Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Červen 2012

Evgeni Plushenko očekává nový přírustek do rodiny

24. června 2012 v 22:47 | Clárka |  Evgeni Plushenko
Olympijský vítěz a několikanásobný mistr světa, Evgeni Plushenko, za několik měsíců přivítá na svět svého druhého potomka. Jeho žena, Yana Rudkovskaya, je v devátém týdnu těhotenství. Radostnou novinku, která zatím není dvojicí oficiálně potvrzena, prozradil na svém Twittru blízký přítel Jany, moderátor Andrei Malakhov. Plushenko má již jednoho syna z prvního manželství. Yana má také dvě děti ze svého předešlého vztahu.Carolina Kostner: “Nemám v plánu skončit se závoděním.”

24. června 2012 v 22:46 | Clárka |  Carolina Kostner
Novopečená mistryně světa, Carolina Kostner, potěšila všechny své fanoušky prohlášením, že v nejbližší době neplánuje ukončit svou soutěžní kariéru. "Nehodlám odejít, ale je mi jasné, že budu závodit proti mladým a zdatným krasobruslařkám." řekla Italka. "Po olympiádě ve Vancouveru jsem nabrala novou sílu. Teď mě krasobruslení opravdu baví. Cítím se volnější. Sport je svělá škola života. Kromě jiného mě naučil disciplíně a dochvilnosti." dodala.Johnny Weir: “Hudbu ke krátkému programu mám osobně od Lady Gaga.”

24. června 2012 v 22:44 | Clárka |  Novinky
Americký krasobruslař, Johnny Weir, před několika měsíci oznámil, že se vrací k amatérskému sportu. Jakoby si náhle uvědomil, že tam něco zapomněl. Možná, že mu chybělo šokovat rozhodčí? Nezdá se, že by se za poslední roky Johnny uklidnil. Stále rád provokuje.

"To jsou ty nejlepší boty vůbec!" zvolala žena procházející okolo stolu, kde jsme já a Weir seděli. Ukázala na Johnnyho boty - černé tenisky zdobené kovovými prvky. Johnny jí poděkoval. Žena nežertovala a ujistila nás, že jsou to opravdu ty nejlepší tenisky, co kdy viděla. Neobtěžovala se s vysvětlováním, jak dobře zná historii těch tenisek. Johnny se s ní však nepřel. Vypadalo to, že s ní souhlasí.
Dnešní Johnny Weir je otevřený muž s dobrými názory. Neskrývá svá přesvědčení. Nedávno se oženil. Vzal si Rusa, samozřejmě. Jeho celé jméno nyní zní: Johnny Weir-Voronov. Má štěně, které pojmenoval Artiom Viktorovich Weir-Voronov. Má váš pes také jméno po otcích? Ne? Gratulujeme, to asi nejste Johnny. A nejspíš nenosíte ani stejné tenisky.
Fénix v akváriu
Tak, jakpak to vypadá s vaším comebackem? Už se připravujete?
Ano. Dlouhý i krátký program je hotový, teď pracuji na čtverném skoku. Musím ještě shodit pár kil a v létě se budu dostávat do formy.
Musíte se vypořádávat s nějakými zraněními?
S novými? Ne. Vrátila se mi všechna stará. Ale, víte, jsem starší a vypořádávám se s tím jinak. Mám strategii.
Takže nové programy jsou připraveny…
Dá se říct. Stále je co zlepšovat, ale kostra je hotová.
Můžete něco prozradit? Jakou hudbu použijete?
Je to speciální druh hudby. Dostal jsem ji osobně od Lady Gaga.
Johnny Weir a Lady Gaga

