Říjen 2013

Ksenia Stolbová- Info

28. října 2013 v 9:42 | Clárka |  Ksenia Stolbova a Fedor Klimov
Ksenia Andrejevna Stolbova se začala zajímat o bruslení od 3 let, bruslit začala, ale později poté co přemluvila rodiče. Po několika letech v sólovém bruslení chtěla zkusit něco trochu jiného a přešla na bruslení párové. Ve věku 14- ti let začala bruslit s Arturem Minchukem. Bruslila s ním po dobu dvou let.

Od roku 2009 trénovala společně s Fedorem Klimovem pod vedením Ludmily Velikové v Petrohradu.

Během první sezóny se umístili na závodech Grand Prix (Junioři) druzí a sedmý, a v konečném hodnocení sedmý. Získali ruský juniorský titul a v roce 2010 byli bronzový na juniorském MS.

V sezóně 2010/2011 vyhráli oba své Juniorské GP a tím se kvalifikovali na finále GP. Také debutovali na seniorském GP - Skate America, kde se umístili na pátém místě. Získali stříbro na Junior Grand Prix Final. Dále získali už svůj druhý juniorský národní titul. A skončili šestí v seniorském ruském titulu. Na MS juniorů získali stříbro.

2011/2012: na závodech GP skončili sedmý (Trophée Eric Bompard) a čtvrtí na (Cup of Russia). V ruském národními poháru skončili druzí, kdy po krátkém programu byli třetí, ale volnou jízdou se posunuli na celkové druhé místo.

Na ME 2012 byli původně pouhými náhradníky, ale po operaci Alexandra Smirnova, který potřeboval více času na rekonvalescenci nahradili Yuko Kawagutiovou a Alexandra Smirnova. Na ME 2012 si vytvořili nové osobní rekordy jak pro krátký program tak pro volnou jízdu. A dokonce vyhráli svoji první bronzovou medaili na ME.

2012/2013: pracují na modernizaci twistovaných odhozů. Na Coupe de Nice obsadili druhé místo. Na Cup of China byli bronzový a na Trophée Eric Bompard skončili na pátém místě. A získali bronz na ruském národním poháru.

Byli opět náhradníky na ME 2013, ale kvůli zranění Yurie Larionova, byli opět nasazeni. Skončili na 6. místě. V dubnu 2013 se přestěhovali do Moskvy a zde začali spolupracovat s Ninou Mozer.

2013/2014: zahájili sezonu na Skate America, kde obsadili třetí místo. Další start je čeká na Cup of Russia.

Ksenia studuje na Lesgaft Akademii tělesné výchovy v Petrohradě.

27. října 2013 v 18:36 | Clárka |  Tatiana Volosozhor A Maxim Trankov
Detroit (USA) - Ruská sportovní dvojice Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov opět vylepšili světový rekord, kterým ozdobili úvodní soutěž Grand Prix Americkou brusli. V Detroitu po krátkém programu a volné jízdě nasbírali 237,71 bodu, téměř o šest více, než při dosavadním rekordním vítězství na zářijové Nebelhorn Trophy v německém Oberstdorfu.

Volosožarová s Traňkovem tak potvrdili hned na začátku olympijské sezony, že po zisku titulu mistrů světa i Evropy letos na jaře jsou největšími favority na zlato i při únorových hrách v Soči. Jejich nedělní jízda na rockovou operu Jesus Christ Superstar diváky i rozhodčí v Detoitu nadchla. "Odvedli jsme dobrou práci, zajeli dvě čisté jízdy a do sezony vstoupili nejlépe, jak jsme mohli," pochvaloval si Traňkov.

S obrovským odstupem skončili druzí Kanaďané Kirsten Mooreová-Towersová a Dylan Moscovitch. Soutěž mužů i žen na Americké brusli skončila triumfem japonského krasobruslení díky exmistryni světa Mao Asadaové a Tacukimu Mačidovi.
Grand Prix bude pokračovat za týden v Kanadě, kde se představí i Michal Březina.

Březina vstoupil do GP čtvrtým místem na Kanadské brusli

27. října 2013 v 18:30 | Clárka |  Michal Březina
Saint John (Kanada) - Krasobruslař Michal Březina vstoupil do Grand Prix na prahu olympijské sezony čtvrtým místem na Kanadské brusli. Třiadvacetiletý český reprezentant si po volné jízdě polepšil z průběžné sedmé pozice. S naprostou převahou zvítězil domácí trojnásobný mistr světa Patrick Chan, s téměř třicetibodovou ztrátou se za ním umístili Japonci Juzuru Hanju a Nobunari Oda.

Březina se těsně pod stupně vítězů posunul díky páté nejlepší volné jízdě a celkovému součtu 218,32 bodu. Od medaile jej ale dělilo téměř patnáct bodů, vítězný Kanaďan dostal od rozhodčích výslednou známku 262,03.
Pro Březinu byla Kanadská brusle, druhý závod seriálu Grand Prix, ostrým startem do olympijské sezony. Jediný český účastník GP se ještě představí v polovině listopadu na Trofeji Erika Bomparda v Paříži.
V soutěži sportovních dvojic triumfovali poprvé v kariéře český rodák Ondřej Hotárek se Stefanií Bertonovou. Italský pár, který vloni vybojoval bronz na ME, zajel v obou dnech životní jízdy a z Kanady se vrátí s osobním rekordem 193,92 bodu.
Soutěž žen vyhrála rovněž v osobním maximu patnáctiletá Ruska Julia Lipnická (198,23), nejlepším tanečním párem byli Kanaďané Tessa Virtueová, Scott Moir.

Jako základ sezony je to dobré, řekl Verner po výhře v Bratislavě

27. října 2013 v 18:24 | Clárka |  Tomáš Verner
Praha - Krasobruslař Tomáš Verner vstoupil do olympijské sezony nejlépe, jak mohl. Sedmadvacetiletý český reprezentant o víkendu ovládl Memoriál Ondreje Nepely a navíc si vytvořil nový osobní rekord. Po předešlých dvou nevydařených sezonách věří, že bude opět bojovat o nejvyšší umístění a na hrách v Soči se s kariérou rozloučí úspěchem.

Jsem spokojený, lépe mi úvod vyjít nemohl. Nechci z toho ale dělat žádné prognózy. Jak říkal (trenér) Michael Huth po závodě, práce je před námi pořád spoustu, ale jako úvod, základ sezony, je to dobré. Mám radost jako malý kluk," uvedl sedmadvacetiletý Verner v rozhovoru pro ČTK.
V Bratislavě získal 242,45 bodu, což by mu například na letošním mistrovství Evropy zajistilo čtvrté místo. Verner v Záhřebu získal o 65 bodů méně a skončil jedenáctý.
Na 21. ročníku Nepelova memoriálu se mu ale dařilo mnohem více. V krátkém programu i volné jízdě zvládl kombinaci čtverného a trojitého skoku. "V krátkém programu jsem udělal chybu u piruety, kdy jsem spadl. Skokanské prvky jsem ale zvládl a z toho mám radost. Poslední dva roky jsem začínal závody po krátkém programu s obrovským mankem a vyřadil jsem se ze závodu. Začínal jsem na nějakých 57 bodech a teď jsem byl na 80. To je rozdíl několika tříd," poukázal Verner na řadu nevydařených závodů v minulých sezonách.
Start olympijské sezony mu potvrdil, že letní rozhodnutí vrátit se z Kanady do Evropy a začít opět spolupracovat s trenéry Huthem a Vlastou Kopřivovou bylo správné. "Jde to správným směrem. Mám radost i z toho, že změnu kvitovali i na svazu," uvedl majitel kompletní sady medailí z mistrovství Evropy.
V příštích měsících se bude muset vyrovnat s neúčastí v seriálu Grand Prix, na elitní světové krasobruslaře poprvé narazí až na evropském šampionátu. Na domácím mistrovství by se měl utkat s Michalem Březinou.
"Přestože jsem byl smutný, že Grand Prix nepojedu, jako normálně myslící člověk dokážu důvody pochopit. Jsou jasné - moje výkonnost," uvedl Verner, který si musel naplánovat sezonu jinak než v minulosti. V říjnu se představí na závodě v Nice, poté na Zimní univerziádě v Trentinu a v českém šampionátu v Bratislavě. Generálkou na Soči bude mistrovství Evropy v Budapešti. "Se špičkou se utkám až na Evropě. Do té doby budu jezdit osaměle a odděleně od zbytku konkurence," připustil.
Radost mu na začátku sezony dělá i dobrý zdravotní stav. V předešlých letech měl totiž často problémy se zády. "Teď ale drží. I to byl jeden z důvodů, proč jsem odešel z Kanady. Zdravotní péče tam byla drahá a nebyla na takové výši, jak bych potřeboval," uvedl Verner, který byl v květnu a v červnu stálým hostem v pražském Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. "Díky tomu jsem byl schopen celé léto trénovat a i teď vše drží, jak má," dodal.