Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Verner má plán: Sesadit Rusy z prvních dvou příček

9. dubna 2012 v 18:15 | Claire |  Tomáš Verner
Sheffield /ROZHOVOR/ - Český krasobruslař Tomáš Verner už má z evropského šampionátu kompletní sadu medailí, v Sheffieldu má nakročeno k další.


Mužům je pro tentokrát večerní finále odepřeno. Na evropském šampionátu v Sheffieldu se krasobruslaři utkají o cenné kovy dnes odpoledne. "Jsme jediná kategorie, které nedopřáli večerní finále, nevím proč," říká Tomáš Verner, mistr Evropy z roku 2008. Do volných jízd nastoupí ze třetího místa po krátkém programu. Před ním je jen ruské duo Gačinskij a Pljuščenko. "Ale mně je jedno, jestli jedu odpoledne, nebo večer."

A to, že jedete první po rozjížďce, vám taky nevadí?

V krátkém programu by mi to bylo úplně jedno. Do volné to není ideální los, protože je tam pět minut na rozježdění, pak minuta pauzy a rovnou zase program. Ale má to i své výhody. Nemusím přemýšlet o tom, co jedou ostatní, soustředím se jen na sebe. A nemusím čekat 40 minut po rozjížďce na to, než půjdu na led.

Studoval jste výsledkovou listinu?

Ne, vůbec. Ani jsem si nevzal ten modrý papír s pořadím. Jen jsem se podíval na to, za jaké prvky dali rozhodčí komu kolik bodů, ale abych studoval rozestupy mezi bruslaři, to jsem nedělal.

Je tam sedm bodů mezi prvním a šestým místem...

... to není ve volné v podstatě nic, jeden povedený skok, všechno se to může přeházet.

Závodíte s ortézou, vnímáte ji?

Vnímám ji na tréninku, při rozjíždění i ve chvíli, kdy stojím a čekám, než mě vyhlásí. Ale když hlasatel oznámí: Tomáš Verner, Česká republika, tyhle myšlenky z hlavy vypudím.

Kdy jste ke zranění kolene přišel?

Přesně dva týdny před šampionátem. Doktor v Torontu se na to podíval a řekl: Tak za dva týdny budete mít koleno zase v pohodě. Máte něco důležitého? Já říkal fajn, za dva týdny mám jet Evropu. Tak jsme to zkusili s ortézou.

A co přesně s kolenem máte?

Natažený vnitřní vaz, stalo se mi to po pádu na axelu. Tehdy to byla šílená bolest. To samé se stalo Finovi Ari Peka Nurmenkarimu při kvalifikaci tady a musel hned v průběhu jízdy odstoupit.

Měl jste strach, že šampionát nestihnete?

Ne, tak jsem nepřemýšlel. V první chvíli mi moc pomohl Bob (trenér Emerson), poslal mě z tréninku za doktorem a uklidňoval mě, že to bude dobré a že všechno zvládneme.

Jak dlouho jste byl bez tréninku?

S tou ortézou jsem mohl hned jezdit, jen jsem nemohl skákat. Po třech dnech jsem začal dělat zase skoky, kde koleno nedostává tolik zabrat. S těmi jako axel a flip, kde je na koleno větší nápor, jsem radši chvíli počkal.

Bojový plán pro svou volnou jízdu máte?

Je jednoduchý. Sesadit Rusy z prvních dvou příček. Jsme tam dva Češi proti dvěma Rusům, navrch Francouz a Španěl, tak doufám, že budeme v tomhle boji úspěšní.


 


Anketa

Julia a Sergei - Který kostým je nej ?

č.1 20.2% (26)
č.2 10.9% (14)
č.3 4.7% (6)
č.4 11.6% (15)
č.5 9.3% (12)
č.6 8.5% (11)
č.7 9.3% (12)
č.8 8.5% (11)
č.9 7.8% (10)
č.10 9.3% (12)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama