Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Tomáš je připraven na další sezónu!

17. května 2011 v 15:09 | Claire |  Tomáš Verner

Tomáš je připraven na další sezónu!

Na dnešní tiskové konferenci Tomáš prozradil své plány na léto i na příští sezónu a také hudbu k novým programům. Více se dočtete v tomto článku.
Tomáš ukončil na přelomu dubna a května letošní extrémně dlouhou krasobruslařskou sezónu. Mistrovství světa se kvůlizemětřesení v Japonsku odložilo z konce března, na konec dubna do Moskvy. Po úspěšných vystoupeních v průběhu celého roku si Tomáš vybral slabší chvilku právě na Mistrovství světa, ale i tak je usměvavý a spokojený. Změny, které v září udělal odletem do Kanady, změnou trenéra i způsobu tréninku se osvědčily a ukázaly jako správné.
V sezóně plné změn skončil třetí a první v podzimní sérií Grand Prix, čímž se probojoval do finále této soutěže, se kterým původně vůbec nepočítal. V prosinci si vzal zpět titul mistra republiky od Michala Březiny a v lednu vybojoval bronz na Mistrovství Evropy v Bernu. Už tam ale cítil trochu problém s psychikou, byl tam v roli favorita a nezvládl ji zcela optimálně.
"Na Mistrovství Evropy se trochu projevila malá skulina v psychice, opravdu jsem tam chtěl potvrdit roli největšího favorita a prvního muže Evropy, ale to se nepovedlo. Ten výkon nebyl špatný, ale nebylo to to, co jsem chtěl předvést," řekl na pondělní tiskové konferenci.
I přes dvanácté místo na Mistrovství světa v Moskvě, které bylo za očekáváním, hodnotí krasobruslař celý rok pozitivně.
"Po loňských neúspěších jsem letos změnil vše - změnil jsem choreografy, trenéry, trenéry na skluz, trenéry na techniku. Na ledě trávím více času, než tomu bylo v Oberstdorfu. Do příští sezóny se bude měnit hodně věcí, v Kanadě jsem se začal učit bruslit jiným stylem a rozhodně chci pokračovat v bruslení do Olympiády v Soči. Uplynulá sezóna přinesla vše dobré, po ZOH sezóně jsem nebyl v dobrém rozpoložení, chtěl jsem pokračovat, ale potřeboval jsem něco změnit. Trénink v Kanadě znamenal větší spolehlivost ve výsledcích. Výsledky na podzim, které přinesla adaptace na kanadský trénink, byly dobré, ale kompletní adaptace se podle mě začne projevovat až v nadcházející sezóně," dodal.
K výkonu na mistrovství světa nehledal výmluvy, dle svých slov prostě neprodal to, co v něm bylo.
"Mistrovství světa bylo ovlivněno událostmi v Japonsku, které jej zasáhlo. Do Moskvy jsem odjížděl ve výborné formě, ale bohužel jsem nepředvedl vše, co umím. Nejhorší výkon ve volné jsem předvedl na nejdůležitějším závodě, ale přesto ty reakce od publika i od krasobruslařské obce byly pozitivní a to mě nakoplo k další práci. Teď jak tu sedím, tak mám jasno, co bude v příští sezóně. Už mám sestavené oba nové programy," upřesnil.
Bezprostředně po Mistrovství světa odletěl Tomáš Verner zpět do Kanady, kde se svými choreografy sestavoval jízdy pro příští rok. Jako jeden z mála krasobruslařů už prozradil, jakou hudbu vybrali.
"Volná jízda v příští sezóně bude na swingovou skladbu Sing, Sing, Sing, ale bude zkombinovaná s francouzskou La vie en rose od Luise Armostronga, což by se mělo líbit francouzskému publiku v Nice, kde se v roce 2012 koná Mistrovství světa. Tu jízdu choreografovala Lori Nichol což má výhodu v tom, že se s ní po celý rok potkávám na ledě a můžeme to pilovat. Moji fanoušci mi letos mohli posílat náměty, na co mám jezdit, a bylo to dilema. Půlka psala, že mám jezdit na klasickou hudbu, druhá půlka, že na klasickou ne. Nakonec bude krátký program na klasickou skladbu Carmina Burana, ale v hip hopové úpravě v choreografii Pasquale Camerlenga," prozradil Tomáš.
V přípravném období chce Tomáš začít pracovat na dalším čtverném skoku, ještě přesně neví, jaký to bude, s úsměvem dodává, že určitě ne rittberger, který je jeho nejméně oblíbeným trojitým skokem. Má také jasno, že v harmonogramu přípravy se nic měnit nebude, protože to letos fungovalo. V létě se chystá na třítýdenní stáž ke slavnému trenérovi Rafaelu Arutunianovi, který trénoval například slavnou Američanku Michelle Kwan.
"Dále budu pokračovat v tréninku bruslařských dovedností, což by mi mělo ulehčit ve spojovacích prvcích, aby mě to nestálo tolik fyzických sil. Budu pokračovat s Bobem Emersonem na stabilizaci dalších skoků. Letos strávím tři týdny v USA s Rafaelem Arutunianem, se kterým budeme trénovat další čtverné skoky. Mám v plánu vyzkoušet všechny čtverné skoky, a to proto, abych zjistil, který mi nejlépe půjde. Chci tím získat náskok před soupeři. Pak budu pracovat na tom, aby programy byly stejně náročné jako u soupeřů, a dalo se bojovat i s Patrickem Chanem, který nám na MS všem utekl. Hlavně ve druhé známce, to je prostor, který chci dohnat," nastínil smělé plány český krasobruslař.
Radost mu také dělá vidina možného studia v zahraničí, které by si velmi přál. V úvahu přichází od ledna, ale předtím je potřeba zařídit spoustu formalit.
"Ten prostor pro studium tam je, ale studovat v Americe je skoro stejně finančně náročné jako krasobruslařská sezóna, takže si budu muset prohlédnout své finance a vše to zvážit,"
přiblížil Verner, který zároveň dodal, že jeho přítelkyně, francouzská tanečnice na ledě Nathalie Péchalat mění od nové sezóny trenéra a bude od něj jen čtyři hodiny autem.
"V Rusku, kde do teď Nathalie s Fabianem trénovali, není teď moc dobrá sportovně-politická situace. Ruští trenéři jsou tlačeni k tomu, aby v rámci přípravy na Zimní olympijské hry v Soči 2014 trénovali hlavně ruské sportovce, a to není dobrá atmosféra. Proto se rozhodli změnit trenéra a odstěhovat se do Ameriky k Angelice Krylové a Pasquale Camerlengovi," dodává s úsměvem Verner.
Ačkoliv jej krasobruslení letos opět dělalo šťastným, momentálně se těší na jediné, na čtrnáctidenní volno a dovolenou, která ho čeká.
 


Anketa

Aliona a Robin a jejich nej kostým

č.1 18.6% (34)
č.2 7.1% (13)
č.3 7.1% (13)
č.4 6.6% (12)
č.5 7.1% (13)
č.6 9.3% (17)
č.7 7.7% (14)
č.8 7.7% (14)
č.9 7.1% (13)
č.10 7.1% (13)
č.11 6.6% (12)
č.12 8.2% (15)

Komentáře

1 Pink princess Pink princess | Web | 17. května 2011 v 15:16 | Reagovat

Já dělám krasobruslení :D

2 Claire Claire | 17. května 2011 v 15:52 | Reagovat

[1]: wau.. a jak to jde ??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama