Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Myslivečková a Novák vyhráli v Záhřebu, Březina po zranění druhý

18. prosince 2010 v 20:15 | Clárka |  Novinky
Pro naše reprezentanty byl závod Golden Spin of Zagreb, který probíhal od 10. do 11. prosince, generálkou na nadcházející Mezinárodní mistrovství České republiky. Pro Lucii Myslivečkovou a Matěje Nováka to byla příležitost vyzkoušet  si drobné změny v obou tancích, pro Michala Březinu to byl první závod po jeho závodní pauze vynucené operativním zákrokem.

..
Lucie Myslivečková a Matěj Novák předvedli v krátkém tanci bezchybný výkon jak ve valčíkové, tak v quickstepové části, zřejmě zatím nejlepší v sezóně, i když bylo zřejmé soustředění na provedení všech technických nuancí. Rozhodčí tento tanec ocenili 51,76 body, což znamenalo průběžné druhé místo za ruským párem Kristina Gorshková a Vitali Butikov se ztrátou 1,65 bodu.
Ve volných jízdách náš pár zabojoval, a i když chybička ve výjezdu ze zvedačky znamenala drobnou ztrátu, přesto z toho byla suverénně nejlepší technická známka v závodě a pro náš pár i nejlepší v celé letošní sezóně. Ruský pár si nedokázal techniku tolik pohlídat a nízké levely za krokové řady a za jednu ze zvedaček znamenaly, že se v celkovém součtu propadli na druhou pozici. S nadsázkou lze říci, že Myslivečková s Novákem oplatili ruskému páru nedávnou porážku ze závodu série Grand Prix v Rusku. Třetí místo obsadil italský pár Charlene Guignardová a Marco Fabbri, kteří se připravují pod trenérským vedením bývalé italské reprezentantky Barbary Fusar-Poliové.

Pro Michala Březinu byla Golden Spin of Zagreb teprve druhým letošním startem, tím prvním byla Nebelhorn Trophy na konci září a poté se musel podrobit operativnímu zákroku, kvůli kterému vynechal i obě série Grand Prix, na něž byl pozván.
V krátkém programu zradil v Záhřebu Březinu jeho jinak výstavní trojitý axel, ze kterého byl nakonec dvojitý. Dále následovala kombinace pouze dvou dvojitých skoků, což znamenalo srážky, protože muži mají povinný v kombinaci alespoň jeden trojitý skok. I tak to znamenalo průběžné první místo se ziskem 55,44 bodu a s jednobodovým náskokem na druhého Rusa Denise Leushina.
Ve volné jízdě náš závodník bojoval a jízdu začal výstavním trojitým axelem, jak jsme od něj zvyklí. Připsal si také dva pády, jeden u trojitého salchowa a pak u druhého pokusu o trojitý axel. Jeho nejbližší soupeř z Ruska zajel volnou ve větším švihu, a i když také on chyboval, celkově se posunul před Michala. Třetí místo v závodě obsadil Ukrajinec Anton Kovalevsky.

..
Všechny naše reprezentanty můžete vidět na vlastní oči od 17. do 18. prosince ve slovenské Žilině, kde proběhne Mezinárodní mistrovství České republiky společně se Slovenskem a Polskem.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama