Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

ISU stále ještě nerozhodla o osudu mistrovství světa v krasobruslení

21. března 2011 v 21:27 | Clárka |  Novinky
Mezinárodní bruslařská unie (ISU) vydala na svých stránkách další z mnoha prohlášení ohledně mistrovství světa 2011. To se mělo původně konat od 21. do 27. března v japonském Tokiu. Poté, co tuto lokalitu postihlo ničivé zemětřesení a následné vlny tsunami a přidaly se ještě možné problémy s únikem radioaktivity z místní jaderné elektrárny, bylo MS v tomto termínu a v této destinaci zrušeno. V dnešním pohlášení se na stránkách ISU jasně uvádí, že se japonská strana pořadatelství této akce definitivně vzdala.
O možných náhradních řešeních se od chvíle zrušení původního termínu velmi spekuluje. Japonci sami velmi stáli o to, aby se šampionát v zemi krasobruslení zaslíbené, uskutečnil. Předseda ISU Ital Ottavio Cinquanta přišel v této souvislosti s návrhem, uspořádat mistrovství na podzim, což se ovšem setkalo s nevolí u většiny odborné veřejnosti včetně samotných krasobruslařů. Podzim roku je vždy ve znamení zajíždění nových programů na méně důležitých závodech, než začne série Grand Prix a přemístit do tohoto období vrcholnou soutěž by mohlo narušit i celou sezónu 2011/2012.
ISU se s Japonskou bruslařskou unií definitivně dohodla i na zrušení World Team Trophy, tedy soutěži nejlepších krasobruslařských zemí, která se měla konat rovněž v Japonsku, konkrétně v Jokohamě, v polovině dubna 2011. Tato soutěž byla přesunuta na duben roku 2012. Jak v pondělním prohlášení uvádí představitelé ISU, v kontextu katastrofy a ztrát na životech se zdá řešení těchto záležitostí jako velmi nepodstatné a znovu vyjádřili svou velkou podporu celému Japonsku.
Poté, co se Japonská federace definitivně vzdala pořadatelství, nabízí se už jen dvě možnosti. Narychlo uspořádat šampionát v jiné lokalitě a nebo jej definitivně zrušit. Dle informací světových médií se o pořadatelství zatím oficiálně přihlásila jen Ruská federace a nabídla uspořádat soutěž v Moskvě. Neoficiálně se mluví ještě o Kanadě, konkrétně například Vancouveru, kde se loni konaly Olympijské hry či o Koreji, kde zase nedávno proběhlo jak Mistrovství čtyř kontinentů v Taipei City, tak i Mistrovství světa juniorů v Kangneungu.
ISU ve svém nejnovějším prohlášení uvádí, že udělat definitivní rozhodnutí není jednoduché a nejde jej učinit rychle i vzhledem ke všem ekonomickým a dalším souvislostem. V dubnu a květnu totiž zase například u mnoha krasobruslařů hrozí kolize s dalšími již nasmlouvanými projekty a exhibicemi. Koncil ISU se bude snažit celou věc prozkoumat ze všech úhlů pohledu a zvážit všechny možnosti. O svých rozhodnutích bude informovat v nejbližších dnech.
Všichni krasobruslaři a jejich týmy tedy i nadále zůstávají v nejistotě, jak celá záležitost dopadne a jak teď tedy mají trénovat a případně na kdy směřovat svou vrcholnou formu.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama