Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Tatiana a Standa o závěru předolympijské sezóny.

3. srpna 2011 v 20:12 | Clárka |  Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov

Po završení MS v Los Angeles, přijeli krasobruslaři na chvíli do Kyjeva. Nepobyli tam dlouho, protože je čekalo turné show vystoupení po Evropě. Ale i přesto stihli odpovědět ukrajinským novinářům na několik dotazů.

Jaké měli pocity z letošního MS v Los Angeles?

"Dobré pocity máme. Vše se nám tam líbilo. I organizace, i počasí bylo pěkné. Vlastně jsme měli takový dojem, že jsme přijeli na dovolenou ... sluníčko, palmy. S našimi vystoupeními jsme byli celkově spokojeni."

Jak hodnotíte celkově tento rok? Změny v přípravě byly opodstatněné?

"Ano, jsme spokojeni jak s celou sezónou, tak i se změnami, které se v ní s námi děly. Už můžeme směle říci, že jsme se s trenérem Ingo Steuerem sžili v práci velice dobře. Všechno nám vyhovuje. Podmínky tréninků jsou výborné a snad se dá říci, že i výsledky, které jsme dosáhli víceméně odpovídají zadaným cílům. I když ne na 100%, ale v tomto okamžiku jsme spokojeni."

Zvykli jste si na život v Německu?

"V principu ano, i když čas od času je nám smutno po Ukrajině, po přátelích a blízkých lidech, které tam máme. Takže třeba Stas chce strávit letní prázdniny ne kdekoliv, ale jmenovitě na Ukrajině, v Oděsse. V Německu ale máme veškerý komfort. Bydlíme ve svém bytě, nikdo nám v něm nepřekáží a stadion máme dvě minuty chůze daleko. Takže se doma oblékneme do tréninkového a prostě vyrazíme na stadion. To je, samozřejmě, velmi příjemné.

V další sezóně se nic na našem tréninkovém uspořádání měnit nebude. Ta samá sestava v kolektivu, ty samé tréninkové podmínky. Jsme moc rádi, protože předchozí dva roky jsme museli postupně měnit velmi mnoho věcí. Vždy po MS jsme museli změnit celý život. Přede dvěmi lety jsme odjeli do USA k Morozovovi, loni po MS zase do Německa k Ingovi."

Vyřešily se problémy s financováním vyší účasti na MS?

"Ano, nyní je všechno v pořádku. Stalo se tohle: asi měsíc do mistrovství nám volali z Ministerstva a požádali nás, jestli bychom si mohli sami koupit lístky do LA. Ale neměli jsme tolik peněz. A bylo nám to hloupé vůči trenérovi, který s německou akurátností dostatečně předem připravil rozpis, dal nám vědět, které lístky koupit, kam přesně. A my je koupit nemohli. Tedy v této situaci jsme se cítili opravdu před ním hloupě. Ale nakonec nám vše zaplatili. Jak letenky, tak i diety, takže nakonec se s Ministerstvem všechno vyřešili dobře. Tréninky si ale platíme sami. Podle naší dohody s Ingem mu dáváme 50% našich honorářů z vystoupení a vyhraných cen. Vlastně tedy 50% všech našich příjmů. Teď budeme pokračovat v show projektu, který nám také dohodl Ingo. Domlouvá pro nás všechno. Dubnové turné, které budeme absolvovat s Ari Zacharianem, manažerem Evgenije Pljuščenka, se jmenuje Led Stradivari a navštívíme s ním Česko, Itálii a Německo. Poběží od 7. do 25. dubna. Potom pojedeme na Ukrajinu. Vyřešíme si některé své osobní věci. Červen strávíme v Chemnitzu a to do 26. dne v měsíci a následovat budou dlouho očekávané prázdniny. My jsme už tři roky neměli dovolenou. Moc rádi bychom se vyložili na sluníčku, užili si moře, vykoupali se, vyhřáli se. Příprava na další sezónu proběhne v Německu, v Chemnitzu a částečně v Norsku. Na soustředění v Norsku bude současně i skupina Michaela Huta, takže budeme trávit přípravu na ledě společně s Antonem Kovalevským. Celá příprava na OH tedy proběhne v Evropě. Následující sezóna je nesmírně náročná a důležitá. Budeme se připravovat opravdu se vší vážností."


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama