Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

MS v krasobruslení 2012: mezi muži vede zatím Kanaďan Chan, Březina druhý

31. března 2012 v 13:45 | Clárka |  Novinky
Obhájce titulu mistra světa Kanaďan Patrick Chan vede po krátkých programech i na Mistrovství světa 2012 v Nice. Na druhém místě o dva body za ním je Čech Michal Březina, který zajel bezchybný program, za který dostal nejvíc bodů ve své kariéře, 87,67 Třetí je mistr světa z roku 2010 Daisuke Takahashi z Japonska.

Kanaďan Chan jel hned jako první ze všech favoritů. Zaváhal u čtverného toeloopa a ještě dvakrát zavrávoral v krokové sekvenci. Za svůj krátký program dostal 89,41 a do konce soutěže už se před něj nikdo nedostal.

"Neměli jsme mnoho tréninku na hlavní hale, takže jsem si musel zvykat na jinou kvalitu ledu, odlišnou teplotu. Výkon byl lepší než ráno na tréninku, takže doufám, že zítra to bude už perfektní. Udělal jsem chybu u čtverného skoku, takže jsem kombinaci musel zařadit až později, ale to je věk, kterou pravidelně trénuji. Celkově jsem ale spokojený…. Jako světový šampion jsem se hodně naučil, ale co dělá světového šampionem je obhájit vítězství. Ve volné jízdě chci ukázat to stejné, co dělám každý den na tréninku, dva čtverné skoky a trojitého axel," řekl po jízdě Chan médiím.
Michal Březina předvedl nejlepší krátký program ve své kariéře, zařadil trojitého axela, čtverného salchowa a kombinaci trojitého flipa s trojitým toeloopem. Po své jízdě zářil štěstím. Přímo v Nice si způsobil menší zranění kolene, které ho pořád bolí, ale za pomoci italských lékařů se snaží dát koleno do pořádku. Březina dnes navíc slaví své 22 narozeniny, jak sám řekl, dal si ten nejlepší možný dárek.
"Dnes to nebylo jen mé nejlepší vystoupení v sezoně, ale nejlepší vystoupení v kariéře. Jsem jen dva body za Patrickem, takže jsem na sebe velmi pyšný. Konečně jsem zabruslil svůj program čistě. Krátký program jsme s Pasqualem Camerlengem sestavili speciálně pro Mistrovství světa v Japonsku 2011, které mělo být v Tokiu, ale bohužel nebylo. Doufám, že pro příští sezonu dostanu možnost startovat na na Grand Prix NHK Trophy. Jestli ano, předvedu japonským divákům tento program, i kdybych už měl pro sezonu jiný," dodal Březina.

 


Komentáře

1 katf1 katf1 | Web | 1. dubna 2012 v 11:33 | Reagovat

Mě se nejvíc líbil Joubert a Hanyu, především druhý Takahaši se mi nelíbil a Chan od druhé poloviny také ne. Škoda, že to Michalovi nevyšlo..

2 Claire Claire | 1. dubna 2012 v 18:54 | Reagovat

[1]: Mě se taky moc líbí Brian, ale Takahashi se mi líbil... No Michala je škoda, a Toma mi je upřímně moc líto...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama