Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Krasobruslař Březina skončil ve finále GP šestý, vyhrál Chan

13. prosince 2011 v 20:14 | Clárka |  Michal Březina
Český krasobruslař Michal Březina nevylepšil ve finále Grand Prix v Québeku poslední místo z pátečního krátkého programu a i po volných jízdách zůstal šestý. Zvítězil domácí kanadský reprezentant Patrick Chan, obhájce prvenství a mistr světa.


Jednadvacetiletý Březina jakožto poslední muž po krátkém programu jel svou volnou jízdu jako první v pořadí. Zařadil do ní čtverný salchow, po němž si sáhl rukou na led, úvodní trojitý axel zvládl, upadl však při druhém, původně zamýšleném do kombinace.
V součtu dostal čtvrtý krasobruslař z loňského i letošního mistrovství světa od rozhodčích 218,98 bodu, více než při svém vítězství na Americké brusli i než při třetím místě v Paříži. Nikoho z pětice soupeřů však v Kanadě nepředstihl, na pátého Američana Jeremyho Abbotta nakonec ztratil bezmála 20 bodů.
Chan za mohutného aplausu domácích diváků zvítězil o více než 11 bodů před Japoncem Daisukem Takahašim, který navzdory až pátému místu po krátkém programu nakonec zůstal až do poslední chvíle ve hře o prvenství. Třetí skončil Španěl Javier Fernández.
Ženské finále v Québeku vyhrála Italka Carolina Kostnerová. Japonská favoritka Mao Asadaová se krátce před soutěží odhlásila a vydala se domů za vážně nemocnou matkou, ta však ještě před jejím příjezdem zemřela.

 


Anketa

Jaký kostým Sashi je nejhezčí ?

č.1 19.9% (31)
č.2 15.4% (24)
č.3 12.8% (20)
č.4 17.3% (27)
č.5 17.9% (28)
č.6 16.7% (26)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama