Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Mistrovství čtyř kontinentů: zlato jednoznačně pro Takahashiho, ženám zatím vévodí Japonka Ando

22. února 2011 v 19:01 | Clárka |  Novinky
Třetí den pokračují  tchaj-wanském Taipei City soutěže krasobruslařů ze všech kontinentů vyjma Evropy. Dnes byly na pořadu dne krátké programy žen a volné jízdy mužů. V obou soutěžích byli nejúspěšnější Japonci, kteří jasně směřují formu k domácímu MS, které proběhne na konci března v Tokiu. Soutěž mužů celkově vyhrál Daisuke Takahashi. Mezi ženami vede zatím Miki Ando následovaná svou kolegyní z reprezentace Mao Asadou.

V mužském finále se dost kazilo. Většina favoritů se dopustila minimálně jednoho pádu. I vítězný Daisuke Takahashi spadl, hned u prvního elementu své jízdy, čtverného toeloopa. Ale právě u tohoto prvku chybovali i další soupeři. V celkovém součtu s body z krátkého programu mu to ale stačilo na suverénní vítězství s celkovým součtem 244,00 bodu. Druhou nejlepší volnou jízdu zajel Takahiko Kozuka, ale po až šestém místě v krátkém programu nestačil jeho výkon na lepší, než čtvrté místo.
Ostatní dva medailisté nakonec zůstali stejní, jako po krátkých programech, jen si svá místa vyměnili. Celkově druhý skončil další z Japonců, Yuzuru Hanyu, třetí Američan Jeremy Abbott.
Ve startovním poli chybí vítěz finále Grand Prix Kanaďan Patrick Chan, který se rozhodl šampionát vynechat a plně se koncentrovat na mistrovství svět.

...
Mezi ženami se v popředí drží dvě Japonky. Vítězkou krátkých programů se stala Miki Ando, která pro svůj krátký program nezvolila nejvyšší technickou obtížnost skoků, ale vsadili s trenérem Nikolaiem Morozovem na čisté provedení. A to se nakonec vyplatilo. Její kolegyně z reprezentace Mao Asada zahájila svůj program svou specialitou, trojitým axelem, který už několik let jako jediná žena předvádí. Právě u tohoto prvku chybovala, nedotočila jej a tudíž nemohla pohodlně vyjet, za což následovaly srážky. Na Američanku Rachael Flatt na třetím místě má před volnými programy náskok pouhého jednoho bodu.
Překvapením v negativním slova smyslu je až páté průběžné místo Alissy Czisny, která se v prosinci stala vítězkou Grand Prix Final. V úvodu jízdy upadla u trojitého lutze, následně odskočila na flipa v kombinaci ze špatné hrany, za obojí následovaly srážky. Na svou reprezentační kolegyni na třetím místě ztrácí čtyři body, tedy ani pro ni není souboj o medaile ještě zcela ztracený.
Volné jízdy žen zakončí zítra celý soutěžní program šampionátu, začínají v neděli 19. února ve 4:30 SEČ. Nejúspěšnější závodníci se představí ještě na závěrčné galaexhibici.

...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama