Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Únor 2013

Carolina Kostner popáté v kariéře mistryní Evropy

7. února 2013 v 10:14 | Clárka |  Novinky
Italská krasobruslařka Carolina Kostner obhájila titul mistryně Evropy.

Ve volné jízdě skončila sice v Záhřebu stejně jako v krátkém programu druhá, jenže v celkovém součtu porazila obě šestnáctileté Rusky Adelinu Sotnikovou i Elizavetu Tuktamyshevu.

Třetí jmenovaná zahajovala závěrečnou rozjížďku a nasadila konkurentkám laťku nesmírně vysoko. Bezchybně odskákala všechny trojité skoky včetně dvou lutzů a flipu, lehce zvládla oba dvojité axely a okouzlila i piruetami a krokovými variacemi. Bezchybný výkon jí přinesl zlepšení osobního rekordu o deset bodů na 131,67, což je historické evropské maximum za volnou jízdu.Těsný souboj o zlato v tancích na ledě vyhráli Rusové Bobrova a Soloviev

7. února 2013 v 10:11 | Clárka |  Novinky
V dramatický souboj o uvolnění trůn mistrů Evropy v tancích na ledě se proměnilo finále této disciplíny.

Nakonec o pouhých 0,11 bodu uhájili vítězství z krátkého tance Rusové Ekaterina Bobrova a Dmitri Soloviev před dalšími Rusy Elenou Ilinykh a Nikitou Katsalapovem, kteří ale předvedli lepší volný tanec.

Po chybě v krokové sekvenci se do souboje o zlato nakonec nezapojili Italové Anna Cappellini a Luca Lanotte, kteří si odnesli bronz.

Český pár Lucie Myslivečková a Neil Brown skončil v celkovém součtu 14.


Ekaterina Bobrova a Dmitri Soloviev jeli jako první z poslední skupiny, nedopustili se žádné závažnější chyby a od rozhodčích dostali nejlepší hodnocení za volný tanec v letošní sezoně (99,83). "Dnes jsme nezajeli nejlépe, jak umíme, například kroková řada jen na level 2 nás mrzí. Musíme potom zanalyzovat s trenérem, co bylo špatně. Nejdůležitější ale je, že jsme všichni v týmu šťastní, protože pro tuto chvíli jsme dlouho pracovali," řekli po závodě šťastní vítězové.

Druzí v pořadí, Ilinykh a Katsalapov, měli po závodě rozporuplné pocity. Své velké rivaly porazili ve volné jízdě, zajeli si nové maximum, ale přesto zůstali druzí. "Upřímně řečeno ani nevím, jak se teď cítím. Dnes jsme v jízdě předvedli vše, co jsme mohli. Z toho, že jsme sice vyhráli volné tance, ale celkově jsme druzí jsme trochu zklamaní," dodal novinářům Nikita.

Anna Cappellini a Luca Lanotte jsou už dlouho mezi evropskou špičkou, na medaili dosáhli ale až letos. "Dnes jsme splnili, co jsme si předsevzali - předvedli jsme dobrý program. V soutěži, jako je tato, rozhodují i drobné chyby, jakou jsme například předvedli v krokové řadě," dodal novinářům Luca. Ještě před mistrovstvím světa plánují dle svých slov jet do Novi za svým novým trenérem a choreografem Igorem Spilbandem.


ME 2013: Sportovní dvojice

7. února 2013 v 10:08 | Clárka |  Novinky
Mistry Evropy v kategorii sportovních dvojic se v roce 2013 stali Rusové Tatiana Volosozhar a Maxim Trankov a poprvé na velkém závodě porazili svoje velké rivaly Němce Alionu Savchenko a Robina Szolkowého.

Pořadí po krátkých programech se nakonec neměnilo, a tak bronz získali Italové Stefania Berton a Ondřej Hotárek.

Vzhledem k událostem v Maximově rodině se celý tým okolo ruského páru cítil po vítězství více unaveně, než šťastně, jak dodala sama trenérka Nina Mozer.

Maxim sdělit pouze naději, že na světovém šampionátu zabruslí lépe a k tomu také teď budou směřovat.

Aliona Savchenko se po zdravotních problémech vrátila k tréninku až na konci prosince, o šanci vybojovat zlato je připravil pád u trojitého salchowa, kterého on zdvojil a ona u něj spadla. Robin po závodě řekl: "Myslím, že první půlka našeho programu byla dobrá, silná a dynamická, naopak druhá půlka šla trochu do ztracena. Program si ale potřebujeme najezdit, zautomatizovat spojovací prvky a jezdit víc rychleji do rytmu. Celkově si myslím, že náš dnešní program byl dobrý, samozřejmě až na chyby, ale důležité je, že jsme se vrátili zpět do sezóny."


Bezpochyby největší radost ze své medaile měli třetí Italové Stefania Berton a Ondřej Hotárek. Jak sama Stefania dodala na tiskové konferenci, je to poprvé, co má Itálie v této disciplíně medaili a jsou velmi pyšní na to, že ji vybojovali právě oni. Ačkoliv ani oni se nevyhnuli pádu ve volné jízdě, celkově medaili získali s velkým náskokem před čtvrtým párem. "Dnes pro nás bylo velmi složité bruslit, protože svým třetím místem po krátkém programu jsme si na sebe vytvořili tlak, který na nás během dne pomalu doléhal. Nakonec jsme se s tím ale vyrovnali a jsme velmi šťastní," řekl Ondřej a Stefania k tomu pouze dodala, že se zvládáním nervozity si pomáhali navzájem.


Plushenko odstoupil z Mistrovství Evropy kvůli zranění, Čechům se nedaří

7. února 2013 v 9:46 | Clárka |  Evgeni Plushenko
Olympijský šampión a několikanásobný mistr světa Evgeni Plushenko ukončil po krátkém programu své působení na Mistrovství Evropy v krasobruslení.

Rus, který po pádu u trojitého axela a zaváhání u trojitého lutze ve své jízdě skončil až šestý v průběžném pořadí, zdůvodnil své odstoupení zraněním.
Českým reprezentantům se také příliš nedařilo.
Tomáš Verner se neubránil pádu a zdvojeným skokům a před volnými jízdami je na 9. místě.

Zatím nejlepší výchozí pozici z Čechů do druhé části soutěže a největší šanci na cenný kov má Michal Březina. Ten je průběžně po nezdaru u trojitého flipa čtvrtý.

Pavel Kaška je na 20. příčce.
ME 2013

7. února 2013 v 9:44 | Clárka |  Novinky
Mistrovství Evropy 2013 v krasobruslení, které se od 21. do 27. ledna konalo v chorvatském Záhřebu je za námi. A jaké bylo? Česká republika po dvou letech vyhrála medaili. Michal Březina prolomil kletbu věčných čtvrtých míst a v napínavém souboji mužů si odnesl bronz. Plushenko odstoupil kvůli zranění a historicky první medaili z Mistrovství Evropy pro svou zemi získal Španěl Javier Fernandez. Carolina Kostner popáté kralovala ženské kategorii.Krasobruslení naruby. Evropě teď vládne španělský šampion

7. února 2013 v 9:42 | Clárka |  Novinky
Je to Španěl, vášnivý fanoušek Realu, chutná mu paella a rád tancuje flamenco. Potud nic nenormálního. Jenže Javier Fernandez je zároveň novým mistrem Evropy v krasobruslení. Což už nenormální je. Španěl a krasobruslař? To spojení vůbec neladilo. Mezi léty 1956 a 2010 žádný španělský muž ani nebruslil na olympiádě. A teď vida, mistr Evropy!Plushenko se na mistrovství světa neobjeví, podstoupí operaci ploténky

7. února 2013 v 9:41 | Clárka |  Evgeni Plushenko
Olympijský vítěz Evgeni Plushenko dnes oznámil, že se nezúčastní březnového mistrovství světa v Kanadě. Ruský krasobruslař, který odstoupil z letošního evropského šampionátu kvůli zranění podstoupí v Izraeli operaci meziobratlové ploténky. Plushenkův trenér Alexei Mishin řekl tisku, že rekonvalescence jeho svěřence bude sice dlouhodobá, ale že by šampón po uzdravení rád začal s tréninkem na olympijskou sezónu.