Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Alena Leonová- od dětsví po součastnost

26. listopadu 2011 v 21:35 | Claire |  Alena Leonová
Alena se narodila 23. listopadu 1990 v Leningradě.

Začala bruslit, když jí nebyly ani 4 roky, poté, co její matka náhodou přečetla na ulici inzerát o náboru dětí na krasobruslení. Při čtení si Tatiana Leonova vzpomněla na horoskop, který předpovídal,že její dcera Alena dosáhne vynikajících výsledků v oblasti sportu.Takže se Tatiana Leonova rozhodla to zkusit. Od samého začátku Alena ukazovala ýt velice nadaná, její vývoj byl a je velmi dobrý.
Získala spoustu cen a videía byla mezi nejlepšími bruslaři na kluzišti Crystal.

Nejprve Alenu trénovala Marina Vahrameeva, pak se ve věku 10 let přestěhovala k trenérkám Alle Piatove a Tatianě Mishině. Krátce nato se však skupina rozdělila a Alena zůstal u Ally Piatove. Nedlouho nato začala Alenka vyhrávat své první závody. (V době, kdy Alena trénovala v Yubileinii mohla provádět pouze dvojté skoky, i když ve věku 10 let- bylo tam celkem malé kluziště.)


Teprve, když jí bylo 14 let jela svůj první Cup of Russia. Ale jak čas ubíhal a Alenka se nustále zlepšovala, hlavně díky svému nadšení a talentu.

V sezóně 2006-2007 se účastnila mistroství Ruska a vyhrála stříbrnou medaili, poté soutěžila na svém prvním Mistroství světa, kde zkončila 12. V příštím roce se však zlepšila, když na MS Juniorů skončila na 6. místě. Ale na ruském šampionátu skončila až na 7. místě.

V sezoně 2008-2009 debutovala na vyšších mezinárodních soutěžích. Zúčastnila se ISU Grand Prix - Cup of China a zde obsadila 7.místo a na Cup of Russia obsadila 5. místo, ale opět neuspěla na ruském šampionátu. Ale i přesto se rozhodla Ruská federace Alenu zahrnout do Ruského národního týmu.

V roce 2009 na ME skončila na 4. místě, kde získala největší technické skóre ze všech uchazeček. Díky tomuto úspěchu poslala Ruská federace Alenu na její třetí MS Juniorů, které vyhrála (porazila například: Carolinu Zhang a Ashley Wagner)


Poté jako nově korunovaná MS Juniorů pokračovala na MS seniorů v Los Angeles. A tam si vytvořila nový osobní rekord jak v krátkém programu tak ve volné jízdě. Jako debutantka, skončila na krásném 7. místě. A překonala všechny evropské krasobruslařky kromě úřadující mistryně Evropy Laury Lepistö


Na samém konci své báječné sezony 2008-2009 se Alena Leonova účastnila ISU Trophy, který se konal v Japonsku (6. místo).

Kromě krasobruslení, má Alena zájem o tanec. Má ráda divadlo a rodinné oslavy. Má mladší sestru Káťu a bratra Roma.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama