Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

MS v krasobruslení 2012: počtvrté v kariéře mistry světa Němci Savchenko a Szolkowy

31. března 2012 v 13:39 | Clárka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Pořadí na prvních dvou místech zůstalo stejné, jako bylo na loňském šampionátu. Mistry světa se v Nice stali již počtvrté ve své kariéře Němci Aliona Savchenko a Robin Szolkowy. Druzí jsou Rusové Tatiana Volosozhar a Maxim Trankov. Bronzovou medaili si po povedených obou částech soutěže do Japonska povezou Narumi Takahashi a Mervin Tran.


Rusové Volosozhar a Trankov se dopustili velké chyby v krátkém programu, když spadli u spirály smrti, do volných jízd tedy nastupovali ve druhé nejlepší výkonností skupině. Zajeli ale dobrou jízdu, větší chybou byla jen asynchronnost u sólové piruety. Součtem 140,90 bodů si vylepšili svůj osobní rekord.
"Dnes to byl pár Volosozhar a Trankov, ne ten, který jste viděli před dvěma dny v krátkém programu," řekl novinářům rozesmátý Maxim Trankov a dodal: "Byli jsme velmi nervózní a bylo dobře, že mezi krátkým a volným programem byl den volna. Dnes jsme měli dobrý trénink a i rozbruslení vyšlo dobře, ale byla to pro nás zatím nejvíc nervózní soutěž. Jsme první pár Ruska a nemůžeme předvádět programy, jako byl náš krátký v Nice."
Po krátkém programu třetí Číňané Qing Pang a Jiang Tong ve svém volném programu na hudbu Šehrezáda od Rimského Korzakova chybovali. Partner spadl u trojitého toeloopa, nepovedla se ani sekvence dvou dvojitých axelů, po závodě uvedl, že důvodem pádu byl nesprávný náklon už ve vzduchu.
"Myslím, že to byla náš vůbec nejhorší výkon v kariéře, možná i proto, že jsme rok nesoutěžili na mezinárodní úrovni," řekl zklamaný partner.
Příští rok ale prý hodlají znovu soutěžit a to už v rámci podzimní etapy závodů Grand Prix.
Zaváhání se dopustil i Robin Szolkowy, který napřed místo dvojitého skočil jen jednoduchý axel a poté zkazil i společnou piruetu, za kterou pár dostal jen level 1. Když se objevily body a rozdíl mezi prvním a druhým místem byl pouhých 0,11 bodu, Aliona chtěla z legrace svého partnera za jeho chyby zastřelit.
"Nevím, co jsem to dělal v té piruetě, asi jsem vymyslel něco nového," dodal po skončení závodu již s úsměvem Szolkowy, jeho partnerka však dodala "Byla jsem na něj naštvaná za to, že zkazil piruetu. Dnes jsem zjistila, jak těžké může být bruslení. Jsme teď velmi šťastní, že jsme už čtyřnásobní mistři světa, ale chyby jako tato se prostě nesmějí stávat, vezmeme si z toho poučení."
Díky páru Narumi Takahashi a Mervin Tran se z medaile v této kategorii raduje poprvé v historii i Japonsko, které zatím úspěchy sbíralo v sólových kategoriích. Tran je původem Kanaďan a Narumi se přestěhovala za ním do Kanady, kde společně trénují pod vedením trenérů Icharda Gauthiera a Bruna Marcotteho. Protože jeli vůbec poslední v celé soutěži, po oznámení známek se velmi radovali. Ve své jízdě se sice zcela nevyvarovali drobných zaváhání, ale zlepšení osobního maxima o deset bodů je udrželo na bronzové pozici, kterou drželi už po krátkých programech.

"Ráda sbírám medaile. Byla jsem velmi šťastná, když jsem dostala tu malou za krátký program a teď jsem přidala i tu velkou. Je to úžasné. Je nám velkou ctí, že jsme první japonská sportovní dvojice, která získala medaili na světovém šampionátu. Nemůžu zcela popsat své pocity a doufám, že nás v Japonsku sledovali další bruslaři, kteří by se této kategorii chtěli začít věnovat, aby jednou i naše země byla velmocí této kategorie," řekla po závodě nadšená Narumi Takahashi. "Nemám slov, kterými bych popsal své pocity, splnil se mi sen. Pořád tomu nemohu uvěřit. Doufali jsme, že bychom mohli být celkové do pátého místa, ale skončili jsme mnohem výše," dodal Tran.

 


Anketa

Jaká Krasobruslařka se ti líbí nejvíc ?

Julia Obertas 12.3% (248)
Maria Mukhortova 4.3% (88)
Aliona Savchenko 6.1% (124)
Dorota Siudek 4.1% (83)
Albena Denková 4.2% (84)
Oksana Domnina 4.7% (95)
Kimii Meissner 4.7% (95)
Sasha Cohen 6.5% (131)
Mao Asada 4.7% (95)
Miki Ando 4.3% (88)
Kiira Korpi 6.8% (137)
Elena Sokolova 4.8% (98)
Yu-Na Kim 4.8% (97)
Irina Slutskay 5.5% (111)
Tanith Belbin 4.5% (92)
Ksenia Makarova 4.3% (86)
Alena Leonova 4.6% (94)
Fleur Maxwell 4.4% (90)
Sarah Meier 4.3% (87)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama