Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

ME v krasobruslení: Tomáš Verner získal bronzovou medaili, mistrem mladý Francouz Florent Amodio

30. ledna 2011 v 21:21 | Clárka |  Novinky
Tomáš Verner je zpět na evropském pódiu. V dnešních volných jízdách vybojoval bronzovou medaili. Naopak Michal Březina nezúročil své druhé místo po krátkých programech a po dvou pádech ve volné jízdě skončil na osmém místě. Vítězem je překvapivě mladý Francouz Florent Amodio, který obhájil svou pozici z krátkého programu. Stříbrnou příčku vybojoval po velmi kvalitním výkonu Brian Joubert z Francie.

..
Brian Joubert byl po pádu v krátkém programu až na sedmém místě. Nastoupil tedy v druhé nejlepší rozjížďce. Svou jízdu vyšperkoval čtverným toeloopem, dvěma trojitými axely a další škálou trojitých skoků a od rozhodčích dostal nejlepší hodnocení v letošní sezóně 152,57. Později se ukázalo, že to byla vůbec nejvyšší známka za volnou jízdu v soutěži.

Jako první z nejlépe umístěných borců po krátkém programu jel Florent Amodio. Rozhodl se neriskovat a jet jízdu bez čtverného skoku, nakonec se to vyplatilo a i přes chybu u trojitého rittbergera a menší počet kombinací, než je možno, byl se svou jízdou spokojen.

Hned po něm nastupoval Michal Březina, který zahájil jízdu výstavním trojitým axelem, pak ovšem místo kombinace dvou trojitých skoků následoval pád hned u toho prvního z nich, trojitého lutze. Dále v programu měl následovat poprvé v kariéře čtverný skok, konkrétně salchow, ale byl jen dvojitý. Jako kdyby našeho reprezentanta tyto nezdary ovlivnily, následovaly i další chyby ve skocích. V celkovém pořadí to znamenalo propad na osmé místo.

Celé soutěžní pole uzavíral Tomáš Verner. Po nádherném čtverném toeloopu v začátku jízdy přišly problémy u trojitého axela. Dále v jízdě zaváhal ještě když zdvojil lutze, ale jinak jízda v rytmech Michaela Jacksona znamenala obrodu našeho závodníka. I když po obdržení známek, které znamenaly třetí místo, vypadal Tomáš spolu se svým trenérem Robertem Emersonem trochu smutně, na stupních vítězů už zářil úsměvem. Zkompletoval tak svou medailovou sbírku, po stříbru v roce 2007 a titulu mistra Evropy z roku 2008, tedy v roce 2011 bronz.

Bez nadsázky heroickým výkonem, který obsahoval dva čtverné skoky, dva trojité axely a další vysoce náročné prvky, se probojoval Rus Konstantin Menshov ze čtrnáctého na sedmé místo, celkově zajel čtvrtou nejlepší volnou jízdu.
Naši krasobruslaři se umístili na třetím a osmém místě, dali dohromady součet umístění jedenáct a tím vybojovali třetí účastnické místo pro Českou republiku v této kategorii pro příští rok

 


Komentáře

1 newkax newkax | Web | 2. února 2011 v 20:58 | Reagovat

chválím úžasné záhlaví, Brian je spolu s Plushenkem mým nejoblíbenějším krasobrusleřem. Moc jsem mu přála, aby v Bernu získal medaili

2 Claire Claire | 2. února 2011 v 21:44 | Reagovat

[1]: Děkuji za pochvalu :),, jinak souhlasím taky mám nejraději Briana a Evgeniho :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama