Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

ME v krasobruslení: mistry Evropy Němci Savchenko a Szolkowy

28. ledna 2011 v 19:21 | Clárka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Němečtí reprezentanti Aliona Savchenko a Robin Szolkowy vyhráli kategorii sportovních dvojic na mistrovství Evropy ve Švýcarsku. Těsně porazili obhájce titulu Yuko Kavaguti a Alexandra Smirnova z Ruska. Velmi zaujala česká dvojice Klára Kadlecová a Petr Bidař, kteří při své premiéře na velké mezinárodní seniorské soutěži obsadili sedmé místo.

Aliona Savchenko a Robin Szolkowy si zdaleka pro triumf nedojeli suverénně. V jízdě předvedla partnerka neobvyklou minelu, když zcela vypadla ze sólové piruety a tudíž si za celý prvek připsali nula bodů. Doslova tak otevřeli dveře k titulu pro druhou dvojici pro krátkých programech. Rusové Yuko Kavaguti a Alexander Smirnov nabídnuté šance nevyužili. Po technické stránce byl jejich program bezchybný a lepší, než u soupeřů, ale celkovým pojetím a předvedením jízdy nechytli ani diváky v promrzlé hale, a dle bodů ve druhé sadě známek, ani rozhodčí. Znamenalo to sice první místo ve volných jízdách, ale díky náskoku z krátkých programů se již ze čtvrtého titulu v kariéře radovali Němci. Bronzovou příčku naprosto bezpečně obsadili další Rusové, Vera Bazarová a Yuri Larionov.

Česká sportovní dvojice Klára Kadlecová a Petr Bidař se dopustila vážnější chyby při odhazovaném trojitém lutzu, kde partnerka spadla. Tomuto těžkému prvku předcházela plejáda zvládnutých a dobře provedených párových elementů. Naše dvojice zajela v tempu a s úsměvem na tváři a ještě o jedno místo vylepšila svou pozici po krátkých programech. Celkově skončila sedmá, což je při její premiéře na velké seniorské soutěži až nečekaný úspěch. Pro Českou republiku vyjeli pro příští rok dokonce dvě účastnická místa, je ale otázka, jestli budeme mít příští rok dvě dvojice, které bude možno vyslat.

 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama