Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Bidař vyměnil partnerky. Kadlecovou nahradila Martina Boček

1. února 2012 v 13:49 | Clárka |  Novinky
Před začátkem ME v krasobruslení , které probíhá tento týden v anglickém Sheffieldu, se objevila nečekaná zpráva- čská reprezentační sportovní dvojice Klára Kadlecová a Petr Bidař se rozpadla. Přičemž jejich spolupráce trvala 3 roky.

Po zranění, která prodělal v listopadu svěřenec trenérky Evy Roklové, už pár nedokázal nabrat tréninkové tempo. Rodák z Českých Budějovic nyní trénuje s novou partnerkou- Martinou Boček, Italkou s českými kořeny a českou licencí, sníž může Republiku reprezentovat na ME i MS.

Protože cílem páru je olympiáda v Soči 2014, musí si partnerka zařídit speciální doložku. S jejím vyřízením by neměl být problém, vyřízení trvá půl roku.

Martina Boček se po celou kariéru věnovala sólovému programu. Ve chívli, kdy přemýšlela o konci kariéry , získala možnost stát se partnerkou Petra Bidaře.

Jak se přihodil rozpad páru Klára Kadlecová - Petr Bidař ?

Stalo se to vlastně už v listopadu, když jsem se vrátil z Číny s trombózou v noze. Měli jsme asi měsíční tréninkový výpadek. Krasobruslení je pro ženy velmi náročný sport a navíc u sportovních dvojic je třeba, aby byly partnerky drobné. Klára, bohužel povolila své životosprávě a nabrala na váze. To nám hodně znesnadnilo trénink. Nebylo možné se do tréninku pustit naplno.


Klára, tedy během vašeho zranění netrénovala ?

Klára v tréninku zůstala, když jsem byl zraněný tak trénovala sama.

Důvodem se tedy stala váha partnerky?

To samozřejmě ne. Už dříve jsme měli problémy s výkonností. Chyběli nám sólové skoky. Problémy s váhou se k tomu jen přidaly. Určitě se to nestalo výhradně kvůli tomu.

Právě probíhá ME, o to jste tedy přišli.

Přišli a určitě nás to moc mrzí. Na druhou stranu jsem s Klárou nemohl dlouho trénovat, takže i, kdyby jsme spolu zůstali tak na ME bychom nejspíš nejeli.

Nyní už trénujete po boku nové partnerky- Martiny Boček.

To ano, ale máme před sebou velký kus práce. Tato sezóna je pro nás už pasé a tak máme na přípravu dost času. A v září, kdy začne nová sezóna se uvidí.


Kdo vás svedl dohromady?

Dá se říci, že s části paní trenérka a z čáasti já. Martina se nám ozvala, když přemýšlela o ukončení kariéry. Věděla, že jsme měli problémy a tak jsme se domluvili, že to zkusíme.

Kdy jste spolu začali trénovat?

Do tréninku jsme se pustila na začátku roku. Od ledna se tedy připravujeme v Praze.

Připravujete nový program?

Program ještě určitě ne. Zatím pilujeme prvky. Vzhledem, že Martina byla sólistka je teď pro ní všechno nové. Takže se učíme zvedačky a další prvky, které musí sportovní dvojice zvládat.

Jak tedy vypadá váš trénink?

Na tréninku děláme vše co je třeba. Musíme začít od začátku od lehčích prvků a poté přidáváme prvky těžší. Potřebujeme se dostat na vyšší úroveň než jsme byli s Klárou.

Jak to Martina zvládá, chválíte jí?

Já si zatím nemůžu stěžovat. Na to, že spolu jezdíme měsíc jsme udělali velký pokrok. Takže doufám, že to bude v pořádku.
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama