Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

MS v krasobruslení 2012: v tancích favorité nechybovali, vedou Kanaďané Virtue a Moir

29. března 2012 v 20:26 | Clárka |  Novinky
V tancích na ledě na Mistrovství světa 2012 se po krátkých tancích usadily v čele všechny očekávané a favorizované páry. Prozatím vedou Kanaďané Tessa Virtue a Scott Moir. O 1,33 bodu za nimi jsou jejich velcí soupeři a zároveň tréninkoví partneři Američané Meryl Davis a Charlie White. K velké radosti domácího publika jsou s náskokem na třetím místě Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat.


Jako první z velkých favoritů na zlato nastoupili na svou jízdu Američané, předvedli ji bez zjevných chyb, stejně jako po nich Kanaďané. Páry byly vyrovnané i při pohledu do protokolů o jízdách, Virtue a Moir se rozhodčím ale v obou známkách líbili o něco více.
Davis a White po jízdě uvedli, že dle jejich pocitů to byl nejlepší tanec, který v sezoně předvedli bez ohledu na to, že dostali méně bodů, než byl jejich letošní rekord.
Francouzi Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat dostali za obě svoje kresby povinné rumby level 4, naopak u twizzlů dostali level 3. V celkovém součtu neztrácí ani na vysněné zlato nedostižný počet bodů. Partnerka nastoupila k jízdě s krytem nosu v tělové barvě, který jej má chránit po zlomení, které si způsobila ve finální části přípravy před čtrnácti dny.
Nathalie s Fabianem i na tiskové konferenci odpovídali na otázky ohledně partnerčina zlomeného nosu:


"Poslední týden se mě všichni ptají na nos. Můj nos je zlomený, tak to je, to už se stalo, teď chci myslet na bruslení," řekla sama Péchalat. Povzbuzování od domácího publika je pro ně motivující."Zítra ve volných jízdách zkusíme zaútočit, jsme ve Francii, je tu dobrá atmosféra, budeme bojovat."

Pořadí od čtvrtého do šestého místa je vyrovnané, Kanaďané Kaitlyn Weaver a Andrew Poje, Rusové Elena Ilinykh a Nikita Katsalapov a Italové Anna Cappellini a Luca Lanotte se vešli do rozmezí bodu.
Medaile v kategorii tanců budou prvními, které se na letošním šampionátu rozdělí a to již zítra večer. Soutěž bude gradovat až opravdu do konce, protože vedoucí Kanaďané Virtue a Moir si vytáhli poslední startovní číslo.

 


Anketa

Jaký kostým Sashi je nejhezčí ?

č.1 19.9% (31)
č.2 15.4% (24)
č.3 12.8% (20)
č.4 17.3% (27)
č.5 17.9% (28)
č.6 16.7% (26)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama