Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

MS v krasobruslení 2012: vítězkou krátkých programů žen Ruska Leonová

29. března 2012 v 17:53 | Clárka |  Alena Leonová
Ruska Alena Leonová vyhrála krátké programy na MS v krasobruslení 2012 v Nice. Předvedla bezchybnou jízdu, včetně kombinace dvou trojitých toeloopů, která ji v rozjížďce příliš nevycházela. Na druhém místě je zatím nejmladší z tria Japonek na šampionátu Kanako Murakami, která taktéž zajela bez chyby. Třetí je Italka Carolina Kostner, která zdvojila sólový skok.


Alena Leonová patřila do okruhu favoritek, jela již v předposlední skupině a tato její jízda byla tou nejlépe ohodnocenou až do konce soutěže, také proto, že největší soupeřky a favoritky chybovaly.

"Dnes jsem předvedla svoje maximum, myslím, že to byl nejlepší krátký program v sezóně, nejčistší, bez jediné chyby, takže jsem velmi šťastná. Chtěla bych si zachovat stejně pozitivní a klidnou náladu i pro volné jízdy. Nice je moje šťastné město, už jsem tu závodila šestkrát na Coupe de Nice a nikdy jsem se nevracela bez medaile," dodala po svém vystoupení spokojená Ruska Leonová.

Nejblíže jí je mladá Japonka Kanako Murakami, která zajela technicky na stejné úrovni, na Rusku ale ztratila ve druhé sadě známek. Ta se nechala slyšet, že před jízdou byla velmi nervózní, protože jí v trénincích vůbec nešel dvojitý axel. Třetí jedna z největší favoritek, úřadující evropská šampionka Carolina Kostner. Ta však po úvodní výborné kombinaci dvou trojitých toeloopů předvedla pouze dvojitého rittbergera a ztratila šanci na průběžné vedení.

"Dnes jsem mohla zajet lépe, udělala jsem chybu, takže jsem na sebe trochu naštvaná, ale zbytek programu byl dobrý. Moje cíle pro volné jízdy? Dobře se zkoncentrovat a bojovat."

Dvojnásobná mistryně světa Japonka Mao Asada se pokusila v krátkém programu o svou specialitu, trojitého axela, kterého jako jedna z mála žen v historii zařazuje do programů. Ani v trénincích ani v rozjížďce se jí příliš nevedl, v samotné jízdě byl nedotočený a ještě s pádem.


"Trochu jsem se bála trojitého axela, protože mi tady v Nice moc nešel ani v tréninku, ani v rozjížďce. Jsem ze svého vystoupení velmi zklamaná. Cítila jsem velkou podporu od diváků a chtěla jsem jim ukázat to nejlepší, abych naplnila jejich očekávání. Pokusím se na krátký program zapomenout a soustředit se na volnou jízdu," dodala po jízdě sama Japonka.

Protože i další závodnice ze světové špičky se nevyvarovaly chyb, je Asada se ziskem 59,59 bodu na čtvrtém místě a stále má šanci při dobré volné jízdě i na mistrovský titul.
Nejhůře z favoritek dopadla Američanka Alissa Czisny, která neprovedla jak kombinaci, tak sólový trojitý skok a navíc oba prvky skončily pádem. Ačkoliv se jí velmi sportovní publikum v hale Palais de Expositiones snažilo podpořit, bodovou ztrátu již v dalším průběhu jízdy nedohnala. V průběžném pořadí to znamenalo propad až na šestnácté místo.

Za podporu publika poděkovala i sama Američanka: "Chtěla bych poděkovat publiku, že bylo tak skvělé, i když já jsem dnes nepředvedla dobrý výkon. Nevíc, co se stalo, prostě jsem neskočila dobře žádný skok."

Krajanka vedoucí Rusky Leonové Ksenia Makarová, která je průběžně na šestém místě, se postrala o rozruch mezi diváky, protože se jí během jízdy rozvázala tkanička a to vždy hrozí nebezpečím zranění. Také publikum pobavila, když jí její trenér nahlas udával počty otáček v piruetách, což je na této vrcholové úrovni nezvyklé.

Soutěží žen v sobotu večer vyvrcholí celý šampionát. Již dnes večer ale budeme znát první mistry světa 2012, medaile se budou rozdávat v kategorii tanců na ledě.

  1. Alenka Leonová RUS 64,61
  2. Kanako Murakami JPN 62,67
  3. Carolina Kostner ITA 61,00

 


Anketa

Který kostým je nejhezčí ?

č.1 28.3% (52)
č.2 10.9% (20)
č.3 15.2% (28)
č.4 10.9% (20)
č.5 12% (22)
č.6 13% (24)
č.7 9.8% (18)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama