Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Březen 2012

MS v krasobruslení 2012: mezi muži vede zatím Kanaďan Chan, Březina druhý

31. března 2012 v 13:45 | Clárka |  Novinky
Obhájce titulu mistra světa Kanaďan Patrick Chan vede po krátkých programech i na Mistrovství světa 2012 v Nice. Na druhém místě o dva body za ním je Čech Michal Březina, který zajel bezchybný program, za který dostal nejvíc bodů ve své kariéře, 87,67 Třetí je mistr světa z roku 2010 Daisuke Takahashi z Japonska.

Kanaďan Chan jel hned jako první ze všech favoritů. Zaváhal u čtverného toeloopa a ještě dvakrát zavrávoral v krokové sekvenci. Za svůj krátký program dostal 89,41 a do konce soutěže už se před něj nikdo nedostal.

"Neměli jsme mnoho tréninku na hlavní hale, takže jsem si musel zvykat na jinou kvalitu ledu, odlišnou teplotu. Výkon byl lepší než ráno na tréninku, takže doufám, že zítra to bude už perfektní. Udělal jsem chybu u čtverného skoku, takže jsem kombinaci musel zařadit až později, ale to je věk, kterou pravidelně trénuji. Celkově jsem ale spokojený…. Jako světový šampion jsem se hodně naučil, ale co dělá světového šampionem je obhájit vítězství. Ve volné jízdě chci ukázat to stejné, co dělám každý den na tréninku, dva čtverné skoky a trojitého axel," řekl po jízdě Chan médiím.
Michal Březina předvedl nejlepší krátký program ve své kariéře, zařadil trojitého axela, čtverného salchowa a kombinaci trojitého flipa s trojitým toeloopem. Po své jízdě zářil štěstím. Přímo v Nice si způsobil menší zranění kolene, které ho pořád bolí, ale za pomoci italských lékařů se snaží dát koleno do pořádku. Březina dnes navíc slaví své 22 narozeniny, jak sám řekl, dal si ten nejlepší možný dárek.
"Dnes to nebylo jen mé nejlepší vystoupení v sezoně, ale nejlepší vystoupení v kariéře. Jsem jen dva body za Patrickem, takže jsem na sebe velmi pyšný. Konečně jsem zabruslil svůj program čistě. Krátký program jsme s Pasqualem Camerlengem sestavili speciálně pro Mistrovství světa v Japonsku 2011, které mělo být v Tokiu, ale bohužel nebylo. Doufám, že pro příští sezonu dostanu možnost startovat na na Grand Prix NHK Trophy. Jestli ano, předvedu japonským divákům tento program, i kdybych už měl pro sezonu jiný," dodal Březina.


MS v krasobruslení 2012: Davisová s Whitem nechápou, proč v tancích brali jen stříbro

31. března 2012 v 13:42 | Clárka |  Novinky
Americký krasobruslařský pár Meryl Davisová a Charlie White se podivoval nad tím, že neobhájil titul mistrů světa v tancích na ledě. Podobně překvapení byli i diváci a také vítězové Tessa Virtueová a Scott Moir z Kanady, kteří nečekali, že po menších chybách ve volné jízdě dostanou od rozhodčích nejvyšší známky.White a Davisová a nadchli publikum v Nice skvělým vystoupením v rytmu Straussových valčíků, za které sklidili bouřlivý aplaus. Naopak jejich kolegové ze stáje Igora Shpilbanda a Mariny Zujevové a zároveň největší konkurenti Virtueová a Moir při vystoupení za doprovodu melodií George Gershwina udělali několik menších chybiček. Přesto vyhráli o téměř pět bodů.
"Někdy se ocitnete na konci jízdy, ani nevíte jak, protože vše jde tak snadno a plynule. Tohle ale nebyl ten případ. Měli jsme tam pár škobrtnutí. Nejsem si jistá, jestli se toho lidi všimnuli. Ale nebyla to tak přirozená jízda, jak jsme z minulosti zvyklí," přiznala Virtueová.
Také Moir uvedl, že se strachoval, zda nezahodili šanci na vítězství.

"Když se objevily naše známky, docela jsem si oddechl. Bylo to vydřené. Naštěstí se nám povedlo nedostatky v jízdě zamaskovat a asi to vypadalo, že to do naší jízdy patří," dodal Moir.
Výsledek hodně rozladil Whita, který nechápe, proč rozhodčí více ocenili jízdu jejich kolegů.
"Bruslili jsme srdcem. Jeli jsme čistě a na ledě jsme nechali všechno. Netuším, kde viděli rozhodčí takový rozdíl, že jsme byli druzí," řekl White. "Jsme zklamaní, protože jsme chtěli vyhrát, ale jsme hrdí na to, co jsme tu předvedli. Alespoň jsme zjistili, že rozhodčí po nás chtějí, abychom se zlepšili," dodal.


MS v krasobruslení 2012: počtvrté v kariéře mistry světa Němci Savchenko a Szolkowy

31. března 2012 v 13:39 | Clárka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Pořadí na prvních dvou místech zůstalo stejné, jako bylo na loňském šampionátu. Mistry světa se v Nice stali již počtvrté ve své kariéře Němci Aliona Savchenko a Robin Szolkowy. Druzí jsou Rusové Tatiana Volosozhar a Maxim Trankov. Bronzovou medaili si po povedených obou částech soutěže do Japonska povezou Narumi Takahashi a Mervin Tran.


Rusové Volosozhar a Trankov se dopustili velké chyby v krátkém programu, když spadli u spirály smrti, do volných jízd tedy nastupovali ve druhé nejlepší výkonností skupině. Zajeli ale dobrou jízdu, větší chybou byla jen asynchronnost u sólové piruety. Součtem 140,90 bodů si vylepšili svůj osobní rekord.
"Dnes to byl pár Volosozhar a Trankov, ne ten, který jste viděli před dvěma dny v krátkém programu," řekl novinářům rozesmátý Maxim Trankov a dodal: "Byli jsme velmi nervózní a bylo dobře, že mezi krátkým a volným programem byl den volna. Dnes jsme měli dobrý trénink a i rozbruslení vyšlo dobře, ale byla to pro nás zatím nejvíc nervózní soutěž. Jsme první pár Ruska a nemůžeme předvádět programy, jako byl náš krátký v Nice."
Po krátkém programu třetí Číňané Qing Pang a Jiang Tong ve svém volném programu na hudbu Šehrezáda od Rimského Korzakova chybovali. Partner spadl u trojitého toeloopa, nepovedla se ani sekvence dvou dvojitých axelů, po závodě uvedl, že důvodem pádu byl nesprávný náklon už ve vzduchu.
"Myslím, že to byla náš vůbec nejhorší výkon v kariéře, možná i proto, že jsme rok nesoutěžili na mezinárodní úrovni," řekl zklamaný partner.
Příští rok ale prý hodlají znovu soutěžit a to už v rámci podzimní etapy závodů Grand Prix.
Zaváhání se dopustil i Robin Szolkowy, který napřed místo dvojitého skočil jen jednoduchý axel a poté zkazil i společnou piruetu, za kterou pár dostal jen level 1. Když se objevily body a rozdíl mezi prvním a druhým místem byl pouhých 0,11 bodu, Aliona chtěla z legrace svého partnera za jeho chyby zastřelit.
"Nevím, co jsem to dělal v té piruetě, asi jsem vymyslel něco nového," dodal po skončení závodu již s úsměvem Szolkowy, jeho partnerka však dodala "Byla jsem na něj naštvaná za to, že zkazil piruetu. Dnes jsem zjistila, jak těžké může být bruslení. Jsme teď velmi šťastní, že jsme už čtyřnásobní mistři světa, ale chyby jako tato se prostě nesmějí stávat, vezmeme si z toho poučení."
Díky páru Narumi Takahashi a Mervin Tran se z medaile v této kategorii raduje poprvé v historii i Japonsko, které zatím úspěchy sbíralo v sólových kategoriích. Tran je původem Kanaďan a Narumi se přestěhovala za ním do Kanady, kde společně trénují pod vedením trenérů Icharda Gauthiera a Bruna Marcotteho. Protože jeli vůbec poslední v celé soutěži, po oznámení známek se velmi radovali. Ve své jízdě se sice zcela nevyvarovali drobných zaváhání, ale zlepšení osobního maxima o deset bodů je udrželo na bronzové pozici, kterou drželi už po krátkých programech.

"Ráda sbírám medaile. Byla jsem velmi šťastná, když jsem dostala tu malou za krátký program a teď jsem přidala i tu velkou. Je to úžasné. Je nám velkou ctí, že jsme první japonská sportovní dvojice, která získala medaili na světovém šampionátu. Nemůžu zcela popsat své pocity a doufám, že nás v Japonsku sledovali další bruslaři, kteří by se této kategorii chtěli začít věnovat, aby jednou i naše země byla velmocí této kategorie," řekla po závodě nadšená Narumi Takahashi. "Nemám slov, kterými bych popsal své pocity, splnil se mi sen. Pořád tomu nemohu uvěřit. Doufali jsme, že bychom mohli být celkové do pátého místa, ale skončili jsme mnohem výše," dodal Tran.


MS v krasobruslení 2012: po krátkých programech párů vedou obhájci titulu Savchenko a Szolkowy z Německa

29. března 2012 v 20:30 | Clárka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Obhájci titulu mistrů světa ve sportovních dvojicích Aliona Savchenko a Robin Szolkowy z Německa vedou po krátkých programech na MS 2012 v Nice. Ve své jízdě skočili trojitého odhozeného axela. Druzí jsou zatím Číňané Qing Pang a Jian Tong a třetí mladí Japonci Narumi Takahashi a Mervin Tran.

Němečtí reprezentanti zařadili do svého programu náročný trojitý odhazovaný axel, který v místě konání již několikrát čistě předvedli v trénincích. V ostrém závodě sice partnerka dopadla na dvě nohy, ale skok byl dotočený. Partner ale chyboval při trojitém sólovém toeloopu a tak mají před vyvrcholením soutěže na druhé Číňany náskok 1,5 bodu. Číňané předvedli svou jízdu bez velkých chyb, ale i zde partner chyboval při sólovém skoku.


Obhájci stříbrné medaile z loňského MS v Moskvě, Rusové Tatiana Voloshozhar a Maxim Trankov, po povedeném skokovém partu svého programu spadli u spirály smrti, z chyby byli velmi otřeseni, hlavně partner, jehož zakolísáním k pádu došlo. Průběžně to pro ně znamená osmé místo. Na zlatou medaili ztrácejí přibližně osm bodů, na bronzovou pět. Chybám a dvojnásobným pádům se nevyhnuly ani ostatní ruské páry. Yuko Kavaguti a Alexander Smirnov spadli při zvedané figuře, Vera Bazarová a Yuri Larionov při závěrečné póze. Těmto Rusům však již pád nebyl započítán do celkového skóre a o body tudíž nepřišli a jsou to právě oni, kteří mají z ruského týmu nejblíže k medailím, za tou bronzovou zaostávají pouze o 0,35 bodu.

Závod sportovních dvojic bude mít své finále v pátek večer.


MS v krasobruslení 2012: v tancích favorité nechybovali, vedou Kanaďané Virtue a Moir

29. března 2012 v 20:26 | Clárka |  Novinky
V tancích na ledě na Mistrovství světa 2012 se po krátkých tancích usadily v čele všechny očekávané a favorizované páry. Prozatím vedou Kanaďané Tessa Virtue a Scott Moir. O 1,33 bodu za nimi jsou jejich velcí soupeři a zároveň tréninkoví partneři Američané Meryl Davis a Charlie White. K velké radosti domácího publika jsou s náskokem na třetím místě Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat.


Jako první z velkých favoritů na zlato nastoupili na svou jízdu Američané, předvedli ji bez zjevných chyb, stejně jako po nich Kanaďané. Páry byly vyrovnané i při pohledu do protokolů o jízdách, Virtue a Moir se rozhodčím ale v obou známkách líbili o něco více.
Davis a White po jízdě uvedli, že dle jejich pocitů to byl nejlepší tanec, který v sezoně předvedli bez ohledu na to, že dostali méně bodů, než byl jejich letošní rekord.
Francouzi Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat dostali za obě svoje kresby povinné rumby level 4, naopak u twizzlů dostali level 3. V celkovém součtu neztrácí ani na vysněné zlato nedostižný počet bodů. Partnerka nastoupila k jízdě s krytem nosu v tělové barvě, který jej má chránit po zlomení, které si způsobila ve finální části přípravy před čtrnácti dny.
Nathalie s Fabianem i na tiskové konferenci odpovídali na otázky ohledně partnerčina zlomeného nosu:


"Poslední týden se mě všichni ptají na nos. Můj nos je zlomený, tak to je, to už se stalo, teď chci myslet na bruslení," řekla sama Péchalat. Povzbuzování od domácího publika je pro ně motivující."Zítra ve volných jízdách zkusíme zaútočit, jsme ve Francii, je tu dobrá atmosféra, budeme bojovat."

Pořadí od čtvrtého do šestého místa je vyrovnané, Kanaďané Kaitlyn Weaver a Andrew Poje, Rusové Elena Ilinykh a Nikita Katsalapov a Italové Anna Cappellini a Luca Lanotte se vešli do rozmezí bodu.
Medaile v kategorii tanců budou prvními, které se na letošním šampionátu rozdělí a to již zítra večer. Soutěž bude gradovat až opravdu do konce, protože vedoucí Kanaďané Virtue a Moir si vytáhli poslední startovní číslo.


MS 2012 v Nice: VÝSLEDKY KRÁTKÝCH PROGRAMŮ ŽEN

29. března 2012 v 17:56 | Clárka |  Novinky
1 Alena LEONOVA RUS 64.61 1
2 Kanako MURAKAMI JPN 62.67 2
3 Carolina KOSTNER ITA 61.00 3
4 Mao ASADA JPN 59.49 4
5 Akiko SUZUKI JPN 59.38 5
6 Ksenia MAKAROVA RUS 58.51 6
7 Elene GEDEVANISHVILI GEO 58.49 7
8 Ashley WAGNER USA 56.42 8
9 Kexin ZHANG CHN 55.00 9
10 Viktoria HELGESSON SWE 54.19 10
11 Valentina MARCHEI ITA 52.14 11
12 Jenna MCCORKELL GBR 50.42 12
13 Amelie LACOSTE CAN 49.37 13
14 Elena GLEBOVA EST 49.04 14
15 Yretha SILETE FRA 48.42 15
16 Alissa CZISNY USA 48.31 16
17 Juulia TURKKILA FIN 47.75 17
18 Sonia LAFUENTE ESP 47.36 18
19 Polina KOROBEYNIKOVA RUS 46.71 19
20 Natalia POPOVA UKR 46.60 20
21 Sarah HECKEN GER 46.39 21
22 Kerstin FRANK AUT 45.80 22
23 Alisa MIKONSAARI FIN 44.16 23
24 Romy BÜHLER SUI 44.02 24
25 Victoria MUNIZ PUR 43.27 25
26 Isabelle PIEMAN BEL 38.45 26
27 Alina FJODOROVA LAT 38.06 27
28 Min-Jeong KWAK KOR 36.91 28
29 Clara PETERS IRL 34.03 29
30 Lejeanne MARAIS RSA 32.22 30


MS v krasobruslení 2012: vítězkou krátkých programů žen Ruska Leonová

29. března 2012 v 17:53 | Clárka |  Alena Leonová
Ruska Alena Leonová vyhrála krátké programy na MS v krasobruslení 2012 v Nice. Předvedla bezchybnou jízdu, včetně kombinace dvou trojitých toeloopů, která ji v rozjížďce příliš nevycházela. Na druhém místě je zatím nejmladší z tria Japonek na šampionátu Kanako Murakami, která taktéž zajela bez chyby. Třetí je Italka Carolina Kostner, která zdvojila sólový skok.


Alena Leonová patřila do okruhu favoritek, jela již v předposlední skupině a tato její jízda byla tou nejlépe ohodnocenou až do konce soutěže, také proto, že největší soupeřky a favoritky chybovaly.

"Dnes jsem předvedla svoje maximum, myslím, že to byl nejlepší krátký program v sezóně, nejčistší, bez jediné chyby, takže jsem velmi šťastná. Chtěla bych si zachovat stejně pozitivní a klidnou náladu i pro volné jízdy. Nice je moje šťastné město, už jsem tu závodila šestkrát na Coupe de Nice a nikdy jsem se nevracela bez medaile," dodala po svém vystoupení spokojená Ruska Leonová.

Nejblíže jí je mladá Japonka Kanako Murakami, která zajela technicky na stejné úrovni, na Rusku ale ztratila ve druhé sadě známek. Ta se nechala slyšet, že před jízdou byla velmi nervózní, protože jí v trénincích vůbec nešel dvojitý axel. Třetí jedna z největší favoritek, úřadující evropská šampionka Carolina Kostner. Ta však po úvodní výborné kombinaci dvou trojitých toeloopů předvedla pouze dvojitého rittbergera a ztratila šanci na průběžné vedení.

"Dnes jsem mohla zajet lépe, udělala jsem chybu, takže jsem na sebe trochu naštvaná, ale zbytek programu byl dobrý. Moje cíle pro volné jízdy? Dobře se zkoncentrovat a bojovat."

Dvojnásobná mistryně světa Japonka Mao Asada se pokusila v krátkém programu o svou specialitu, trojitého axela, kterého jako jedna z mála žen v historii zařazuje do programů. Ani v trénincích ani v rozjížďce se jí příliš nevedl, v samotné jízdě byl nedotočený a ještě s pádem.


"Trochu jsem se bála trojitého axela, protože mi tady v Nice moc nešel ani v tréninku, ani v rozjížďce. Jsem ze svého vystoupení velmi zklamaná. Cítila jsem velkou podporu od diváků a chtěla jsem jim ukázat to nejlepší, abych naplnila jejich očekávání. Pokusím se na krátký program zapomenout a soustředit se na volnou jízdu," dodala po jízdě sama Japonka.

Protože i další závodnice ze světové špičky se nevyvarovaly chyb, je Asada se ziskem 59,59 bodu na čtvrtém místě a stále má šanci při dobré volné jízdě i na mistrovský titul.
Nejhůře z favoritek dopadla Američanka Alissa Czisny, která neprovedla jak kombinaci, tak sólový trojitý skok a navíc oba prvky skončily pádem. Ačkoliv se jí velmi sportovní publikum v hale Palais de Expositiones snažilo podpořit, bodovou ztrátu již v dalším průběhu jízdy nedohnala. V průběžném pořadí to znamenalo propad až na šestnácté místo.

Za podporu publika poděkovala i sama Američanka: "Chtěla bych poděkovat publiku, že bylo tak skvělé, i když já jsem dnes nepředvedla dobrý výkon. Nevíc, co se stalo, prostě jsem neskočila dobře žádný skok."

Krajanka vedoucí Rusky Leonové Ksenia Makarová, která je průběžně na šestém místě, se postrala o rozruch mezi diváky, protože se jí během jízdy rozvázala tkanička a to vždy hrozí nebezpečím zranění. Také publikum pobavila, když jí její trenér nahlas udával počty otáček v piruetách, což je na této vrcholové úrovni nezvyklé.

Soutěží žen v sobotu večer vyvrcholí celý šampionát. Již dnes večer ale budeme znát první mistry světa 2012, medaile se budou rozdávat v kategorii tanců na ledě.

  1. Alenka Leonová RUS 64,61
  2. Kanako Murakami JPN 62,67
  3. Carolina Kostner ITA 61,00


Lubov a Nodari ukončili společnou spolupráci

22. března 2012 v 11:13 | Clárka |  Lubov Iliushechkina a Nodari Maisuradze
Pár Iljušečkina a Maisuradze se údajně rozpadl. Ljubov zanechala bruslení zcela a Nodari hledá novou partnerku.
Jejich trenérka Natalia Pavlova potvrzuje, že jejich partnerství skončilo, ale PROČ ?

Kdyby někdo náhodou věděl nějaké bližší informace tak mi dejte prosím vědět.
Krasobruslař Pljuščenko se nakonec druhé operaci vyhne

13. března 2012 v 17:53 | Clárka |  Evgeni Plushenko
Krasobruslař Jevgenij Pljuščenko nakonec nemusí na operaci se zády. Lékaři se podle vyjádření jeho týmu rozhodli řešit problém s ploténkou konzervativními metodami a ušetřili jej druhého invazivního zákroku, který měl absolvovat během několika dnů. Mistr Evropy se nyní zotavuje z operace menisku v levém koleně, které se podrobil v minulém týdnu v Mnichově.


Dobrá zpráva ohledně zad. Operace není třeba," vzkázal Pljuščenko na Twitteru.

K nápravě bolavých zad by mu měly podle ruských médií stačit rehabilitace, posílení příslušných svalových partií a akupunktura. Po operaci kolena by měl být Pljuščenko do měsíce fit.
"První vystoupení plánuje Jevgenij na 7. a 8. dubna při exhibicích," uvedl manažer olympijského vítěze z roku 2006 Ari Zakarjan.
Pljuščenko v lednu vyhrál navzdory potížím s kolenem a zády posedmé v kariéře mistrovství Evropy. Účast na nadcházejícím světovém šampionátu ale s předstihem zrušil kvůli plánované operaci kolena. Jeho cílem je start na olympijských hrách v roce 2014 v Soči.