Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Oleg Vasiljev - Viditelně jsem přecenil současné možnosti svého páru.

18. ledna 2012 v 21:28 | Clárka |  Maria Mukhortova & Maxim Trankov


Jaké jsou hlavní dojmy z dnešního závodu?
Jestli mám být stručný, jeden element vypadl úplně a dva byly vyplněny strašně. Proč udělali moji mladí jen jednoduchý toulup v kaskádě, to je mi samotnému těžko k vysvětlení, protože Máša první skok provedla dobře. Ze všeho nejspíš se bála, ale to s ní ještě všechno probereme. A u odhazovaného skoku? Nebyli v rytmu, neměli dostatečnou rychlost. Tedy se dohromady našla celá řada chybek. Samy o sobě ony nejsou nějak velkým problémem, ale takhle dohromady pak dají takový nijaký výsledek.

Zato se podařilo zachránit Salchow!
Ano, tento skok opravdu Máše nešel ani na trénincích. Ona je ale hrdinka, velký bojovník a vybrala skok, který byl hodně mimo osu v náklonu. S tím jsem velmi spokojený. Ještě před půl rokem by buďto spadla nebo by jej neudělala vůbec. To je velký krok kupředu. Vůbec, nemohu říci, že by bruslení bylo výborné, ale jsou tady jisté pokroky. Oba udělali dobře první skok, 3tý toulup, z kaskády, dobrý twistovaný lutz. Nerozumím tomu, proč za něj dostali jen 1. úroveň složitosti. Podle mého měla mít nejméně 2. úroveň, ale rozhodčím, jako obvykle, něco chybělo.

Jaký má Muchortová problém, když si po vystoupení stěžovala na bolesti nohou?
Těžko říct. Máša si už ráno stěžovala na bolest v nohách. Navštívili jsme našeho maséra, snažili jsme se to nějak oddálit. Očividně se jí těžkost svalů usadila i v hlavě. Bála se toho, mnoho o tom mluvila. Nemyslím si, že by to bylo příčinou těch chyb, ale pochopitelně nějaký boční vliv na jejich výskyt to mít mohlo.Oba sportovci přiznali, že volná jízda se pro ně zdá být ještě složitou.
Ano, očividně jsem trochu přecenil současné možnosti svého páru. Problém je v tom, že u nás s Mášou a Maximem jde práce kupředu obrovským tempem. Za dva roky a jeden měsíc jsme udělali obrovský kus práce. Pokud budeme hledět k Vancouveru 2010, je tam ještě moře času. Trénovat opatrně, pomalu, rozvíjet se lenivě a postupně, to nevyhovuje ani mě a tím méně by to bylo zajímavé pro oba sportovce. Takže jsem předpokládal, že mladí dosáhnou té mety, kterou jsem jim postavil. Nepovedlo se. Ale snižovat laťku se mi také příliš nechce. Před námi je ten největší letošní závod a tím je MS. Uvidíme, nějaké změny patrně uděláme. Každopádně ale musím říct, že dnes program vypadá mnohem lépe, než jak vypadal na začátku sezóny.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama