Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

MS v krasobruslení 2011: mistry světa v tancích poprvé v kariéře Američané Davis a White

2. května 2011 v 20:30 | Claire |  Novinky
Velmi dramatický až do posledních chvil byl závod v tancích na ledě v rámci Mistrovství světa v krasobruslení 2011 v Moskvě. Dva průběžně vedoucí páry si vylosovaly až poslední dvě startovní čísla. Nakonec se poprvé v kariéře radovali Američané Meryl Davis a Charlie White, kteří v bratrovražedném souboji porazili své tréninkové partnery, Kanaďany Tessu Virtue a Scotta Moira, obhájce titulu a olympijské vítěze. Z bronzu se do třetice raduje pár ze stejné tréninkové skupiny, američtí sourozenci Maia a Alex Shibutani. Český pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák do finále nepostoupil.
Po té, co se vrátili Kanaďané Tessa Virtue a Scott Moir do startovního pole, jako by se vše vrátilo o rok zpět. O zlato a stříbro bojovali oni a Američané Meryl Davis a Charlie White a daleko za nimi bojovaly zbylé páry o bronz.
Kanaďané jeli jako předposlední a předvedli svůj tanec v latinskoamerických rytmech naprosto bez chyb a dokázali, jakými jsou mistry svého řemesla. Stačí si vzpomenout na jejich lyrický tanec z loňského roku - letos byl jejich tanec zcela kontrastní. Dostali 107,50 bodu a čekali, jak zajedou jejich kamarádi, ale zároveň soupeři. Američané na tangovou hudbu ovšem také splnili všechny prvky na vysoké úrovni a vygradovali tím závod až do úplného konce. Hodnocení rozhodčích nakonec ukázalo číslo 111,51 bodu, což stačilo na vítězství. Stali se tak prvním americkým párem, který vybojoval zlato v tancích na ledě.
Je krásné být tu, trénovali jsme spolu patnáct let a vše jsme dělali právě pro tuto chvíli. Jsem rádi, že jsme mohli tak tvrdě trénovat se svými trenéry, ale také s našimi tréninkovými partnery, kteří nás pohání kupředu. Jsme nadšeni, že jsme první Američané, kteří vybojovali titul v tancích, ale nejsme z toho překvapeni," řekl Charlie White na tiskové konferenci.
Virtue a Moir v loňské sezóně vyhráli vše, co se dalo, letos ale vůbec nezávodili. Ze stříbrné medaile zklamaní nejsou, jak řekli na tiskové konferenci, která následovala bezprostředně po medailovém ceremoniálu.
"Jízdy jezdíme jako vzdání úcty našim trenérům, Meryl a Charlie se soustředí na sebe a jsou ze svého vystoupení šťastní a je jim jedno, na kterém budou místě. To stejné platí pro nás. Je to sport, jsou to tance na ledě a není to jednoduché. V posledních čtyřech, pěti letech se toho hodně změnilo. Jsme spokojeni se svým dnešním vystoupením, nevěříme, že bychom to byli schopni zajet lépe, než jsme předvedli, takže jsme šťastní," řekla Scott Moir. K rytmu jízdy se vyjádřila partnerka: "Letos jsme chtěli udělat změnu, byla to pro nás výzva. Nikdy předtím jsme nic takového nejezdili, jsme rádi, že jsme to mohli udělat, a jsme na ten program hrdí," řekla Tessa Virtue.
Na bronz se nejvíce počítalo s mistry Evropy, Francouzi Nathalie Péchalat a Fabianem Bourzatem. Partner ovšem zakopl v krokové sekvenci, podrazil nohy i partnerce a trvalo poměrně dlouhou dobu, než na krokovou sekvenci zase navázali. Stálo je to srážku jak za hodnotu dané krokové pasáže, tak i minus dva body ze skóre za pád obou. Na medaili to nakonec nestačilo. Tu nevybojovali ani domácí Rusové Ekaterina Bobrová a Dmitri Soloviev, ačkoliv na první pohled neudělali žádnou chybu.
K bronzu se ze čtvrté příčky po krátkých tancích vyšvihli další z tréninkových partnerů prvních dvou párů, taktéž svěřenci trenérů Igora Spilbanda a Mariny Zuevy, Američané Maia a Alex Shibutani. Je to pro ně po úspěších v juniorské kategorii první seniorská medaile. Vybojovali ji ovšem jen s náskokem 0,25 bodu na výše zmíněné Francouze Péchalat a Bourzata, pro které jinak úspěšná sezóna bude mít jistě hořkou příchuť.
 


Anketa

Jaká Krasobruslařka se ti líbí nejvíc ?

Julia Obertas 12.3% (248)
Maria Mukhortova 4.4% (88)
Aliona Savchenko 6.1% (124)
Dorota Siudek 4.1% (83)
Albena Denková 4.2% (84)
Oksana Domnina 4.7% (95)
Kimii Meissner 4.7% (95)
Sasha Cohen 6.5% (131)
Mao Asada 4.7% (95)
Miki Ando 4.4% (88)
Kiira Korpi 6.8% (137)
Elena Sokolova 4.8% (98)
Yu-Na Kim 4.7% (96)
Irina Slutskay 5.5% (111)
Tanith Belbin 4.5% (92)
Ksenia Makarova 4.3% (86)
Alena Leonova 4.6% (94)
Fleur Maxwell 4.5% (90)
Sarah Meier 4.3% (87)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama