Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Tomáš Verner a taneční páry :)

2. května 2011 v 20:23 | Claire |  Tomáš Verner
Už včera se po celém světě slavil Mezinárodní den tance, taneční krasobruslaři budou moci ale slavit až dnes. Právě v těchto chvílích totiž ti nejlepší bojují v Moskvě o medaile ze světového šampionátu. Mezi nimi nechybí ani francouzská taneční krasobruslařka Nathalie Pechalatová Její úspěch by přitom mohl časem inspirovat k velké krasobruslařské změně i dvanáctého nejlepšího zástupce mužské kategorie a jejího českého přítele, Tomáše Vernera.

"Kdy je olympiáda po Soči? Víme to? To bude těžký, to bych musel Natálku přemlouvat, ať se mnou zůstane až na olympiádu a nevím, jestli to vydrží," hledal po zkaženém volném programu na mistrovství světa Verner s nadsázkou ztracenou náladu třeba i v nápadu případného ukončení samostatné krasobruslařského kariéry.
Vzhledem k tomu, že jeho přítelkyně Nathalie Pechalatová patří mezi světovou špičku tanečního krasobruslení, nabízela se zde totiž možnost spojit v této kategorii síly. Podobný nápad přitom, jak říká Verner, není ani ve skutečnosti úplně scestný.
"Možná, časem něco takového přijde, když pojedeme s francouzským týmem na jejich exhibici. Letos už mohlo něco takového přijít, ale nechtěli jsme se s Nathalií zranit."
Verner přesto rázně ihned dodává, že zmíněné případní taneční číslo s Pechalatovou by bylo pouze v rámci exhibice a že se rozhodně nehodlá věnovat tanečnímu krasobruslení naplno soutěžně, i když k němu má jinak velmi dobrý vztah.
"Do tanců se nechystám. Na druhou stranu mě chvilku bavil, když jsem se musel naučit povinný tance pro zlepšení bruslařských dovedností, ale skákání je skákání, to já neopustím," říká Verner, podle kterého je taneční krasobruslení hned dvakrát nespravedlivým sportem.
Jednak si taneční páry, i když jsou jakkoliv dobré musí při malých bodových rozdílech na velký úspěch poměrně dlouho počkat, jednak na druhou stranu v porovnaní ve sportovními kategoriemi chyba při programu neznamená nijak razantní bodovou ztrátu v celkovém součtu páru, jako třeba u sportovních dvojic či individuálních kategorií, tedy: "Je to nefér pro ně i pro nás."
Fér nefér, světová medaile z mužské kategorie či kategorie tanečních párů, má přeci v historii krasobruslení téměř stejné postavení. Třeba své rozhodnutí nepřesedlat do nové soutěžní kategorie Verner ještě přehodnotí a třeba v tom bude hrát zásadní slovo i to z úst Francouzsky Natahlie Pechalatavoé. Času má na to Verner ještě poměrně dost.
"Tomáš Verner chce bruslit do Soči a poté ukončit kariéru," dává Verner ještě tři roky své profesionální sportovní kariéře. Prozatím tedy té ryze individuání.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama