Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Září 2012

Jsem nabitý pozitivní energií, říká před sezonou krasobruslař Verner

23. září 2012 v 13:20 | Claire |  Tomáš Verner
Hodně optimisticky hledí ke startu nové krasobruslařské sezóny osminásobný český mistr Tomáš Verner. V té loňské se trápil se zraněním zad a kvůli tomu, i vinou nekvalitní přípravy, příliš úspěchů neposbíral. O to více si chce chuť spravit letos. V předolympijské sezóně přitom bude opět směrem k rozhodčím i fanouškům tahat mnohé zajímavé trumfy.


Vybral jsem si velice dramatickou hudbu a tou je Dracula. Díky tomu bych měl daleko lépe přenést emoce i na diváky a případně i na rozhodčí, kteří by měli být vtaženi do programu," popisuje 26tiletý Verner svůj zcela nový krátký program, se kterým vyjede poprvé na led už příští víkend na závodě v Oberstdorfu.

Ten bude mít pro něj tradičně výjimečné kouzlo. V tomto bavorském městečku totiž Verner šest let trénoval a žil, a tak hned na úvod sezóny se zde chce prezentovat v solidní formě. Podmínkou v tomto ohledu je ale fakt, že se dokáže definitivně vypořádat se zdlouhavým zraněním zad.

"Měla by tomu zabránit sada nařízených cviků, kterou mám. Zatím se vše daří, celé léto se záda neozvala a ani nic dalšího. Zůstanu u toho a myslím, že celou sezonu mě ty cviky budou doprovázet," pochvaluje si Verner, který zdraví léčil i během své dovolené v Kostarice. Návštěva Střední Ameriky přitom podle něj splnila přesto to, co měla.

Je tam opravdu krásně, všude je zeleno. A ta pozitivní energie a pohoda mě nabila na sezonu, chtěl bych to tak mít i nadále," tedy při sezóně, která bude obohacena o comebacky hned dvou amerických hvězd, olympijského vítěze z Vancouveru Evana Lysaceka a bronzového medailisty ze světového šampionátu před čtyřmi lety Johnnyho Weira.


Návratu obou na amatérský soutěžní let přitom Verner kvituje s povděkem. "Na jednu stranu je to motivace a na druhou radost, protože se konečně nebudu cítit tak osamělý ve společnosti Japonců, kterým je 17 a 18 let. Sejdeme se stará dobrá garda."

V předolympijské sezóně si tedy i trojnásobný český medailista z mistrovství Evropy bude chtít vytvořil u rozhodčích patřičnou pozici směrem ke Hrám v Soči. Jak se mu to bude dařit, budete moci vidět i v Praze, kde se Verner po boku legendárního Pljuščenka představí v prosincovém exhibičním vystoupení.


Jak se Vám líbí Ksenia víc?

19. září 2012 v 19:07 | Clárka |  Ksenia Makarova
Ksenia byla po většinu svojí kariéry blondýnkou, ale teď se odhodlala k radikální změně a obarvila se na brunetku, dokonce docela tmavou brunetku... No posuďte sami jak jí to více sluší... :)
Artur a jeho nový krátký program na sezónu 2012/2013

18. září 2012 v 20:01 | Clárka |  Artur Gachiski
Arturovo krátký program se mi moc líbí, i když musím uznat, že se mu úplně nepovedl, chce to ještě dopilovat skoky, které on všechny samozřejmě umí bezvadně.. :)Adelina- IN MAGAZINE

13. září 2012 v 20:24 | Clárka |  Adelina Sotnikova