Žertujete?
Ne. Krátký program bude opravdu skvělý. Co se volné jízdy týká, zaměřil jsem se na skladby krasobruslařů padesátých a šedesátých let, jejichž programy byly mnohem delší a zahrnovaly výňatky z různých hudebních kousků. Budu to mít stejně, akorát moderně a s rychlým rytmem. Budou to kousky z klasiky, hudba, kterou každý zná. Téma programu je Fénix, který se zvedne z popela.
Máte tím na mysli sebe samotného?
To si pište. Budu na ledě vyprávět svůj vlastní příběh.
Dva roky jste dělal, co jste chtěl. Proč jste se rozhodl vrátit se k závodnímu sportu?
Jsem rád, že jsem si vzal dvouletou přestávku. Potřeboval jsem se odtrhnout od bruslení a žít bez něj. Krasobruslení je jako velké akvárium.
Akvárium?
No, ano. Jste jako ryba za sklem. Každý vás může vidět, každý ví všechno o všech, samé drby. Hádám, že to je stejné i v hokeji. Každopádně jsem tomu všemu utekl a byl jsem nadšený. Oženil jsem se. Můj život je úžasný. Uvědomil jsem si, že krasobruslení není jediná věc, kterou můžu dělat, a že v životě jsou i jiné věci. Takže můj současný životní postoj: Jsem na ledě, protože tam chci být, ne proto, že nemám jinou možnost.
Bábuška Tarasova
Jaký hodláte být na ledě? Uvidíme starého Johnnyho anebo toho nového?
Doufám, že uvidíte a dost moudřejšího Johnnyho Weira. Když jsem byl mladý, byl jsem hloupý, nejsme takoví všichni? Myslel jsem si, že vím všechno, nikoho jsem neposlouchal. Když se takhle chováte, jste ve své vlastní ulitě, a když máte špatný den, nikdo vás z ní nevytáhne, jste sám. Teď nemám důvod se takhle chovat. Pro americké krasobruslení jsem udělal všechno, co jsem mohl. Pokud nic z toho teď nezabere, prostě jen ukončím amatérkou kariéru a budu šťastný. Nový Johnny Weir je mnohem víc uvolněný a klidný. Doufám, že mi to pomůže stát se mnohem lepším krasobruslařem, než jsem byl předtím.
Jste si jistý? Nebudete se už snažit o vítězství v soutěžích?
Nikdy mi moc nešlo o první příčky. Nejsem jako Plushenko, který na každém závodě bojuje jako o život. Možná je to proto, že je to Rus. Já jsem Američan a my nemusíme, jako vy, Rusové, kvůli všemu bojovat a trpět. Možná je to prostě jen mnou - nejsem ochoten se kvůli vítězství pobít, jako vy, Rusové, při hokeji. Neuteču faktu, že v krasobruslení o všem rozhoduje 14 starších mužů /žen.
George Forman mi jednou řekl, že ruští boxeři jsou o dost agresivnější než ti američtí…
Ruský systém v krasobruslení je ten nejpřísnější. To platí především o sovětských trenérech. Buď jsi úspěšný anebo nejsi nic.
Byl jste v šoku, když jste dostal tuhle ruskou školu? Tarasova se s vámi nejspíš příliš nemazlila.
To bylo přesně to, co jsem potřeboval. Víte, moje první trenérka, Priscilla Hill, mě naučila všechno, co znám. Je to velmi milující a něžná osoba, možná až trochu moc. Tarasova mi ale nakopala p*del. Mimo led to ale byla úplná bábuška: krmila mne, česala mne. Galina Zmievskaya je stejná: na ledě je to ta nejtvrdší a nejkrutější osoba, zatímco mimo led je velmi vřelá.
Co je tak speciálního na ruské krasobruslařské škole? Proč se říká, bruslit jako Rus?
Můžu to vysvětlit, jelikož jsem se vždycky o ruské škole učil. Rusové dělají všechno velmi dramaticky. Američané jsou ve svých pohybech mnohem víc opatrní. Rusové jdou do extrémů. V prvcích, v hudbě, v kostýmech. Pohyby rukou a nohou jsou velmi široké, s velkými gesty.

Johnny Weir

V minulosti jste dával jména různým částem svých kostýmů…
Nebojte, jsem stejně na hlavu jako předtím. Pokud potřebuju pojmenovat jízdu nebo kostým - udělám to. Proč se nepobavit. Nejhorší věc je být moc vážný. Jaký má smysl dělat něco, pokud z toho nemáte radost?
Mám dojem, že všechny ty vaše podivnosti jsou předem promyšlené…
Promyšlené předem? Ne, jsem na hlavu a nemám s tím problém.
Ostatní si to ale mysleli…
Krasobruslení je starý sport. No, dobře, ne starý, ale starší. Tradice jsou velmi důležité a staří lidé mají na všechno svá zaběhnutá pravidla. Tihle lidé, mimochodem, nemají zájem o homosexuální sportovce. Navzdory faktu, že v USA má krasobruslení homosexuální pověst. Každý o tom chce raději mlčet, aby náhodou ostatní nepohoršil. Už dávno mi bylo jasné, že není nic důležitějšího v mém životě, než být tím, kým opravdu jsem. Na jednu stranu jsem se aspoň nemusel omezovat, na druhou trpěly mé sportovní výsledky.
Sprcha pro mě, platinové zlato pro Plushenka
Kdyby rozhodčí byli objektivní, na kterém místě byste podle vás skončil na olympiádě v roce 2010?
Wow. Víte, jak dlouho mi trvalo, než jsem se mohl podívat na jízdy ostatních bruslařů? Po Vancouveru jsem měl zlomené srdce. Měl jsem deprese a ztratil jsem o krasobruslení zájem. Vancouver byl vrchol. Byl to vrcholný okamžik mého života - nejvíc emocionální, dramatický, ten nejlepší. Opustil jsem led s tolika pocity, ale jakmile se objevily známky, bylo jasné, že skončím na šestém místě. Wow, říkal jsem si, ostatní museli bruslit opravdu dobře. Novináři v zákulisí ale přinášeli zprávy o tom, jak tenhle bruslař spadl, tamten se zastavil v polovině programu, další vůbec nezvládl jízdu… Tak proč mě rozhodčí neumístili výš? Po sedmi, osmi měsících jsem se uklidnil natolik, abych se na ty jízdy mohl sám podívat. Myslím, že jsem měl ve Vancouveru skončit třetí.
Pořád jste byl asi zklamaný méně než Plushenko…
To se vsaďte.
Jak jste bral jeho reakci, že si zaslouží platinovou medaili?
Krasobruslení vám vezme celý život. Plushenko odpočíval po Turíně tři roky a když se vracel, určitě to nebylo jen pro stříbro, že? Takže jestli je to váš jediný cíl, jediná věc, kvůli které vstáváte, myslíte na ni každé ráno a nedostanete ji… Kdo by nebyl na jeho místě naštvaný? Ve skutečnosti mám k Evgenimu mnohem blíže než k Evanu Lysackovi. Fandím mu. Každý se vypořádává se zklamáním svým vlastním způsobem. Galina (Zmievskaya) šla poté, co jsem skončil šestý do McDonaldu na hranolky. Na něco takového musí být opravdu naštvaná. Já jsem se šel vybrečet do sprchy. Evgeni mluvil o platinové medaili. Každý se uklidňuje svým vlastním způsobem.
Johnny Weir

Takže váš vztah s Lysackem, který vyhrál olympiádu, je stále stejný?
Velmi dlouho jsme se neviděli. Celá ta velká rivalita byla hlavně zásluha amerických medií a Krasobruslařské federace USA. Samozřejmě, ve skutečnosti se taky nemáme nijak zvlášť v lásce, ale když jsem se oženil, byl jedním z prvních, kteří mi gratulovali, což mne šokovalo. Myslím, že jsme oba dospěli. Nemusíme se mít rádi, mám teď ale mnohem větší respekt k jeho úspěchům.
Když se vrátíme zpátky ke krasobruslení, myslíte si, že vaše šance jsou vyšší? Že rozhodčí budou více velkorysí?
Myslím si to. Doufám v to. Pokud ne, no, tak co se dá dělat. Mimochodem, Federace se ke mně chová lépe, než kdykoliv před tím. Hádám, že si uvědomili, že jsem jediný, kdo dokáže krasobruslení v Americe udržet na žebříčku popularity. Evan vyhrál Olympiádu, ale nikdo nemá ponětí, kdo to je. Ano. Já můžu našemu sportu zase vrátit popularitu. Doufám, že mi Federace povolí účast na všech soutěžích, kterých se budu muset zúčastnit. Doufám, že vysvětlí, jak se zalíbit rozhodčím a divákům. V posledních dvou letech jsem si zvykl, bruslil pro ty, kterým k tleskání stačilo, když jsem zakroutil zadkem.
Myslíte, že byste mohl dostat soudce na svou stranu?
Bude to těžké. Je to těžké i pro Plushenka, ale vrátil se. Nejsem zdaleka tak populární, jako je Zhenya v Rusku. Ale nemám si na co stěžovat - jsem milovaný a oceňovaný v USA. Federace to ví a potřebuje mě.


Daisuke Takahashi se po čtyřech letech vrací k Morozovi

24. června 2012 v 22:39 | Clárka |  Novinky
Mistr světa z roku 2010, Daisuke Takahashi, oznámil, že se po čtyřech letech vrací zpět k trenéru Nikolaji Morozovi. ""Rozhodl jsem se znovu pracovat s Nikolajem Morozovem." řekl Japonec na konferenci pořádané po exhibici Dreams on Ice v Shin-Yokohamě. Takahashi (26) trénoval s Morozovem tři roky v letech 2005 až 2008. Během té doby krasobruslař vyhrál svou první světovou medaili, stříbro na mistrovství světa 2007. Stal se také trojnásobným mistrem Japonska.


K ukončení spolupráce došlo, když Morozov začal trénovat Takahashiho největšího domácího rivala, Nobunari Odu, bez toho aniž by to svému dřívějšímu svěřenci oznámil.
"V té době jsem celou situaci považoval za nevhodnou. Nikdy jsem však k Nikolajovi neztratil respekt jako k trenérovi a choreografovi. Byl to on, kdo mě posunul v bruslení dál a za to jsem mu byl vděčný."
Současný trenér Takahashiho, Utako Nagamitsu, bruslařovo rozhodnutí respektuje. Stále bude jeho trenérem číslo jedna. Morozov bude jeho pravá ruka.
"Budu k vám upřímný, Daisuke Takahashi je nejlepší krasobruslař, s kterým jsem kdy pracoval." řekl Morozov na páteční konferenci. "Mrzelo mě, jakým způsobem naše partnerství skončilo." dodal.
"Když jsem se dozvěděl o Nikolajově návrhu na opětné navázání spolupráce, byl jsem opravdu překvapen." řekl Takahashi." Morozov se mu ozval na konci sezóny. Do té doby spolu od rozchodu nemluvili. "Potřeboval jsem hodně času na promyšlení." Nakonec se mistr světa rozhodl nabídku přijmout. "Změnil jsem se. Jak po lidské, tak po bruslařské stránce. Když jsem s Nikolajem spolupracoval kdysi, totálně jsem na něm závisel ve všech rozhodnutích, která jsme učinili. Teď jsem více nezávislý, jsem schopen dělat vlastní rozhodnutí. Tato spolupráce bude profesionální a bude směřovat směrem k Sochi."
"Chtěl bych vylepšit každý aspekt svého bruslení. V loňské sezóně jsem si v tréninku hodně věřil. Možná až moc. Myslím, že jsem potřeboval trochu popohnat kupředu. Navíc, mít v týmu před olympiádou v Sochi ruského trenéra by nemuselo být od věci."
V současné době hledá Daisuke Takahashi choreografa pro své nové programy. "Zkusil jsem kontaktovat Lori Nichol, ale od té doby se okolnosti změnily. Nikolaj pravděpodobně mé jízdy sestavovat nebude, alespoň ne v této sezóně. Ještě jsme se nedohodli, kdo se toho ujme."


Samuel Contesti ukončil amatérskou kariéru

24. června 2012 v 22:36 | Clárka |  Samuel Contesti
Stříbrný medailista z Mistrovství Evropy 2009, Samuel Contesti, se rozhodl ukončit amatérskou kariéru. "Nelituji svého rozhodnutí. Neměl jsem ty nejlepší tréninkové podmínky. Navíc, nemůžu pokračovat do devadesáti." řekl k odchodu 29-letý Francouz, který pět let úspěšně hájil italské barvy.

Contesti, který do roku 2008 reprezentoval Francii, se přestěhoval do Itálie poté, co se oženil se svou trenérkou Geraldine Zulini. Itálie díky němu získala evropského medailistu po více než 55 letech.
Jeho nejlepším umístěním na mistrovství světa byl páté místo z roku 2009. Na posledním světovém šampionátu skončil desátý. Pětkrát byl neporazitelný na mistrovství Itálie (2008-2012).
"Jsem rád, že díky mému umístění bude mít Itálie dva reprezentanty na nadcházejícím mistrovství světa a Evropy." řekl.
Contesti, který letos v říjnu očekává narození svého druhého potomka, by se chtěl v budoucnu ke krasobruslení vrátit jako trenér.


Plushenko trénuje novou volnou jízdu na hudbu z Romea a Julie

24. června 2012 v 22:33 | Clárka |  Evgeni Plushenko
Olympijský vítěz a několikanásobný mistr světa v krasobruslení, Evgeni Plushenko, si zvolil hudbu pro svou volnou jízdu v nadcházející sezóně. Doprovázet ho bude slavná a krasobruslaři často používaná skladba, Romeo a Julie od Nino Roty, která zazněla ve stejnojmenném filmu z roku 1968. Plushenkův trenér Alexei Mishin to v pátek potvrdil ruskému tisku.

"Plushenko se těší dobrému zdraví." říká Mishin


Sedminásobný mistr Evropy v současné době trénuje na nové jízdě v Itálii s japonským choreografem Kenji Miyamotem a s Italem Pasquale Camerlengem.
"Vypadá to dobře. Jsem velmi spokojen v jakém je Zhenya rozpoložení a s podmínkami, ve kterých pracuje." řekl Mishin.
Plushenko, který se před nedávnem zúčastnil exhibicí v Číně a Japonsku se po operaci kolene, kterou prodělal na začátku roku v Německu, těší dobrému zdraví.
"Je zcela zdráv. Nic ho netrápí." komentoval Mishin Plushenkův stav.
29-letý Rus, který vyhrál olympijské zlato v roce 2006 v Turíně, se chystá zaútočit na drahocenný kov i v domácím prostředí, na olympiádě 2014 v Soči.
Na medailemi ověnčeného šampióna se mohou těšit také čeští fanoušci. Do ČR Plushenko zavítá v prosinci se svou show Pán ledu.