Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Táňa a Maxim

17. května 2011 v 15:35 | Claire |  Tatiana Volosozhor A Maxim Trankov
Táňa a Maxim naprosto nečekali, že by mohli dostat stříbro. Říkali si, že když bude všechno ideální, možná by mohli mít na bronz. Nejvíce je dojalo, jak je přijalo publikum. Že už při krátkém programu měli takový ohlas a aplaus. Když jim po volné lidé tleskali vestoje, nechtěli vůbec odejít z ledu. Maxim navrhoval, aby objeli kolečko kolem mantinelu a poděkovali divákům za podporu. Skoro i zapomněli na úklony. Byli strašně dojatí a šťastní. Přitom se Táňa bála zejména v krátkém programu a upokojila se, až když měli za sebou všechny skokové elementy. Další den ji znepokojovalo to, že jedou až poslední. Přesto se snažila uklidnit a myslí si, že jí pomohl hlavně fakt, že den předtím v krátkém programu neudělali žádnou chybu.

Maxim je také rád za Robina a Alionu, že jsou zpět, jezdili vyrovnaně a bezchybně a vítězství jim moc přeje. Kdyby to dopadlo náhodou zlatem na tomto MS, ví, že další rok by pro ně byl psychologicky nesmírně těžký. Takže vše dopadlo jak nejlépe mohlo.

Po závodě jim blahopřála TAT, i když beze slov. Ale někdy slov není třeba. Den nato byli pozváni na snídani a tam jim sdělila, že jim federace dá titul Zasloužených mistrů sportu.

Eufórie je nyní už pryč, je to dobře, musela odeznít. Není možné se neustále opájet úspěchem, i když bylo jasné, že dosáhli toho, k čemu směřovali a že jejich plán funguje. Je teď nutné si trochu odpočinout - pojedou do Pitěru na lékařské prohlídky a potom si udělají chvíli prázdnin, Táňa se zastaví na Ukrajinu.

Potom již zahájí tréninky a přípravu na novou sezónu. Hned po šampionátu se zastavili na ambasádě USA a vyřídili si víza do USA. V létě budou členy přípravného tábora Nikolaje Morozova v USA. Vytvoří tam nové programy. Ale také chtějí posunout své umění dál. Nyní mají v programech elementy pro tuto sezónu, aby nabrali dostatečné levely a přitom aby byli schopni je zvládnout. Chtějí mít složitější nájezdy na twistované skoky, nové, neokoukané zvedačky, musí určitě pracovat nad rovnováhou.

Chtějí také vyjádřit pochvalu všem členům ruské sborné za jejich bojovnost a výbornou reprezentaci. Pokud jde o tance, nejvíce na ně zapůsobili Tessa a Scott. Mají dojem, že jejich tajemství, jejich talent tkví především v tom, co mezi nimi probíhá na ledě, jaký vztah tam pulzuje ... od toho nemůže divák odtrhnout oči a čeká co přijde dál.
Také oni by chtěli vytvářet takovou atmosféru, snaží se působit dojmem, že bruslí jeden pro druhého. Před startem si hledí do očí, chtějí pochopit, v jaké je kdo právě náladě, poznat se, rozumět si. Také během programu je hodně momentů, kdy se na sebe mohou podívat, což dodává sílu a energii. Táňa si myslí, že se s Maximem našli, že jsou partnery, kteří se podporují a povznášejí se. Cítí se s ním velice pohodlně. Maxim dodává, že i v soukromí jsou dobrými partnery, neustále si volají a pomáhají si v drobných věcech. A hlavně, oba chtějí totéž - bruslit lépe a lépe a růst a ničím jiným se nenechat odvléct. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama