Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

MS v krasobruslení 2011: po krátkých programech žen vede těsně Korejka Kim

30. dubna 2011 v 18:27 | Claire |  Novinky
Mistrovství světa v krasobruslení v Moskvě v pátek zahájila i soutěž žen. V té prozatím vede Korejka Yu-Na Kim, ale jen o 0,33 bodu před Japonskou Miki Ando. Třetí je po krátkých programech domácí Ksenia Makarová. Žádná česká zástupkyně se soutěže neúčastní.
Olympijská vítězka z Vancouveru 2010 Korejka Yu-Na Kim se před sezónou za dramatických okolností rozešla se svým letitým trenérem Brianem Orserem. Také se rozhodla, že se letos nebude účastnit žádného jiného závodu, než právě mistrovství světa. Když si navíc ještě na krátké programy vylosovala až poslední startovní číslo, zaručila gradaci závodu až do konce. Program sice zahájila chybou po trojitém lutzu, ale ostatní prvky splnila bez chyb. O 0,33 bodu porazila Japonku Miki Ando.
"Při trénincích jsem předvedla hodně čistých programů, takže jsem byla zklamaná, když jsem udělala chybu, ale snažila jsem se soustředit na zbytek programu a dala jsem dvojitý toeloop za flipa. Stále jsem na dobré pozici, takže jsem šťastná," řekla na tiskové konferenci Korejka Kim.
Ta ve své jízdě předvedla technicky srovnatelně složité prvky jako vítězka, a také ji v této dílčí části bodově předstihla, Korejka ale zase více bodovala ve druhé známce komponentů. Jejich bodový rozestup je před volnými jízdami prakticky zanedbatelný. Průběžně druhá Japonka Miki Ando se před soutěží vyjádřila, že se necítí ve formě. V dějišti šampionátu měla problémy s kombinací dvou trojitých skoků v krátkém programu, kterou chtěla navýšit svou technickou známku.
"Rozhodla jsem se v programu zařadit kombinaci trojitého a dvojitého skoku, je to méně riskantní a mohla jsem se koncentrovat na zbytek programu. A to je to, o čem krátké programy jsou - není tam prostor na chyby, mohla jsem se soustředit na moji jízdu," dodala japonská závodnice na tiskové konferenci.
Třetí je domácí Ruska Ksenia Makarová, které ve své jízdě ve flamencovém rytmu také nechybovala.
"Jsem velmi spokojená se svým dnešním bruslením. Bruslila jsem, jako bruslím každý den v tréninku, skoky jsem měla pod kontrolou a zbytek byl velmi emotivní a líbila se mi podpora publika, velmi mi pomohla," dodala šťastná Ruska a přiznala, že se na tiskové konferenci, kam se vždy dostaví tři nejlepší, cítí po bodu olympijské vítězky velmi překvapená, ale šťastná.
Pátá je další Ruska Alena Leonová. Obě domácí zástupkyně mají ve volných jízdách naději na medaili. Naopak na medaili bude jen obtížně dosahovat obhájkyně titulu mistryně světa z Japonska Mao Asada, která v pátek doplatila na nedotočené skoky.
Soutěž žen bude pokračovat volnými jízdami v sobotu 30. dubna odpoledne. Páteční program v Megasport Aréně pokračuje krátkými tanci i s našimi Lucií Myslivečkovou a Matějem Novákem.
 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama