Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Zranění Craiga Buntina

8. ledna 2011 v 14:33 | Clárka |  Novinky
Kanadský bruslař Craig Buntin asi domů z Paříže nenapíše, rozhodně ne pravou rukou.
28letý Craig Buntin a jeho partnerka Meagan Duhamel se po dokončení volné jízdy na Trophée Eric Bompard v Paříži dočkali standing ovations.
Kanadská sportovní dvojice získala v Paříži bronz, ale standing ovations si vysloužili především za svoji odvahu. Ve volné jízdě skončili druzí navzdory zranění.

"Myslím, že diváci byli úžasní. Celou dobu stáli při nás. Craig je nejodhodlanější a nejsilnější člověk, kterého znám, a tak, když jednou řekl, že je v pořádku, věděla jsem, že vše zvládneme," řekla Meagan.

Už po 3 prvcích jízdy, ve chvíli, kdy Duhamel zvedala nohu po provedeném skoku, zasáhlo ostří její brusle pravou ruku Buntina, který byl nucen zastavit. Zatímco Meagan byla v šoku, Craig vysvětloval rozhodčím, co se stalo. Z ruky mu crčela krev.
Lékaři bruslaři otřeli krev a obvázali ruku bandáží. Prsty nechali volně, aby mohl provádět párové prvky. Buntin řekll, že si možná přetrhl šlachu. Rána po nehodě nesmírně otekla. Nakonec mu lékaři museli udělat tři stehy.

..


Trenérka Manon Perron držela Meagan za ruce, zatímco Craig byl v péči lékařů. Duhamel byla vyděšená zvláště proto, že: "Vidět krev mi nedělá dobře, navíc, dávala jsem si to celé za vinu, vždyť jsem ho kopla."
Meagan měla slzy v očích. Trenérka s ní začala diskutovat o tom, co zatím odbruslili a jak dobrou práci odvedli. A protože Duhamel skočila jen dvojitého salchowa, Perron jí začala vysvětlovat, co udělala špatně, zkrátka, dělala vše proto, aby myšlenky své svěřenkyně odvedla od krvavého zranění partnera.

"Už si na problémy zvykám. Nic není jednoduché. Cesta k našim cílům je už od počátku náročná. Ale je to tak lepší," říká bruslařka.
Pravidla ISU říkají, že po přerušení z důvodu zranění musí bruslaři navázat v místě, kde skončili. Když se pár vrátil na led, zvukaři nemohli správnou část hudebního doprovodu najít, a tak bruslaři dlouho jen tak kroužili po ledové ploše. Po chvíli začala krev prosakovat skrz obvaz. Craig zvedl palce směrem k publiku.

Hned, jak se jim podařilo navázat, vzchopili se a bruslili velmi energicky. Vybojovali bronz, ve volné jízdě byli překonáni jen mistry světa, Alionou Savchenko a Robinem Szolkowy z Německa, kteří se svým výkonem evidentně nebyli spokojeni.
Savchenko a Szolkowy vyhráli závod se 180.50 body, zatímco druzí Rusové Maria Mukhortova a Maxim Trankov se svými 170.87 body zaostali za nespokojenými vítězi o více než 18 bodů.

Duhamel a Buntin získali 166.63 bodů, tedy skóre o 26 bodů lepší než mladá čínská dvojice. Kanaďané si také v Paříži zajeli letošní maximum.
"Promiň, mami," řekl Craig do kamery po jízdě. Když dojeli, Buntinova bandáž byla prosáklá krví, jež potřísnila také kostým partnerky.
Duhamel s Buntinem získali nejvyšší level obtížnosti (čtyři) za všechny prvky kromě krokové pasáže, za kterou dostali dvojku. To všechno bylo pro pár, který spolu bruslí teprve druhou sezonu, vítězstvím.

Craigovo zranění se přihodilo po trojitém salchowu. Buntin se ocitl mimo svoji pozici v době, kdy Duhamel natahovala nohu.
Ale po nehodě a přerušení se jim povedl skvělý dvojitý twist, spirála smrti, piruety a také velmi obtížný a vzácný odhazovaný trojitý lutz, který byl tak dobrý, že za něj obdrželi bonusové body.
..


"Oproti ramenu (minulé léto prodělal operaci pravého ramene) a všemu, co se mi v posledních letech stalo, bylo tohle v pohodě. Jsem 28letý sportovec na plný úvazek, vlastně bruslím zraněný skoro pořád. Od chvíle, kdy mi ruku obvázali, bylo vše v pořádku. Bylo to působivé. Je to rozhodně jedna z jízd, kterou si budu pamatovat jako důležitý moment v mé kariéře," uvedl Craig Buntin.


 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama