Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Květen 2011


Miki Ando- Základní informace

26. května 2011 v 21:03 | Claire |  Miki Ando
JMÉNO: Miki
PŘÍJMENÍ: Ando
DATUM NAROZENÍ: 18.12. 1987
MÍSTO NAROZENÍ: Aichi
VÝŠKA: 162 cm
ZÁLIBY: Tanec, vaření

Miki začala bruslit v 9. letech

  • Miki je první ženou v historii, která předvedla v soutěži čtverný skok (salchow), a to na Juniorské Grand Prix Final v roce 2002.
  • V roce 2004 vyhrála Mistrovství světa juniorů. Ze stejného závodu má rovněž bronz (2002) a stříbro (2003).
  • Jejím nejoblíbenějším skokem je salchow.
  • Přátelé jí přezdívají " Mikitty".
  • Miki je blízká přítelkyně japonské zpěvačky Ayaky, přičemž obě jsou narozeny ve stejný den.
  • Před tím, než se začala věnovat krasobruslení, vyzkoušela Miki spoustu jiných aktivit - plavání, balet, klavír, kaligrafii.
  • Mikiným idolem je Yuka Sato, mistryně světa z roku 1994.
  • Miki je dvojnásobnou mistryní Japonska z let 2004 a 2005.
  • V tréninku zkouší Miki skákat trojitého axela a také čtverný rittberger a toelop.
  • V roce 2006 začala navštěvovat Univerzitu Chukyo ve svém rodném městě.Adresa- Kiiry Korpi :)

20. května 2011 v 14:15 | Claire |  Kiira Korpi
Ms. Kiira Korpi
Tappara Ry/ Taitoluistelujaosto
Sudenkatu 7
33 520 Tampere
Finland

Johnny Weir- Modeling (FOTO)

20. května 2011 v 13:56 | Claire |  NovinkyNatalie Pechalat- ještě pře MS

17. května 2011 v 15:47 | Claire |  Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat
Vypráví, jak nesnadno si zvykala na moskevský byt.

"Neuměli jsme jazyk, neznali jsme město. Bydleli jsme v otlučeném hotýlku někde u Textiláků, a kolem nebyl žádný obchod, ani internet tam nebyl. Ten hotel se nám zdál být jako vězení. Já jsem každý večer plakala. Měli jsme tam trénovat měsíc, ale nevydrželi jsme to a utekli jsme za dva týdny. Ale vrátili jsme se. Já žiji v Moskvě už 3 roky. Najala jsem si byt. Fabien se rozhodl šetřit prostředky a bydlí společně se dvěmi mladými lidmi - ze Srbska a Německa. Řekli jsme si, že nejdůležitější je kvalita tréninků a pokrok v kariéře. Tak abychom zaznamenali nějaký rozvoj. Podmínky bydlení se navíc postupně trochu zlepšují.

Můj přítel, také krasobrušlař, nyní žije v Torontu. Vídáme se jen na závodech, a trávíme společně prázdniny. Podmínky pro šampionát jsou nyní pro nás velmi dobré. Vždyť pravidelně trénujeme v hale, ve které se MS pojede. Ani v Paříži by to nebylo tak pohodlné. Znamenalo by to hledat ubytování, přejíždět, zvykat si na nové podmínky. Takhle jsme vlastně doma.

Miluji procházky po Rudém náměstí, promenádou k Chrámu Spasitele. A potom se ráda projdu po můstku se stromy. Mám také ráda noční život v Moskvě, restaurace a noční kluby, kde můžete tancovat již od půlnoci. V Paříži začíná noční život mnohem později."

Fabian Bourzat- ještě pře MS

17. května 2011 v 15:45 | Claire |  Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat
V rozhovoru krátce před MS se přiznal, že se mu stýská po vlasti.

"V principu bych mohl také pokračovat ve studiu v Moskvě. Ve Francii jsem zahájil studium na lékaře. Problém je v tom, že neumím rusky, a bez znalosti jazyka je studovat těžké. Neustále s Natalií něco vymýšlíme. Máme takový zvyk, že i v letadle probíráme různé situace a scénáře a zkoušíme se do nich stylizovat.

V tomto okamžiku nemám přítelkyni. Všechno je to poněkud složité, můj styl života, všechna ta turné a závody. Možná jsme prostě ještě nedozrál. Velmi se mi stýská po domově a na prázdniny často jezdím k přátelům do Francie. Natálie častěji zůstává v Moskvě."

Táňa a Maxim

17. května 2011 v 15:35 | Claire |  Tatiana Volosozhor A Maxim Trankov
Táňa a Maxim naprosto nečekali, že by mohli dostat stříbro. Říkali si, že když bude všechno ideální, možná by mohli mít na bronz. Nejvíce je dojalo, jak je přijalo publikum. Že už při krátkém programu měli takový ohlas a aplaus. Když jim po volné lidé tleskali vestoje, nechtěli vůbec odejít z ledu. Maxim navrhoval, aby objeli kolečko kolem mantinelu a poděkovali divákům za podporu. Skoro i zapomněli na úklony. Byli strašně dojatí a šťastní. Přitom se Táňa bála zejména v krátkém programu a upokojila se, až když měli za sebou všechny skokové elementy. Další den ji znepokojovalo to, že jedou až poslední. Přesto se snažila uklidnit a myslí si, že jí pomohl hlavně fakt, že den předtím v krátkém programu neudělali žádnou chybu.

Maxim je také rád za Robina a Alionu, že jsou zpět, jezdili vyrovnaně a bezchybně a vítězství jim moc přeje. Kdyby to dopadlo náhodou zlatem na tomto MS, ví, že další rok by pro ně byl psychologicky nesmírně těžký. Takže vše dopadlo jak nejlépe mohlo.

Po závodě jim blahopřála TAT, i když beze slov. Ale někdy slov není třeba. Den nato byli pozváni na snídani a tam jim sdělila, že jim federace dá titul Zasloužených mistrů sportu.

Eufórie je nyní už pryč, je to dobře, musela odeznít. Není možné se neustále opájet úspěchem, i když bylo jasné, že dosáhli toho, k čemu směřovali a že jejich plán funguje. Je teď nutné si trochu odpočinout - pojedou do Pitěru na lékařské prohlídky a potom si udělají chvíli prázdnin, Táňa se zastaví na Ukrajinu.

Potom již zahájí tréninky a přípravu na novou sezónu. Hned po šampionátu se zastavili na ambasádě USA a vyřídili si víza do USA. V létě budou členy přípravného tábora Nikolaje Morozova v USA. Vytvoří tam nové programy. Ale také chtějí posunout své umění dál. Nyní mají v programech elementy pro tuto sezónu, aby nabrali dostatečné levely a přitom aby byli schopni je zvládnout. Chtějí mít složitější nájezdy na twistované skoky, nové, neokoukané zvedačky, musí určitě pracovat nad rovnováhou.

Chtějí také vyjádřit pochvalu všem členům ruské sborné za jejich bojovnost a výbornou reprezentaci. Pokud jde o tance, nejvíce na ně zapůsobili Tessa a Scott. Mají dojem, že jejich tajemství, jejich talent tkví především v tom, co mezi nimi probíhá na ledě, jaký vztah tam pulzuje ... od toho nemůže divák odtrhnout oči a čeká co přijde dál.
Také oni by chtěli vytvářet takovou atmosféru, snaží se působit dojmem, že bruslí jeden pro druhého. Před startem si hledí do očí, chtějí pochopit, v jaké je kdo právě náladě, poznat se, rozumět si. Také během programu je hodně momentů, kdy se na sebe mohou podívat, což dodává sílu a energii. Táňa si myslí, že se s Maximem našli, že jsou partnery, kteří se podporují a povznášejí se. Cítí se s ním velice pohodlně. Maxim dodává, že i v soukromí jsou dobrými partnery, neustále si volají a pomáhají si v drobných věcech. A hlavně, oba chtějí totéž - bruslit lépe a lépe a růst a ničím jiným se nenechat odvléct.
Jízdy Tomáše Vernera

17. května 2011 v 15:11 | Claire |  Tomáš Verner

Jízdy:

Sezóna 2010 - 2011:

KP: Zpívání v dešti
VJ: Motivy Michaela Jacksona

Sezóna 2009 - 2010

KP: Řek Zorba
VJ: Kmotr

Sezóna 2008 - 2009

KP: Minor swing to Django (Children of the revolution)
VJ: Tango Medley; Oblivion, Adios Nonino, Libertango (Astor Piazolla) a La Cumparsita (Matos Rodriguez)

Sezóna 2007 - 2008

KP: Minor swing to Django (Children of the revolution)
VJ: Crouching Tiger, Hidden Dragon soundtrack
Exh: Volare (Gypsy Kings)

Sezóna 2006 - 2007

KP: Toccata & Fugue (Bach & Vanessa Mae)
VJ: Fundamentum, Lesium (Lesium - mystic spirit voices)
Exh: Růžový panter

Sezóna 2005 - 2006

KP: Blues
VJ: Fundamentum, Lesium (Lesium - mystic spirit voices)
Exh: Rockaria

Sezóna 2004 - 2005

KP: Blues
VJ: Lorelei, Noche de Mi Amor (Raul di Blasio), PS1491 (John Tesh)
Exh: Rockaria

Sezóna 2003 - 2004

KP: New classical melody (Boston symphonic orchestra)
VJ: Lorelei, Noche de Mi Amor (Raul di Blasio), PS1491 (John Tesh)
Exh: Rockaria

Sezóna 2002 - 2003

KP: New classical melody (Boston symphonic orchestra)
VJ: One man's dream (Live at the Acropolis)
Exh: Rockaria

Sezóna 2001 - 2002

KP: Victory (Bond)
VJ: One man's dream (Live at the Acropolis)

Tomáš je připraven na další sezónu!

17. května 2011 v 15:09 | Claire |  Tomáš Verner

Tomáš je připraven na další sezónu!

Na dnešní tiskové konferenci Tomáš prozradil své plány na léto i na příští sezónu a také hudbu k novým programům. Více se dočtete v tomto článku.
Tomáš ukončil na přelomu dubna a května letošní extrémně dlouhou krasobruslařskou sezónu. Mistrovství světa se kvůlizemětřesení v Japonsku odložilo z konce března, na konec dubna do Moskvy. Po úspěšných vystoupeních v průběhu celého roku si Tomáš vybral slabší chvilku právě na Mistrovství světa, ale i tak je usměvavý a spokojený. Změny, které v září udělal odletem do Kanady, změnou trenéra i způsobu tréninku se osvědčily a ukázaly jako správné.
V sezóně plné změn skončil třetí a první v podzimní sérií Grand Prix, čímž se probojoval do finále této soutěže, se kterým původně vůbec nepočítal. V prosinci si vzal zpět titul mistra republiky od Michala Březiny a v lednu vybojoval bronz na Mistrovství Evropy v Bernu. Už tam ale cítil trochu problém s psychikou, byl tam v roli favorita a nezvládl ji zcela optimálně.
"Na Mistrovství Evropy se trochu projevila malá skulina v psychice, opravdu jsem tam chtěl potvrdit roli největšího favorita a prvního muže Evropy, ale to se nepovedlo. Ten výkon nebyl špatný, ale nebylo to to, co jsem chtěl předvést," řekl na pondělní tiskové konferenci.
I přes dvanácté místo na Mistrovství světa v Moskvě, které bylo za očekáváním, hodnotí krasobruslař celý rok pozitivně.
"Po loňských neúspěších jsem letos změnil vše - změnil jsem choreografy, trenéry, trenéry na skluz, trenéry na techniku. Na ledě trávím více času, než tomu bylo v Oberstdorfu. Do příští sezóny se bude měnit hodně věcí, v Kanadě jsem se začal učit bruslit jiným stylem a rozhodně chci pokračovat v bruslení do Olympiády v Soči. Uplynulá sezóna přinesla vše dobré, po ZOH sezóně jsem nebyl v dobrém rozpoložení, chtěl jsem pokračovat, ale potřeboval jsem něco změnit. Trénink v Kanadě znamenal větší spolehlivost ve výsledcích. Výsledky na podzim, které přinesla adaptace na kanadský trénink, byly dobré, ale kompletní adaptace se podle mě začne projevovat až v nadcházející sezóně," dodal.
K výkonu na mistrovství světa nehledal výmluvy, dle svých slov prostě neprodal to, co v něm bylo.
"Mistrovství světa bylo ovlivněno událostmi v Japonsku, které jej zasáhlo. Do Moskvy jsem odjížděl ve výborné formě, ale bohužel jsem nepředvedl vše, co umím. Nejhorší výkon ve volné jsem předvedl na nejdůležitějším závodě, ale přesto ty reakce od publika i od krasobruslařské obce byly pozitivní a to mě nakoplo k další práci. Teď jak tu sedím, tak mám jasno, co bude v příští sezóně. Už mám sestavené oba nové programy," upřesnil.
Bezprostředně po Mistrovství světa odletěl Tomáš Verner zpět do Kanady, kde se svými choreografy sestavoval jízdy pro příští rok. Jako jeden z mála krasobruslařů už prozradil, jakou hudbu vybrali.
"Volná jízda v příští sezóně bude na swingovou skladbu Sing, Sing, Sing, ale bude zkombinovaná s francouzskou La vie en rose od Luise Armostronga, což by se mělo líbit francouzskému publiku v Nice, kde se v roce 2012 koná Mistrovství světa. Tu jízdu choreografovala Lori Nichol což má výhodu v tom, že se s ní po celý rok potkávám na ledě a můžeme to pilovat. Moji fanoušci mi letos mohli posílat náměty, na co mám jezdit, a bylo to dilema. Půlka psala, že mám jezdit na klasickou hudbu, druhá půlka, že na klasickou ne. Nakonec bude krátký program na klasickou skladbu Carmina Burana, ale v hip hopové úpravě v choreografii Pasquale Camerlenga," prozradil Tomáš.
V přípravném období chce Tomáš začít pracovat na dalším čtverném skoku, ještě přesně neví, jaký to bude, s úsměvem dodává, že určitě ne rittberger, který je jeho nejméně oblíbeným trojitým skokem. Má také jasno, že v harmonogramu přípravy se nic měnit nebude, protože to letos fungovalo. V létě se chystá na třítýdenní stáž ke slavnému trenérovi Rafaelu Arutunianovi, který trénoval například slavnou Američanku Michelle Kwan.
"Dále budu pokračovat v tréninku bruslařských dovedností, což by mi mělo ulehčit ve spojovacích prvcích, aby mě to nestálo tolik fyzických sil. Budu pokračovat s Bobem Emersonem na stabilizaci dalších skoků. Letos strávím tři týdny v USA s Rafaelem Arutunianem, se kterým budeme trénovat další čtverné skoky. Mám v plánu vyzkoušet všechny čtverné skoky, a to proto, abych zjistil, který mi nejlépe půjde. Chci tím získat náskok před soupeři. Pak budu pracovat na tom, aby programy byly stejně náročné jako u soupeřů, a dalo se bojovat i s Patrickem Chanem, který nám na MS všem utekl. Hlavně ve druhé známce, to je prostor, který chci dohnat," nastínil smělé plány český krasobruslař.
Radost mu také dělá vidina možného studia v zahraničí, které by si velmi přál. V úvahu přichází od ledna, ale předtím je potřeba zařídit spoustu formalit.
"Ten prostor pro studium tam je, ale studovat v Americe je skoro stejně finančně náročné jako krasobruslařská sezóna, takže si budu muset prohlédnout své finance a vše to zvážit,"
přiblížil Verner, který zároveň dodal, že jeho přítelkyně, francouzská tanečnice na ledě Nathalie Péchalat mění od nové sezóny trenéra a bude od něj jen čtyři hodiny autem.
"V Rusku, kde do teď Nathalie s Fabianem trénovali, není teď moc dobrá sportovně-politická situace. Ruští trenéři jsou tlačeni k tomu, aby v rámci přípravy na Zimní olympijské hry v Soči 2014 trénovali hlavně ruské sportovce, a to není dobrá atmosféra. Proto se rozhodli změnit trenéra a odstěhovat se do Ameriky k Angelice Krylové a Pasquale Camerlengovi," dodává s úsměvem Verner.
Ačkoliv jej krasobruslení letos opět dělalo šťastným, momentálně se těší na jediné, na čtrnáctidenní volno a dovolenou, která ho čeká.