Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

„Na Vánoce nesmí chybět kapr a salát, to si neodpustím,“ prozrazuje Lucie Myslivečková

26. prosince 2011 v 18:22 | Clárka |  Lucie Myslivečková & Matěj Novák
Krasobruslařka Lucie Myslivečková měla úspěšně našlápnutou kariéru v kategorii tanců na ledě se svým partnerem Matějem Novákem. Ten se ale nečekaně po loňské sezóně rozhodl ukončit sportovní kariéru a před mladou sportovkyní stálo rozhodnutí, jestli v krasobruslení pokračovat a hledat nového partnera, nebo vrcholový sport opustit. Pro čtenáře Erasport.cz se o tom rozpovídala. Nezapomněla přidat ani vyprávění o tom, jak tráví Štědrý den a jestli si jako sportovkyně i na Vánoce pečlivě hlídá linii nebo i občas hřeší.

Jaká byla Vaše reakce, když na konci minulé sezóny Váš taneční partner Matěj Novák ukončil kariéru?
Matěje jsem do ničeho nechtěla nutit, a tak jsem jeho rozhodnutí akceptovala. Ptala jsem se ho, jestli si je svým rozhodnutím jistý, když oznámil, že ano, věděla jsem, že chci pokračovat dál. Začala jsem bruslit sama a hledat si nového partnera.

Pochybovala jste, jestli chcete ve sportovní kariéře pokračovat, nebo jste hned věděla, že ano?
Pochybovala jsem, jestli by nebylo jednodušší skončit, ale bez bruslení a závodů si nedokážu svůj život představit. Už po týdnu volna se těším zase na led.

Můžete nám přiblížit, jakým způsobem se v krasobruslařském prostředí hledá nový partner a jak jste nakonec našla nového partnera?

Většinou si krasobruslař založí profil na serveru Partnersearch.com nebo na podobné internetové stránce, prostě rozhodí kontakty. S tím mi hodně pomohli moji tehdejší trenéři Natalie Karamyševa a Rostislav Sinicyn. Já jsem kontaktovala víc bruslařů, ale ne všichni byli výkonnostně vhodní a ochotní pokračovat v závodním bruslení. Neil Brown, můj současný partner, byl minulý rok zraněný a v létě ještě nevěděl, jestli bude moct bruslit. Takže jsem čekala až do října a nakonec vše dobře dopadlo. Jela jsem zkusit štěstí do Lyonu a bruslení spolu se nám i našim trenérům zalíbilo.
Váš partner má rodiče z Velké Británie, ale od dětství žije ve Francii. Můžete nám o něm něco říct?
Ano, Neil je Brit, ale odmala žije s rodinou ve Francii. Je pracovitý velmi milý a galantní. Máme spoustu věcí společných. Na ledě i mimo něj si rozumíme.


Kvůli trénování s ním jste se přesunula do Lyonu, jak těžké je to po stránce psychické i krasobruslařské takto naprosto změnit prostředí a jak to zatím zvládáte?

Úplně ze začátku jsem byla nadšená. Je to velmi dobré, když sportovec pozná trochu jiné prostředí, jiný styl tréninků. Po dvou týdnech na mně dolehla nostalgie a stesk po Česku, po přátelích a hlavně po rodině. Ale když trénujete a víte, co chcete a proč to děláte, je to mnohem jednodušší. Chvíli jsme trénovali i v Praze před mistrovstvím republiky, takže Neil poznal Prahu, mé bývalé trenéry, se kterými jsme spolupracovali, a byla to zase změna k lepšímu. Nakonec vám trenéři řeknou skoro stejné nedostatky, které máte, ale každý trochu jinými slovy a to hodně pomáhá v přípravě na závody.

S Vaším novým partnerem, se kterým jste se rozhodli reprezentovat Česko, máte za sebou první dva závody, které jste absolvovali po pětitýdenním společném tréninku. Jaký z toho máte pocit a jak se Neilovi líbí v české reprezentaci?

Nemůžu mluvit úplně za něj, ale myslím, že byl Prahou nadšený celkově. Jeho názor se bude určitě ještě utvářet, zatím se tady sotva rozkoukal. Náš pocit ze závodů je kladný, je potřeba si tyto situace vyzkoušet, zvyknout si na sebe při závodě a myslím , že se to povedlo. Od prvního startu na začátku prosince do Mistrovství republiky o týden později se nám podařilo zvýšit skóre v obou programech, což je velmi pozitivní. Chceme se oba zlepšovat a věřím, že nám to společně půjde.

Svým druhým místem na Mistrovství České republiky jste si zajistili postupové místo na Mistrovství Evropy 2012 v britském Sheffieldu, jaká bude Vaše příprava na tento závod?

V naší tréninkové skupině v Lyonu budou ještě tři páry, které se na ME chystají. Moc se těším, protože ve větší skupině se vždy vzájemně táhnete dopředu. Příprava bude hlavně na našich trenérech, Muriel Zazui a Romainu Haguenauerovi. Na nás je jen být každý trénink co nejlepší a snažit se dostat ze sebe maximum.

Máme Štědrý den, můžete našim čtenářům přiblížit, jak tyto svátky prožíváte u Vás doma v Břeclavi. Dodržujete nějaké tradice?

Tradičně nesmí chybět kapr a ani salát, to si neodpustím. Jinak si většinou užívám pohodový den u sledování pohádek, zdobím stromeček a balím dárky - vždy až na Štědrý den, to je moje tradice. Ten den chci mít sprostě jiný a nic nepřipravuju dopředu. A nesmí chybět Popelka. Když jsem ji před lety prošvihla, protože jsem byla na show v Litvě, vezla jsem si ji na DVD a dívala se v autobuse.

Jak jste letos zvládla nakupování dárků pro Vaše nejbližší, měla jste opravdu náročný podzim?

Letos jsem začala nakupovat vánoční dárky už v září. Trávila jsem po dlouhé době víc času v Česku, a tak jsem na to měla čas. Když jsem teď přijela domů a zkontrolovala jsem, že mám opravdu všechno, uklidnila jsem se, že nemusím nic shánět na poslední chvíli, byl to trochu nezvyk.

Jako sportovkyně si jistě musíte hlídat, co sníte a kolik toho bude, děláte to tak i o Vánocích nebo si v tomto svátečním čase dovolíte trochu "zahřešit"?

Maminka naštěstí nepeče cukroví - a ví, proč to dělá. (smích) Občas na návštěvě neodolám a nějaké si vezmu, ale když jsou ty svátky... Pak je to akorát můj problém to zase vyběhat. (smích) 


Anketa

Který kostým je nejhezčí ?

č.1 27.9% (51)
č.2 10.9% (20)
č.3 15.3% (28)
č.4 10.9% (20)
č.5 12% (22)
č.6 13.1% (24)
č.7 9.8% (18)

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:43 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 Claire Claire | 15. ledna 2012 v 21:15 | Reagovat

[1]: Děkuji, jj mrknu se .,. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama