Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Mistrovství čtyř kontinentů: mužům vládne Takahashi, titul z tanců pro Davis a Whita

22. února 2011 v 19:04 | Clárka |  Novinky
V tchaj-wanském Taipei City pokračoval druhým dnem společný šampionát všech kontinentů vyjma Evropy. Dnes se rozeběhla soutěž mužů krátkými programy, naopak už o medaile bojovaly sportovní a taneční dvojice. A že se děly věci! V tanečních párech přerušili svou volnou jízdu průběžně vedoucí  Kanaďané Tessa Virtue a Scott Moir a závod nedokončili.

Mistři čtyř kontinentů pro rok 2011 jsou v tancích na ledě Američané Meryl Davis a Charlie White, kteří vyhráli o sedmnáct bodů. Jejich největší konkurenti a zároveň vedoucí pár po krátkém programu, Kanaďané Tessa Virtue a Scott Moir, nastupovali na led hned po nich a k šoku všech svou jízdu přerušili a ze soutěže odstoupili. Dle informací médií odstoupil pár z důvodů křeče ve stehně partnerky. Ta napřed nevypadala zcela fit u twizzlové řady, ale po zvedané figuře, kdy obtočila partnerovi nohu okolo krku, už tanec přerušila. Po krátké poradě s trenéry se pár rozhodl odstoupit.
Na druhé místo se tak posunuli další Američané, Maia a Alex Shibutani. Třetí skončili po povedené volné jízdě Kanaďané Vanessa Crone a Paul Poirier, kteří přeskočili své reprezentační kolegy Kaitlyn Weawer a Andrew Pojeho, ti se ve volné nevyvarovali chyb, například jim nebyla počítána celá společná pirueta.

...
Daisuke Takahashi je jméno bruslaře, který se po krátkých programech ujal vedení a to celkem jasného, o sedm bodů. Ve svém programu se nedopustil žádné viditelné chyby, snad jen jej může mrzet obdržený level 2 za jednu z piruet. S touto povinnou složkou krátkého programu měl ale větší potíže průběžně druhý reprezentant USA Jeremy Abbott, jedna z nich se mu totiž rozpadla na level 1. Jinak je ale druhé místo Američana pro něj jistě psychickou vzpruhou, stejně jako pro jeho kolegu Adama Rippona, který je zatím čtvrtý. Oba totiž pokazili domácí šampionát, kde se umístili na čtvrtém, respektive pátem, místě a toto umístění je nekvalifikovalo do reprezentačního výběru pro mistrovství světa, které proběhne na konci března v japonském Tokiu. Neúčast těchto dvou krasobruslařů na světovém šampionátů je jedno z velkých překvapení už před jeho začátkem. Třetí místo v Taipei City drží Japonec Yuzuru Hanyu, který měl ve svém programu problémy s odrazovou hranou u trojitého flipa, což ho stálo srážky od rozhodčích.

Zlato v soutěži sportovních dvojic vybojovali Číňané Qing Pang a Jian Tong, ale pomohla jim k tomu hlavně jejich známka za komponenty programu, v technické části dnes dost propadli. Místo sekvence dvou dvojitých axelů si zapsali jen dvojitý a jednoduchý axel, místo trojitého sólového toeloopa jen dvojitý, navíc ještě oba prvky v mínusovém hodnocení za provedení. K tomu ještě přidali pouze level 1 za piruetu a zpečetili tím svou o pět bodů nižší technickou známku, než Kanaďané Meagan Duhamel a Eric Radford. Ti ovšem na zkušený čínský pár ztratili ve známce za komponenty a když se k tomu přičetl obrovský náskok Asiatů z krátkého programu, stačilo to Kanaďanům je na celkové druhé místo.
Třetí nejlepší volnou jízdu předvedl další Kanaďané, Kirsten Moore-Towers a Dylan Moscovitch. Ti mohou litovat několika prvků, které se jim oproti plánu rozpadly pouze na level 1, což vždy znamená velkou ztrátu. Navíc ještě partnerka spadla u trojitého odhazovaného salchowa. To vše mělo za následek, že i přes třetí nejlepší volnou jízdu jim chybějící body zabránily v postupu nahoru. Jejich výkon nestačil na lepší, než pátou příčtu. Tu třetí udrželi opět Kanaďané, Paige Lawrence a Rudi Swiegers.

,,,
 


Anketa

Jaký kostým Sashi je nejhezčí ?

č.1 19.9% (31)
č.2 15.4% (24)
č.3 12.8% (20)
č.4 17.3% (27)
č.5 17.9% (28)
č.6 16.7% (26)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama