět bodů oproti říjnové Kanadské brusli. V Mississauze se tehdy v následné volné jízdě vyhoupl z devátého místa na konečné čtvrté.

Při vstupu do soutěže v Pekingu Březina výrazněji zaváhal jen při trojitém flipu v kombinaci a nechal za sebou tři soupeře. V čele je s velkým náskokem domácí bronzový medailista z mistrovství světa Ťin Po-jang se známkou 96,17. Následuje osmnáctiletý Izraelec Daniel Samohin (83,47) a až za ním je vítěz Kanadské brusle a trojnásobný mistr světa Patrick Chan z Kanady (83,41).


Březina tentokrát volnou jízdu nezvládl a v Číně skončil poslední

19. prosince 2016 v 21:57 | Clárka |  Michal Březina
Krasobruslař Michal Březina obsadil na Čínském poháru v rámci Grand Prix desáté místo. Ve volné jízdě se neodhodlal v úplném úvodu ke čtvernému salchowu, od několika plánovaných prvků upustil i v dalším pokračování a propadl se ze sedmé pozice na dno pořadí.
Českému reprezentantovi se vedlo přesně naopak oproti předchozímu startu na Kanadské brusli, kde se po devátém místě v krátkém programu vyhoupl na čtvrté. Tentokrát dostal za volnou jízdu o více než dvacet bodů horší hodnocení. S celkovou známkou 211,77 zaostal Březina za výsledkem z Mississaugy o více než patnáct bodů.

Méně bodů za volnou jízdu dostal v Pekingu jen Izraelec Daniel Samohin, který prožil sešup z druhé na devátou příčku. Závod vyhrál stejně jako na domácím ledě v Kanadě trojnásobný mistr světa Patrick Chan (279,72), třebaže do finále šel s téměř třináctibodovým mankem na lídra. Domácího vítěze krátkého programu Ťin Po-jang nakonec porazil o 1,18 bodu. Na bronzovou pozici poskočil ze čtvrté Rus Sergej Voronov.


Tanečníci Virtueová, Moir vyhráli v rekordu GP v Sapporu

19. prosince 2016 v 21:54 | Clárka |  Novinky
V novém světovém rekordu vyhráli Tessa Virtueová a Scott Moir soutěž tanečních párů na Grand Prix v Sapporu. Kanadští krasobruslaři, olympijští vítězové z Vancouveru a dvojnásobní mistři světa, ovládli poslední závod seriálu před prosincovým finále ziskem 195,84 bodu.
Virtueová s Moirem překonali dosavadní rekord 195,52 bodu amerických rivalů Meryl Davisové a Charlieho Whitea z olympijských her 2014 v Soči. V Sapporu vedli už po krátkém tanci a dnes ve volném tanci skvělou formu potvrdili.
Druzí skončili úřadující mistři světa Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron z Francie (186,66). Již v sobotu ovládli zbývající kategorie favorizovaný Japonec Juzuru Hanju, Ruska Anna Pogorilá a kanadská sportovní dvojice Meagan Duhamelová, Eric Radford.

Finále Grand Prix pro šest nejlepších v každé kategorii se uskuteční od 8. do 11. prosince v Marseille.