Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Vrátím se, pokud budu moci bruslit na dřívější úrovni..

21. března 2011 v 21:50 | Clárka |  Oksana Domnina & Maxim Shabalin
O navrácení na led:

Musím přiznat, že doposud se zázrak nestal. Pokračuji v rehabilitacích u profesora Vladimíra Preobraženského, slavného specialisty, který mi velice pomohl v době před Olympiádou. Každý den strávím touto činností asi 2 - 3 hodiny. Je ale pravdou, že se cítím mnohem lépe. Jestliže zjistím, že bych byl schopen bruslit na stejné úrovni, na jaké jsem byl dříve, potom se vrátím. Přitom to platí pouze v případě, že bych bruslil s Domninou. Žádnou jinou variantu nejsem ochoten zvažovat. Vím dobře, že i ona by se ráda vrátila v plné síle na led.

O krátkých tancích:

Nejprve jsem se k tomuto kroku stavěl značně skepticky. Ale potom jsem uviděl, co vytvořila naše mládež a musel jsem názor změnit. Je to dobrý nápad a rozhodně bude krasobruslení jako sportu k užitku. Divákům se jistě bude lépe sledovat různé programy, v nichž je přitom integrován potřebný počet povinných prvků tance, než pozorovat stále stejně se opakující tance povinné.O případné politické kariéře:

Jestliže zjistím, že jsem schopen tvůrčím způsobem se podílet na zákonodárných procesech, že jsem v tomto směru užitečný, potom bych se nebránil a na cestu politiky se dám. Jen tak zabíjet čas v kabinetech a sálech ale nemám zájem.

V delším rozhovoru se více rozpovídal o účasti v teleshow Led a plamen. Sděluje, že se jedná o něco jiného, než běžné tréninky, jde spíše o tvůrčí proces - každý týden nový program atd. Zatímco ve sportu vytvoří 2 programy na sezóny a denně je pak zajíždějí a trénují ty nejtěžší elementy, tady se spíše snaží vytvořit něco, co zaujme na jeden večer a není nutné se přitom strhnout. Líbí se mu to, líbí se mu poznávat nové lidi a být v páru s osobou, která se postavila na brusle před 2 měsíci poprvé ... trochu je to pro něj taková zkouška, jak by zvládal trenérskou činnost. Taky je rád, že se může realizovat umělecky a to společně s autoritami v tomto oboru.

Taky se vyjádřil k mladým ruským tanečníkům - myslí si, že mládež je na vysoké úrovni, umí dělat těžké a akrobatické zvedačky, točit twízly jako šílenci, bruslit velmi rychle. Jediné, co jim zatím chybí, jsou zkušenosti z velkých závodů a takový ten soulad mezi partnery, který musí přijít s časem ... musí tzv. "srůst maso s masem".

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama