Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

ME v krasobruslení: po krátkých tancích vedou Péchalat a Bourzat z Francie, Myslivečková a Novák desátí

26. ledna 2011 v 20:14 | Clárka |  Novinky
Francouzi Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat vedou pro krátkých tancích soutěž této kategorie na mistrovství Evropy v krasobruslení v Bernu. Před volnými jízdami mají náskok bodu a půl na druhé Rusy Ekaterinu Bobrovou a Dmitrie Solovieva. Třetí jsou Britové Sinead a John Kerrovi. Česká dvojice Lucie Myslivečková a Matěj Novák je i přes pád partnerky na desátém místě.

Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat jeli úplně poslední a velmi jistě. Naopak jejich papírově největší soupeři v boji o titul mistra Evropy, Italové Federica Faiella a Massimo Scali, kteří jsou dvojnásobní medailisté z mistrovství Evropy a úřadující bronzoví medailisté z mistrovství světa 2010, v krátkém programu v Bernu chybovali. Partnerka velmi špatně zatočila první sérii twizzlů a celkově je pár až na devátém místě s podstatnou ztrátou na medailové pozice. Druzí Rusové představili na šampionátu svůj nový program na hudbu z muzikálu Chess a nezaváhali. Třetí Britové Kerrovi se vrací po zranění partnerčina ramene, které je stálo skoro celou podzimní část sezóny.
Český pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák jeli svůj tanec ve velmi dobrém tempu a čistě, než přišly tanečníky tak neoblíbené twizzly, tedy synchronní obrátky na jedné noze v pohybu. Matěj zaváhal v jejich konci a Lucie přes něj zakopla. I přes tuto chybu si dokázali už podruhé na šampionátu vylepšit osobní rekord. V kvalifikaci o pět bodů navýšili svůj maximální bodový zisk ve volné jízdě, ve středu o šest bodů vylepšili ten pro krátký program. Celkově to znamená desátou pozici s drobným náskokem na pozice za nimi. Volná jízda je navíc silnou stránkou našeho páru.

..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama