Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Srazila mě chyba u 'čtveráku', říká k ME zklamáný krasobruslař Verner

29. ledna 2012 v 14:47 | Clárka |  Tomáš Verner
Krasobruslař Tomáš Verner útočil na mistrovství Evropy v Sheffieldu po krátkém programu na medaili. Ze třetí pozice se ale po volných jízdách propadl kvůli několika chybám na pátou příčku a dostal se před něj i jeho reprezentační kolega Michal Březina, který obsadil čtvrtou pozici.

Tomáši, vy jste na led nastupoval jako první z té nejsilnější skupiny. Byla to třeba pro vás paradoxně výhoda, že jste měl čistou hlavu nebo tam byla i nervozita?
Pro mě to až tak velká výhoda nebyla. Díky tomu, že jsem neodjel tolik závodů, tak je třeba si tu rutinu šestiminutových rozjížděk trochu zažít. Já jsem si až tolik nezažil a moc rád bych si sundal boty po rozjížďce a jel až třetí. Ale ten los byl takový, jaký byl. Myslel jsem, že jsem se s ním vyrovnal dobře, ale hned v úvodu přišla chyba u 'čtveráku' a to mě úplně srazilo dolu. Neviním z toho první vylosované číslo, ale… Mně se teď těžko mluví, byl jsem smutný z toho, co se stalo.

Když půjdeme po stopách té volné jízdy, vy jste se nechal slyšet, že budete spokojený, když to bude někde kolem 160 bodů, nakonec 144. Vy jste tam měl i drobný problém technického rázu…

AudioStáhnout

To byla jedna starost. Vlastně hned při prvním pádu jsem si urval manžetový knoflík a ten zůstal na ledě, rozskočil se na dvě části. A já jsem už tak trochu přemýšlel odpředu, jestli se vrátím do těch míst, kde mi ten knoflík upadl, abych na něj nevjel. Naštěstí se do těch míst nevracím a ten knoflík už mi nevadil, zapomněl jsem na něj. Tam bylo důležité skákat až do konce, jak jen to jde.
Jak vysoko byste výkony a výsledek ze Sheffieldu, hodnotil ve svojí kariéře? Protože vy letos slavíte deset let od první účasti na mistrovství Evropy.
Představoval jsem si oslavu deseti let trošku jinak. Chtěl jsem zajet dobrou jízdu a potom nechat na rozhodčích, jak si to rozhodnou. To se nepovedlo. To desetiletí hodím za sebe a půjdu se připravit na mistrovství světa. A o tomhle jubileu si snad nenechám ani zdát.

Je nějaký zásadní poznatek, který si Tomáš Verner bude odvážet, nebo kterým bude třeba i poučen, z tohoto šampionátu?
Myslím, že tady žádné velké ponaučení pro mě není. Snad jenom to, že ve sportu se na náhody nehraje a všechno se musí odpracovat. A já si přece jenom toho musím v této sezóně ještě trochu odjezdit, a tím myslím i tréninkově, abych mohl vejít na led a vědět, že kdykoli, kdekoli a za jakýchkoli podmínek odjedu slušnou jízdu.

Vás v této sezóně trápila zranění, dalo se očekávat, že by forma ve vašem případě měla gradovat až na mistrovství světa. Souhlasíte s tím?
Díky všem patáliím, které mě potkaly ze začátku sezóny, se celá sezóna se posunula. A já jsem neměl jinou možnost než přehodnotit cíle a začít se soustředit až na mistrovství Evropy a světa, teď už jenom na mistrovství světa. A na něj budu odjíždět s úplně stejným cílem: zajet krátký program nad 80 bodů a volnou jízdu nad 160. Tam se potom ukáže, jak kdo přijede, jak bude mít zrovna štěstí a jak mu to vyjde.

Ještě jedna perlička na závěr. Vy jste si v závěru volné jízdy sundal kšandy. Bylo to tak naplánované, bylo to tak naučené, nebo to byla improvizace pro diváky?
Tak trochu pro diváky. Já jsem si dal předsevzetí, že když zajedu čistou jízdu, tak si na konci sundám kšandy na závěrečnou krokovou pasáž, tam už se nic nemůže stát. Tohle předsevzetí mi úplně nevyšlo, aspoň s tou jízdou. Tak jsem si do konce užil alespoň podporu diváků.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama