Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Zajet takhle loni, tak jsem první, lituje čtvrtý krasobruslař z ME Březina

29. ledna 2012 v 14:44 | Clárka |  Michal Březina
Těsně pod stupni vítězů skončili na mistrovství Evropy v krasobruslení oba čeští reprezentanti. Celkově čtvrtý byl Michal Březina a ještě o jedno místo za ním Tomáš Verner. Březina přitom o bronzovou medaili přišel za ruským duem Pljuščenko-Gačinskij až v posledních sekundách své volné jízdy.

Michale, obrovská gratulace k té volné jízdě, vaše sezónní maximum. Takže spokojenost?
Jsem spokojený s druhou půlkou jízdy, povedli se mi tam dát dvě kombinace skoků, za které jsem dostal přes patnáct bodů. Takže s tím jsem spokojený. Začátek byl výborný, tam jsem udělal nádherného trojitého axela, pak nevím proč, ale spadnul jsem u čtverného toeloopa, v rozjížďce jsem ho přitom skočil perfektně, a navíc, jak jsem se díval, tak jsem ho dostal nedotočeného, což mě trošku zaráží, ale Tomáš měl stejný problém. Co mi trenér říkal, tak ten Tomášův skok byl přetočený a stejně ho dostal nedotočený, takže myslím, že tam bude hodně otázek k technickému panelu, proč to tak bylo. Jinak jsem spokojený, ten program nebyl vůbec špatný.

Vy jste musel útočit ze šesté pozice, i proto byly naplánovány dva čtverné skoky. Kde jste ale nakonec přišel o nejvíce bodů? Protože tady byl váš trenér pan Starec, který říkal, že to bylo v té sekvenci, bylo to možná pět šest bodů a mohlo být vše jinak…

AudioStáhnout

Je pravda, že jsem na konci programu udělal místo kombinace trojitý salchow, dvojitý axel, dvojitý toeloop jenom dvojitý salchow, jednoduchý axel, dvojitý toeloop, takže za tu kombinaci místo osmi bodů byly tři. Tam jsem ztratil pět bodů, mohlo to být přes hranici 230. Samozřejmě kdyby se mi počítal ten 'čtverák' dotočený, tak to bylo dalších sedm bodů. Stává se to, nejsme roboti.
Jaký je to pocit nastupovat na soutěžní led po Jevgeniji Pljuščenkovi? Není to třeba u rozhodčích nevýhoda?
Já jsem po Žeňovi jel už v Tallinu, dokonce mám pocit, že jsme na olympiádě jel po Patricku Chanovi, což bylo horší. Protože když vám 15 tisíc lidí řve do ucha, tak je to určitě horší, než když vám tady zatleská pár tisíc Angličanů.

Když porovnáte své vystoupení tady v Anglii s tím před rokem v Bernu, jaké to porovnání bude?
To se v podstatě porovnávat nedá. Kdybych takhle zajel v Bernu, tak jsem byl první. Zatím jsem s tím závodem spokojený, pořád je na čem pracovat, ale do té první šestky na 'Evropě' alespoň takováto jízda patří.
Když budeme hodnotit tento šampionát obecně. Co podle vás řekl o evropském krasobruslení? Je to třeba nadvláda Rusů?
Určitě letos Rusové vládli. Ani nevím proč, nedokážu si pořád vysvětlit, proč chtěli po Žeňovi, aby přijel, protože i kdyby tady nebyl, tak by Artur stejně vyhrál. Stejně by to první místo měli! Ale to je na ruském svazu, koho si pozvou, koho si nepozvou.

Jak se Michal Březina těší na březen tohoto roku, to znamená na mistrovství světa?
Já se těším. Je to v Nice, kam jsem jezdil v podstatě pět let po sobě trénovat s tátou na kole, takže to tam perfektně znám. Ne teda město, ale celé to okolí těch hor, to mám prolezlé se vším všudy. Musím to zaklepat, já jsem na mistrovství světa měl vždycky lepší formu než na mistrovství Evropy, takže když se to tak potáhne dál a bude forma ještě lepší než tady, tak by bylo hezké, kdyby se volná ještě posunula o nějakých dvacet bodů.

 


Anketa

Ledové ostří ? Které je nej ? :)

Ledové ostří 1 16.9% (99)
Ledové ostří 2 19.8% (116)
Ledové ostří 3 21% (123)
Ledové ostří 4 33% (193)
Ledově ostří 9.2% (54)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama