Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

ME v krasobruslení: Francouzi Péchalat a Bourzat dotančili ke zlaté medaili

30. ledna 2011 v 21:16 | Clárka |  Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat
Mistry Evropy se na šampionátu v krasobruslení v kategorii tanců na ledě stali Nathalie Péchalat a Fabian Bourzat z Francie. Pořadí se po krátkých tancích na stupních vítězů neměnilo, druhé místo udrželi Rusové Ekaterina Bobrová a Dmitri Soloviev, třetí sourozenci Sinead a John Kerrovi z Velké Británie. Česká dvojice zajela devátou nejlepší volnou jízdu večer, na posun kupředu to ale nestačilo a obsadili celkové desáté místo.

..
Tanečníci při svém finále chybovali jen minimálně, o to byla celá soutěž napínavější až do konce. Italové Federica Faiella a Massimo Scali, kteří byli před začátkem soutěže jedni z favoritů na zlato, se po chybě partnerky v krátkém tanci propadli až na deváté místo a i když ve volné jízdě bojovali o posun kupředu, výše než na páté místo jejich výkon nestačil. V jejich avizované poslední soutěžní sezóně je to pro ně zklamání a jedno z překvapení této kategorie.
Umístění od prvního do čtvrtého místa se ve volných programech nezměnilo. Jízdy v závěrečné skupině odstartovali sourozenci Kerrovi a na hudbu britské skupiny Muse si vylepšili osobní rekord a svou jízdou zaujali. Po nich jely hned tři ruské páry. Ekaterina Riazanová a Ilja Tkachenko se propadli až za Italy Faiellu a Scaliho a skončili šestí. Dnes platilo známé pořekadlo, že to nejlepší nakonec. Poslední startovní číslo si vylosovali Francouzi Nathalie Pechálat a Fabian Bourzat a po procítěném tanci na hudbu z filmů Charlieho Chaplina se mohli radovat. Za svůj volný tanec dostali 100,49 bodů. Vybojovali svou první medaili v kariéře a hned zlatou. Radost z celého realizačního týmu přímo sálala.

Lucie Myslivečková a Matěj Novák prožili malé drama už při rozjížďce, na které se Lucie srazila s Massimem Scalim a odnesla si z toho krvavý šrám na pravé noze. Protože jel náš pár jako druhý ve skupině, nebyl čas na ošetření. Svou dynamickou jízdu odjel náš pár v tempu a zaznamenali úspěch jak u publika, tak u rozhodčích. Ve volných tancích obsadili deváté místo, ale bodová ztráta z krátkého programu rozhodla, že celkově zůstali desátí. I tak je to nejlepší výsledek českého tanečního páru za několik posledních let a také to znamená, že má Česká republika pro příští rok zajištěna dvě účastnická místa.

..
 


Anketa

Ledové ostří ? Které je nej ? :)

Ledové ostří 1 17% (99)
Ledové ostří 2 19.9% (116)
Ledové ostří 3 21.1% (123)
Ledové ostří 4 32.9% (192)
Ledově ostří 9.2% (54)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama