Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Listopad 2011

Alexei Mišin - Nedělal bych z toho drama.

28. listopadu 2011 v 12:27 | Clárka |  Novinky
"Nedělal by drama z toho, že nebudeme mít zastoupení v mužské kategorii na Finále Grand Prix v Kanadě. Vždyť před námi je národní šampionát, potom ME a MS. A tyto cíle bych viděl jako důležitější. Nejednou se stalo, že vítězové poháru Grand Prix ISU propadli právě v tomto vrcholu sezóny."

(vlastně jen pro ilustraci, jak těžce se sportovcům v Rusku dýchá, když neplní výjimečná očekávání na ně kladená)Alena Leonová- od dětsví po součastnost

26. listopadu 2011 v 21:35 | Claire |  Alena Leonová
Alena se narodila 23. listopadu 1990 v Leningradě.

Začala bruslit, když jí nebyly ani 4 roky, poté, co její matka náhodou přečetla na ulici inzerát o náboru dětí na krasobruslení. Při čtení si Tatiana Leonova vzpomněla na horoskop, který předpovídal,že její dcera Alena dosáhne vynikajících výsledků v oblasti sportu.Takže se Tatiana Leonova rozhodla to zkusit. Od samého začátku Alena ukazovala ýt velice nadaná, její vývoj byl a je velmi dobrý.
Získala spoustu cen a videía byla mezi nejlepšími bruslaři na kluzišti Crystal.

Nejprve Alenu trénovala Marina Vahrameeva, pak se ve věku 10 let přestěhovala k trenérkám Alle Piatove a Tatianě Mishině. Krátce nato se však skupina rozdělila a Alena zůstal u Ally Piatove. Nedlouho nato začala Alenka vyhrávat své první závody. (V době, kdy Alena trénovala v Yubileinii mohla provádět pouze dvojté skoky, i když ve věku 10 let- bylo tam celkem malé kluziště.)


Teprve, když jí bylo 14 let jela svůj první Cup of Russia. Ale jak čas ubíhal a Alenka se nustále zlepšovala, hlavně díky svému nadšení a talentu.

V sezóně 2006-2007 se účastnila mistroství Ruska a vyhrála stříbrnou medaili, poté soutěžila na svém prvním Mistroství světa, kde zkončila 12. V příštím roce se však zlepšila, když na MS Juniorů skončila na 6. místě. Ale na ruském šampionátu skončila až na 7. místě.

V sezoně 2008-2009 debutovala na vyšších mezinárodních soutěžích. Zúčastnila se ISU Grand Prix - Cup of China a zde obsadila 7.místo a na Cup of Russia obsadila 5. místo, ale opět neuspěla na ruském šampionátu. Ale i přesto se rozhodla Ruská federace Alenu zahrnout do Ruského národního týmu.

V roce 2009 na ME skončila na 4. místě, kde získala největší technické skóre ze všech uchazeček. Díky tomuto úspěchu poslala Ruská federace Alenu na její třetí MS Juniorů, které vyhrála (porazila například: Carolinu Zhang a Ashley Wagner)


Poté jako nově korunovaná MS Juniorů pokračovala na MS seniorů v Los Angeles. A tam si vytvořila nový osobní rekord jak v krátkém programu tak ve volné jízdě. Jako debutantka, skončila na krásném 7. místě. A překonala všechny evropské krasobruslařky kromě úřadující mistryně Evropy Laury Lepistö


Na samém konci své báječné sezony 2008-2009 se Alena Leonova účastnila ISU Trophy, který se konal v Japonsku (6. místo).

Kromě krasobruslení, má Alena zájem o tanec. Má ráda divadlo a rodinné oslavy. Má mladší sestru Káťu a bratra Roma.

Alenka Leonova- Základní informace

26. listopadu 2011 v 21:01 | Clárka |  Alena Leonová
 • Datum narození: 23. listopadu 1990
 • Místo narození: Rusko, Petrohrad
 • Výška: 159cm
 • Celé jméno: Alena Igorevna Leonova
 • Trenér: Nikolai Morozov, Alla Piatova
Začala bruslit, když jí byli 4 roky. Stejně jako její sestra a bratr. Alenu nejprve trénovala Marina Vakhrameeva, ale později se stěhovala do skupiny Tatiana Mishiny, kterou podporovala Alla Piatova. Alla Piatova však založila vlastní tréninkovou skupinu a stala se v Aleny trenérkou, té bylo v té době 10 let. Alla Piatova také trénovala dvojnásobnou ruskou mistryni Ksenii Doroninu.

V srpnu v roce 2008 si Alena přetrhala vazy v pravém kotníku. A v roce 2009 se umístila na 4. místě při debutu na mistroství Evropy seniorů. V roce 2009 se stala juniorskou mistryní světa a v roce 2011 získala stříbrnou medaili na ruském šampionátu. Dále byla 4 na mistroství světa v roce 2011.


Alenka bruslí za Rusko....Julie a Radek na dovče v Egyptě.. :)

26. listopadu 2011 v 19:17 | Clárka |  Julia Obertas & Sergei Slavnov
Julie Obertas se svým manželem Radkem Horákem na dovolené v Egyptě.. :)


Brian- Svaly :)

26. listopadu 2011 v 18:21 | Clárka |  Brian Joubert
Foto:


Yu-Na Kim - Nechci být stejná jako matka

26. listopadu 2011 v 16:53 | Clárks |  Novinky
Někdy si na různých akcích říkám: Proč já tady jsem? Ale musím se takovými věcmi zabývat, i když se mi nechce. Když je společně se mnou i matka, nepřináší mi to ulehčení. Spíše naopak. Naše vztahy byly veskrze špatné. Ačkoliv, když vyrosteš, chápeš ji. Ona ráda velí, ale přináší to s sebou stres. Dostávám tolik příkazů! Nechci být jako má matka! Nemyslím, že bych mohla.

Rok a půl jsem bojovala za to, abych nemusela vystupovat na MS 2011. Ale přesvědčili mě. Litovala jsem toho. Chtěla jsem se odhlásit. Říkali mi, že federace krasobruslení, fanoušci i má země mne zavrhnou, když nebudu závodit. Dodnes to nechápu. Proč? Přesto ale byl i závažný důvod pro to, abych soutěžila v Moskvě. Nemohu vám o něm ale říct.

Po té, co jsem se rozešla s Brianem Orserem, lidé na mne začali měnit názor. Já jsem s ním neměla smlouvu. Doteď nerozumím tomu, proč tato historka vyvolala takový ohlas. U krasobruslařů je normální měnit trenéry. Potřebovala jsem po Olympiádě změnit své okolí. Kvůli tomu potom někteří lidé začali o mě a mé matce říkat nehezké věci. Byla jsem rozčarovaná z toho, že lidé, kteří o situaci nic nevědí, nás mohou takto odsoudit.

Mé tělo se stává těžším. Bylo pro mě těžké před MS dělat některé protahovací cviky. Nakládala jsem velmi mnoho zátěže svým kolenům. Teď jsou opotřebovaná. Pořád ještě cítím slabé bolesti."
ISU GP: Cup Of Russia- VÝSLEDKY ŽEN

26. listopadu 2011 v 13:27 | Clárka |  Novinky
 1. Mao ASADA: JPN 183,25
 2. Alena LEONOVA: RUS 180,45
 3. Adelina SOTNIKOVA: RUS 169,75
 4. Sofia BIRYUKOVA: RUS 166,07
 5. Kiira KORPI: FIN 160,92
 6. Haruka IMAI: JPN 154,76
 7. Agnes ZAWADZKI: USA 149,38
 8. Amelie LACOSTE: CAN 148,48
 9. Rachael FLATT: USA 147,63
 10. Christina GAO: USA 117,77


Elizaveta Tuktamyševa - Nenervuji se, protože ještě nemohu soutěžit na ME a MS.

21. listopadu 2011 v 18:41 | Clárka |  Elizaveta Tuktamysheva
Vůbec nejsem nervózní a to proto, že ještě nemohu letos závodit na ME a MS. Mám proto možnost pracovat nad svým bruslením, zlepšit skluz. Tuto sezónu jsme se snažili pracovat především nad technickou stránkou programů a nad stabilitou jejich provedení. Ani na trojný axel nezapomínám. Potichoučku nad ním pracuji."Maxim Trankov - V tuto dobu určitě není všechno s námi ideální - více se léčím než bruslím.

21. listopadu 2011 v 18:36 | Clárka |  Tatiana Volosozhor A Maxim Trankov
Letos u nás určitě není všechno ideální. Sezóna začala těžce. Od července mě pronásledují zranění a tak se více léčím než trénuju. Proto jsme rádi, že se nám povedl krátký program alespoň takto a snad zajedeme volnou. Dá se říci, že nejsme připraveni ani na 80%. Chtěli jsme jet bez trestných bodů za pády, ale nečekali jsme, že se přihodí pád ve twistu. Sám skok byl parádní, je to náš královský prvek - ale při dopadu se Táňa trochu ztratila v kostýmu a nestihli jsme se chytit. Jsem rád, že jsme se i po této studené sprše nakonec zajeli docela dobře - Táňa se držela. Je naštěstí zdravá - tfuj, tfuj, tfuj - a je to všechno na ní. Bohužel, vliv na vnímání programu samozřejmě mělo, jak pro diváka, tak pro rozhodčí. Dostali jsme nakonec o 7 bodů méně než v Kanadě.


Patrick Chan - velmi bych se chtěl utkat s Pljuščenkem na ledě.

21. listopadu 2011 v 18:34 | Clárka |  Novinky
Chtěl bych se s Pluščenkem znovu setkat na ledě. Je to velký krasobruslař, osobnost, a pro mne bylo velkou ctí, že jsme se mohli potkat na stejných soutěžích. Přeji mu hodně štěstí a budu rád, pokud se vrátí. Rád bych se s ním ještě jednou setkal na závodním ledě. Bylo by to určitě zajímavé.

Jsem rád, že jsem se naučil čtverný toulup, i když - jak jste viděli dnes - není právě ideální. Chtěl bych ale tuto sezónu přidat do svých programů také další skoky se čtyřmi otáčkami. To, že Brandon Mroz zahájil etapu čtverných lutzů mě motivuje. Trénujeme společně v Coloradu a myslím si, že tímto způsobem můžeme posunout krasobruslení zase kupředu. Sám začnu pracovat nad čtverným flipem a lutzem, ale nemyslím, že by to bylo dřív než v prosinci na Finále GP. Začnu trénovat tyto skoky a pokud to bude možné, zařadím je do MS v Nice. Mým cílem je zvyšovat nadále technickou úroveň mých programů.