Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

ME v krasobruslení 2012: mistryní Evropy počtvrté v kariéře Italka Carolina Kostner

29. ledna 2012 v 14:42 | Clárka |  Carolina Kostner
Ženskou soutěž, která uzavřela celou soutěžní část letošního šampionátu, jasně opanovala italská favoritka Carolina Kostner. Stříbro si odveze do Finska Kiira Korpi. Ta uhájila svou druhou příčku, kterou držela už po krátkých programech. Dramatický souboj o bronzovou medaili vyhrála Gruzinka Elene Gedevanishvilli, která vybojovala druhou bronzovou medaili ve své kariéře. Česká reprezentantka Eliška Březinová vypadla už v kvalifikaci.

Žádná z favoritek neriskovala příliš těžký skokový part, jediná Gruzinka na třetím místě zařadila do své jízdy dva trojité lutzy a dostala za ni 108,79 bodu. Carolina Kostner zajela čistou jízdu a dostala od rozhodčích 120,33 bodu. Kiira Korpi jela jako první ze skupiny všech favoritek a zcela se chyb nevyvarovala. Přestože si vylepšila své sezónní maximum ve volné jízdě na 105,14 bodu, celkově to stačilo jen na čtvrtou nejlepší jízdu večera a svou stříbrnou medaili uhájila o pouhý bod.


Největším překvapením večera se ale stala Ruska Polina Korobeynikova, která se ziskem 114,72 bodu poskočila z dvanáctého na čtvrté místo. Ve své jízdě předvedla mj. i nejtěžší kombinaci večera, trojitého flipa s trojitým toeloopem. Do soutěže nastupovala jako papírově nejhorší ze všech tří Rusek a jako sedmá nejlepší z národního šampionátu. Na ME se dostala hlavně proto, že ostatní soupeřky, které byly před ní, jsou ještě juniorského věku a seniorské soutěže se nemůžou účastnit. Nakonec nechala obě své soupeřky za sebou, po krátkém programu třetí Ksenia Makarová si odváží šesté místo, Alena Leonová skončila ještě za ní na místě sedmém.
Program šampionátu ukončí tradičně v neděli odpoledne exhibice pěti nejlepších z každé kategorie.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama