Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Únor 2011

GRAND PRIX FINAL - výsledky Muži

26. února 2011 v 22:31 | Clárka |  Novinky
  1. Patrick Chan 259.75
  2. Nobunari Oda 242.81
  3. Takahiko Kozuka 237.79
  4. Daisuke Takahashi 219.77
  5. Tomáš Verner 213.64
  6. Florent Amodio 201.90

Mistrovství čtyř kontinentů: zlato mezi ženami vybojovala Japonka Miki Ando

22. února 2011 v 19:06 | Clárka |  Miki Ando
Dnes v brzkých ranních hodinách SEČ vyvrcholilo v tchaj-wanském Taipei City Mistrovství čtyř kontinentů, tedy šampionát všech světadílů kromě Evropy, volnými jízdami žen. Po krátkých programech měla soutěž nejlépe rozjetou Japonka Miki Ando, a ta svou pozici potvrdila a vyhrála. Druhá skončila její krajanka Mao Asada, třetí Američanka Mirai Nagasu.

Miki Ando se perfektně připravila jak fyzicky, tak psychicky. Oba své závodní programy zvládla bez chyby a ukázala, že je jednou z velkých favoritek na mistrovství světa, které na konci března proběhne v jejím rodném Japonsku, konkrétně v Tokiu. Že přípravu směřuje k tomuto bodu i celý japonský tým prokázala vlastně i soutěž mužů nebo i Mao Asada, která po rozporuplném začátku sezóny opět našla skokanskou jistotu. I když jí v jízdě některé skoky opět byly počítány za nedotočené, oproti krátkému programu už byl dotočený trojitý axel, který jako jediná žena předvádí.
Na třetí místo se dostala mladá Američanka Mirai Nagasu, když ve volných jízdách porazila svou krajanku Rachael Flatt, která do té doby držela bronz, o jedenáct bodů.

...

Mistrovství čtyř kontinentů: mužům vládne Takahashi, titul z tanců pro Davis a Whita

22. února 2011 v 19:04 | Clárka |  Novinky
V tchaj-wanském Taipei City pokračoval druhým dnem společný šampionát všech kontinentů vyjma Evropy. Dnes se rozeběhla soutěž mužů krátkými programy, naopak už o medaile bojovaly sportovní a taneční dvojice. A že se děly věci! V tanečních párech přerušili svou volnou jízdu průběžně vedoucí  Kanaďané Tessa Virtue a Scott Moir a závod nedokončili.

Mistři čtyř kontinentů pro rok 2011 jsou v tancích na ledě Američané Meryl Davis a Charlie White, kteří vyhráli o sedmnáct bodů. Jejich největší konkurenti a zároveň vedoucí pár po krátkém programu, Kanaďané Tessa Virtue a Scott Moir, nastupovali na led hned po nich a k šoku všech svou jízdu přerušili a ze soutěže odstoupili. Dle informací médií odstoupil pár z důvodů křeče ve stehně partnerky. Ta napřed nevypadala zcela fit u twizzlové řady, ale po zvedané figuře, kdy obtočila partnerovi nohu okolo krku, už tanec přerušila. Po krátké poradě s trenéry se pár rozhodl odstoupit.
Na druhé místo se tak posunuli další Američané, Maia a Alex Shibutani. Třetí skončili po povedené volné jízdě Kanaďané Vanessa Crone a Paul Poirier, kteří přeskočili své reprezentační kolegy Kaitlyn Weawer a Andrew Pojeho, ti se ve volné nevyvarovali chyb, například jim nebyla počítána celá společná pirueta.

...
Daisuke Takahashi je jméno bruslaře, který se po krátkých programech ujal vedení a to celkem jasného, o sedm bodů. Ve svém programu se nedopustil žádné viditelné chyby, snad jen jej může mrzet obdržený level 2 za jednu z piruet. S touto povinnou složkou krátkého programu měl ale větší potíže průběžně druhý reprezentant USA Jeremy Abbott, jedna z nich se mu totiž rozpadla na level 1. Jinak je ale druhé místo Američana pro něj jistě psychickou vzpruhou, stejně jako pro jeho kolegu Adama Rippona, který je zatím čtvrtý. Oba totiž pokazili domácí šampionát, kde se umístili na čtvrtém, respektive pátem, místě a toto umístění je nekvalifikovalo do reprezentačního výběru pro mistrovství světa, které proběhne na konci března v japonském Tokiu. Neúčast těchto dvou krasobruslařů na světovém šampionátů je jedno z velkých překvapení už před jeho začátkem. Třetí místo v Taipei City drží Japonec Yuzuru Hanyu, který měl ve svém programu problémy s odrazovou hranou u trojitého flipa, což ho stálo srážky od rozhodčích.

Zlato v soutěži sportovních dvojic vybojovali Číňané Qing Pang a Jian Tong, ale pomohla jim k tomu hlavně jejich známka za komponenty programu, v technické části dnes dost propadli. Místo sekvence dvou dvojitých axelů si zapsali jen dvojitý a jednoduchý axel, místo trojitého sólového toeloopa jen dvojitý, navíc ještě oba prvky v mínusovém hodnocení za provedení. K tomu ještě přidali pouze level 1 za piruetu a zpečetili tím svou o pět bodů nižší technickou známku, než Kanaďané Meagan Duhamel a Eric Radford. Ti ovšem na zkušený čínský pár ztratili ve známce za komponenty a když se k tomu přičetl obrovský náskok Asiatů z krátkého programu, stačilo to Kanaďanům je na celkové druhé místo.
Třetí nejlepší volnou jízdu předvedl další Kanaďané, Kirsten Moore-Towers a Dylan Moscovitch. Ti mohou litovat několika prvků, které se jim oproti plánu rozpadly pouze na level 1, což vždy znamená velkou ztrátu. Navíc ještě partnerka spadla u trojitého odhazovaného salchowa. To vše mělo za následek, že i přes třetí nejlepší volnou jízdu jim chybějící body zabránily v postupu nahoru. Jejich výkon nestačil na lepší, než pátou příčtu. Tu třetí udrželi opět Kanaďané, Paige Lawrence a Rudi Swiegers.

,,,

Mistrovství čtyř kontinentů: zlato jednoznačně pro Takahashiho, ženám zatím vévodí Japonka Ando

22. února 2011 v 19:01 | Clárka |  Novinky
Třetí den pokračují  tchaj-wanském Taipei City soutěže krasobruslařů ze všech kontinentů vyjma Evropy. Dnes byly na pořadu dne krátké programy žen a volné jízdy mužů. V obou soutěžích byli nejúspěšnější Japonci, kteří jasně směřují formu k domácímu MS, které proběhne na konci března v Tokiu. Soutěž mužů celkově vyhrál Daisuke Takahashi. Mezi ženami vede zatím Miki Ando následovaná svou kolegyní z reprezentace Mao Asadou.

V mužském finále se dost kazilo. Většina favoritů se dopustila minimálně jednoho pádu. I vítězný Daisuke Takahashi spadl, hned u prvního elementu své jízdy, čtverného toeloopa. Ale právě u tohoto prvku chybovali i další soupeři. V celkovém součtu s body z krátkého programu mu to ale stačilo na suverénní vítězství s celkovým součtem 244,00 bodu. Druhou nejlepší volnou jízdu zajel Takahiko Kozuka, ale po až šestém místě v krátkém programu nestačil jeho výkon na lepší, než čtvrté místo.
Ostatní dva medailisté nakonec zůstali stejní, jako po krátkých programech, jen si svá místa vyměnili. Celkově druhý skončil další z Japonců, Yuzuru Hanyu, třetí Američan Jeremy Abbott.
Ve startovním poli chybí vítěz finále Grand Prix Kanaďan Patrick Chan, který se rozhodl šampionát vynechat a plně se koncentrovat na mistrovství svět.

...
Mezi ženami se v popředí drží dvě Japonky. Vítězkou krátkých programů se stala Miki Ando, která pro svůj krátký program nezvolila nejvyšší technickou obtížnost skoků, ale vsadili s trenérem Nikolaiem Morozovem na čisté provedení. A to se nakonec vyplatilo. Její kolegyně z reprezentace Mao Asada zahájila svůj program svou specialitou, trojitým axelem, který už několik let jako jediná žena předvádí. Právě u tohoto prvku chybovala, nedotočila jej a tudíž nemohla pohodlně vyjet, za což následovaly srážky. Na Američanku Rachael Flatt na třetím místě má před volnými programy náskok pouhého jednoho bodu.
Překvapením v negativním slova smyslu je až páté průběžné místo Alissy Czisny, která se v prosinci stala vítězkou Grand Prix Final. V úvodu jízdy upadla u trojitého lutze, následně odskočila na flipa v kombinaci ze špatné hrany, za obojí následovaly srážky. Na svou reprezentační kolegyni na třetím místě ztrácí čtyři body, tedy ani pro ni není souboj o medaile ještě zcela ztracený.
Volné jízdy žen zakončí zítra celý soutěžní program šampionátu, začínají v neděli 19. února ve 4:30 SEČ. Nejúspěšnější závodníci se představí ještě na závěrčné galaexhibici.

...

Také čínští krasobruslaři jsou podezřelí z falšování věku

16. února 2011 v 16:11 | Clárka |  Novinky
Několik čínských krasobruslařů se dostalo do podezření, že falšovalo svůj věk. Nesrovnalosti v datech narození osmi sportovců, které odhalila tisková agentura AP, ukazují na to, že krasobruslaři porušili řády Mezinárodní bruslařské unie (ISU).

Podobné problémy už museli v Číně řešit ohledně příliš mladých čínských sportovních gymnastek. Za zmanipulování věku přišlo loni celé družstvo žen o bronzovou olympijskou medaili z OH v Sydney 2000.
Nejnovější nesrovnalosti se týkají i stříbrné sportovní dvojice z olympiády v Turíně Čang Tan, Čang Chao nebo úřadujících juniorských mistrů světa v kategorii sportovních dvojic Suej Wen-ťing a Chan Cchung. Data narození na stránkách národní federace se liší od těch, která jsou zapsána v databázi ISU.
Podle agentury AP se například provinila proti pravidlům Čang Tan v roce 2002, kdy podle údajů národní federace jako čtrnáctiletá startovala na olympiádě v Salt Lake City a na mistrovství světa ve stejném roce. Minimální věk je však stanoven na 15 let. Naopak Čang Chao byl zase příliš starý na to, aby směl startovat na juniorském MS v roce 2003, které čínský pár vyhrál.
ISU už se případem začala zabývat a požádala čínskou federaci o další informace.

..

Albena a Maxim mají miminko :)

16. února 2011 v 16:04 | Clárka |  Albena Denkova & Maxim Staviyski
Dvojnásobní mistři světa v tancích na ledě z let 2006 a 2007, Albena Denkova a Maxim Stavyski, přivítali 30. ledna na svět svého prvního potomka.

..


Máša a Jerome _ už spolu nebudou bruslit :(

6. února 2011 v 19:37 | Clárka |  Maria Mukhortova a Jerome Blanchard
Zasloužený trenér Oleg Vasiljev uvědomil média o tom, že kvůli problémům s financováním dále nebude pár Muchortová a Blanchard existovat.

"Po národním šampionátu jsme se snažili najít cestu jak pokračovat ve společné práci. Všechny možnosti ale zahrnovaly potřebu financí. Vzhledem k tomu, že jsme se umístili jako 7. a nedostali se do Sborné Ruska, stalo se nemožným obrátit se o pomoc na federaci krasobruslení a to jak v národní tak i regionální úrovni. Museli jsme spoléhat na sponzorské peníze. Zájem byl - chtěli nám poskytnout finance. Ale bez podpory národní federace bylo pokračování v naší práci velmi problematické. Proto jsme se rozhodli po 3 až 4 týdnech hledání různých možností náš projekt uzavřít. Každý z nás má své životní plány a tuto jejich součást jsme přehodnotili.

Našim plánem A bylo dostat se do Sborné Ruska a účastnit se šampionátů Evropy a světa. Plán B potom zahrnoval možnost, že náš start na národním šampionátu nebude dobrý a do Sborné se nedostaneme. Chtěli jsme potom lépe naše programy zajezdit v jiných připravovaných závodech. Tento plán ale nefungoval. K tomu bychom potřebovali mít umístění na 4., max. 5. pozici. Pro to, co skutečně proběhlo, jsme měli plán C. Přeskupit se a začít trénovat skutečné programy a ne tu rychlovku, co jsme spíchli za několik neděl. Jenže k tomuto kroku jsou zapotřebí finance a ty jsme nenalezli v potřebné míře.

Podle toho, jak postupně umírala jedna varianta za druhou, jsme došli k závěru, že cesta kupředu dál prostě již není. Sedli jsme si, pohovořili a přijali toto řešení.Oleg Vasilijev dodává, že pár se nerozpadl, pouze pozastavil svoji činnost dokud se nenajdou peníze ...

Ledové snění

1. února 2011 v 20:48 | Clárka |  Filmy
Po zdědění rodinného vlastnictví v podobě zimního stadionu se nový majitel osvědčí jako významná spojka mezi bývalou olympijskou bruslařkou Amy a mladým bruslařským talentem.

Základní informace:

Natočeno: USA 2009
Originální název: Ice dreams
Režie: David Burton Morris
Scénář: James Bruner, Elizabeth Stevans
Hrají: Jessica Cauffiel, Shelley Long, Brady Smith, Noelle Bruno
Délka: 120 minut
Žánr: drama, rodinný, romantický


Máša a Jerome jsou nejkrásnějším ruským párem, tvrdí Maxim Trankov :)

1. února 2011 v 17:29 | Clárka |  Maria Mukhortova a Jerome Blanchard

S Mášou jsem ušel dlouhou cestu a ničeho nelituji. Rozhodnutí, že budu bruslit s Tatianou Volosozhar bylo už dávno, ale já jsem musel všechno zvážit a hodně to všechno promýšlet. Před rokem jsem se již rozhodnul, že olympijské hry ve Vancouveru budou náš poslední závod s Mášou. Myslel jsem si, že jako bruslař skončím, ale když jsem zjistil, že se mnou chce bruslit Táňa, tak jsem názor změnil.

Přeju moc štěstí Máše a věřím, že se stanou nejlepším ruským párem. Moc se k sobě hodí a už teď jsou nejkrásnějším párem. Bruslí skvěla, akorát se musejí sjezdit :) Také v nové sezóně máme stejné podmínky.

..

Z kolene tanečnice crčela krev, přesto jsou Češi desátí

1. února 2011 v 15:56 | Clárka |  Lucie Myslivečková & Matěj Novák
BERN Poprvé od roku 1997 se český taneční pár probojoval do první evropské desítky, ale 10. místo Lucie Myslivečkové a Matěje Nováka bylo krvavým příběhem. Při rozbruslení před volným tancem do Myslivečkové vrazil Ital Scali. "Vjel do nás, neměli jsme kam uhnout, já o něj zakopla a on mě při tom kopl bruslí." Tanec vzápětí absolvovala s krvácejícím kolenem. "V závodním stresu jsem na bolest nemyslela, až teď ji začínám cítit," říkala po vystoupení. Scalimu nicméně Češi nevynadali. "Mohli bychom, ale chápeme, že i tohle se může stát.

..