Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Srpen 2011

Tatiana a Standa o závěru předolympijské sezóny.

3. srpna 2011 v 20:12 | Clárka |  Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov

Po završení MS v Los Angeles, přijeli krasobruslaři na chvíli do Kyjeva. Nepobyli tam dlouho, protože je čekalo turné show vystoupení po Evropě. Ale i přesto stihli odpovědět ukrajinským novinářům na několik dotazů.

Jaké měli pocity z letošního MS v Los Angeles?

"Dobré pocity máme. Vše se nám tam líbilo. I organizace, i počasí bylo pěkné. Vlastně jsme měli takový dojem, že jsme přijeli na dovolenou ... sluníčko, palmy. S našimi vystoupeními jsme byli celkově spokojeni."

Jak hodnotíte celkově tento rok? Změny v přípravě byly opodstatněné?

"Ano, jsme spokojeni jak s celou sezónou, tak i se změnami, které se v ní s námi děly. Už můžeme směle říci, že jsme se s trenérem Ingo Steuerem sžili v práci velice dobře. Všechno nám vyhovuje. Podmínky tréninků jsou výborné a snad se dá říci, že i výsledky, které jsme dosáhli víceméně odpovídají zadaným cílům. I když ne na 100%, ale v tomto okamžiku jsme spokojeni."

Zvykli jste si na život v Německu?

"V principu ano, i když čas od času je nám smutno po Ukrajině, po přátelích a blízkých lidech, které tam máme. Takže třeba Stas chce strávit letní prázdniny ne kdekoliv, ale jmenovitě na Ukrajině, v Oděsse. V Německu ale máme veškerý komfort. Bydlíme ve svém bytě, nikdo nám v něm nepřekáží a stadion máme dvě minuty chůze daleko. Takže se doma oblékneme do tréninkového a prostě vyrazíme na stadion. To je, samozřejmě, velmi příjemné.

V další sezóně se nic na našem tréninkovém uspořádání měnit nebude. Ta samá sestava v kolektivu, ty samé tréninkové podmínky. Jsme moc rádi, protože předchozí dva roky jsme museli postupně měnit velmi mnoho věcí. Vždy po MS jsme museli změnit celý život. Přede dvěmi lety jsme odjeli do USA k Morozovovi, loni po MS zase do Německa k Ingovi."

Vyřešily se problémy s financováním vyší účasti na MS?

"Ano, nyní je všechno v pořádku. Stalo se tohle: asi měsíc do mistrovství nám volali z Ministerstva a požádali nás, jestli bychom si mohli sami koupit lístky do LA. Ale neměli jsme tolik peněz. A bylo nám to hloupé vůči trenérovi, který s německou akurátností dostatečně předem připravil rozpis, dal nám vědět, které lístky koupit, kam přesně. A my je koupit nemohli. Tedy v této situaci jsme se cítili opravdu před ním hloupě. Ale nakonec nám vše zaplatili. Jak letenky, tak i diety, takže nakonec se s Ministerstvem všechno vyřešili dobře. Tréninky si ale platíme sami. Podle naší dohody s Ingem mu dáváme 50% našich honorářů z vystoupení a vyhraných cen. Vlastně tedy 50% všech našich příjmů. Teď budeme pokračovat v show projektu, který nám také dohodl Ingo. Domlouvá pro nás všechno. Dubnové turné, které budeme absolvovat s Ari Zacharianem, manažerem Evgenije Pljuščenka, se jmenuje Led Stradivari a navštívíme s ním Česko, Itálii a Německo. Poběží od 7. do 25. dubna. Potom pojedeme na Ukrajinu. Vyřešíme si některé své osobní věci. Červen strávíme v Chemnitzu a to do 26. dne v měsíci a následovat budou dlouho očekávané prázdniny. My jsme už tři roky neměli dovolenou. Moc rádi bychom se vyložili na sluníčku, užili si moře, vykoupali se, vyhřáli se. Příprava na další sezónu proběhne v Německu, v Chemnitzu a částečně v Norsku. Na soustředění v Norsku bude současně i skupina Michaela Huta, takže budeme trávit přípravu na ledě společně s Antonem Kovalevským. Celá příprava na OH tedy proběhne v Evropě. Následující sezóna je nesmírně náročná a důležitá. Budeme se připravovat opravdu se vší vážností."Chybami se člověk učí

3. srpna 2011 v 20:09 | Clárka |  Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov
K výpadku v kraťasu říká Tatiana:

"Chyba u odhazovaného skoku pro nás byla úplně překvapením. My jsme se zasekli noži bruslí. Mou patou za špičku Standovy brusle. Nemohla jsem skočit a celý element jsme tak promeškali. Nečekali jsme takové neštěstí, tak hloupou událost! Na tréninku jsme odjeli 4x, 5x celý program úplně čistě. A teď? Salchow - ano, to byla chyba a Rittberger? Náhoda. K Mistrovství Evropy jsme našli dobrou formu. Standova bolest nohy už přešla, zůstal problém jen trochu v piruetách, kde jej bolí, když má být v úhlu pod 90 stupňů. No co už? Musíme se snažit napravit situaci zítra. Protože na tento šampionát nám trenér Ingo Steuer dal velmi těžký úkol - vyhrát nedaili!"
Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov

3. srpna 2011 v 19:44 | Clárka |  Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov
  • Před Tatianou bruslil Stanislav s Alionou Savchenko, se kterou dvakrát vyhrál Mistrovství Ukrajiny (2000-2001). Společně vyhráli rovněž Mistrovství světa juniorů 2000. Byli šestí na Mistrovství Evropy 2001 a devátí na Mistrovství světa 2001. V roce 2002 se dostali dokonce na olympijské hry, kde obsadili 15. místo.

  • V roce 2002 opustil Morozov po přetrvávajících zraněních amaterský led. V roce 2004 se ale vrátil a začal bruslit s Tatianou, se kterou bruslil do roku 2010

  • V listopadu roku 2006 si Stanislav poranil kotník, a tak pár musel vynechat Mistrovství Evropy.

  • V sezóně 2006/2007 pár musel vynechat závody Grand Prix, protože partnerka dostala infekci do nohy.

  • Tatiana a Stanislav nejsou partneři jen na ledě, ale rovněž i mimo něj.
  • V roce 2010 startoval pár naposledy, protože Stanislav už chtěl ukončit sportovní kariéru (věk), a Tatiana začala bruslit s ruským krasobruslařem Maximem Trankovem, který ukončil spolupráci s vynikající krasobruslařkou Marií Mukhortovou (kvůli neshodám s trenérem a zřejmě i s Marií). Pár začal trénovat pod vedením Stanislava Morozova. :)


Tatiana a Stanislav- Základní info

3. srpna 2011 v 19:40 | Clárka |  Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov
JMÉNO: Tatiana Volosozhar
DATUM NAROZENÍ: 22.5 1986
MÍSTO NAROZENÍ: Dnepropetrovsk
VÝŠKA: 160cm
ZÁLIBY: hudba, kino

ZAČALA BRUSLIT V 5 letech :)

JMÉNO: Stanislav Morozov
DATUM NAROZENÍ: 1.2 1979
MÍSTO NAROZENÍ: Ekaterinenburg, Rusko
VÝŠKA: 187cm
ZÁLIBY: Billiard

ZAČAL BRUSLIT V 4 letech

TRENÉŘI: Galina Kukhar, Nikolai Morozov. Poté Ingo Steuer