Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Prosinec 2010

Maria a Jerome

23. prosince 2010 v 21:37 | Clárka |  Maria Mukhortova a Jerome Blanchard
Již v tomto roce vystoupí na Cup of Russia a poté na mistroství Evropy a světa. Pár nemusí podstoupit každoroční karantény jak je tomu v případu Tatiany Volosozhar a Maxima Trankova. Ale cesta na mezinárodní úspěch není poseta růžemi. Konkurence je v Rusku obrovská: Yuko Kawaguti a Alexandr Smirnov (světová extra třída), Tatiana Volosozhar a Maxim Trankov, kteří jou už teď uznáváni jako jedni z nejlepších na světě, dále třeba Vera Bazarová a Yuri Larinov a další a další...

Maria od počátku ambiciózně tvrdí, že hodlají s Jeromem bojovat o nejvyšší tituli. Jinak proč se zabývat sporty ? Kdo potřebuje být 20 ? Budeme usilovat o medaile...

..

Oksana Domnina čeká miminko :)

23. prosince 2010 v 21:23 | Clárka |  Oksana Domnina & Maxim Shabalin

Sotva Oksana Domnina oznámila pozastavení sportovní kariéry, tak Ruská média oznámila, že krasobruslařka je těhotná. Otcem dítěte je Oksanin přítel Roman Kostomarov. Seznámili se v roce 2007.

Oksana je mistryní světa v tancích na ledě, a získala bronzouvou medaili s Maximem Shabalinem na ZOH. a Roman má dva světové tituli a získal zlato na ZOH v Turíně.

Takže jejich miminko má úspěch napsaný v genech:)


Verner porazil Březinu a je mistrem republiky v krasobruslení

19. prosince 2010 v 12:51 | Clárka |  Tomáš Verner
Verner i přes pád vyhrál páteční krátký program a triumf potvrdil ve volné jízdě. A to i přesto, že mu nevyšel pokus o čtverný skok, které dosud do svých jízd nezařazoval.

..
"Chyběl tomu čistý výjezd nejen u toho čtverného skoku, ale i u některých dalších. Byla to spíše taková průměrná jízda. Podepsala se pod to i obrovská zima, která tady byla. V úterý jsem přiletěl z Číny, moc jsem toho nenaspal. V rámci možností to šlo," řekl novinářům Verner.
Březina neobhájil loňský titul, ale po operaci křečové žíly v třísle absolvoval teprve druhý start a sám od sebe nečekal zázraky. Neúspěšná obhajoba ho proto nepřekvapila. "Já jsem spokojený. Měsíc jsem pořádně netrénoval, nic jsem od toho neočekával. Po třech týdnech tréninku to dnes nebylo tak špatné," uvedl Březina.
Čtvrtý muž z letošního mistrovství světa i Evropy začal v Žilině trojitým axelem, ale i on potom chyboval. "Pak jsem udělal blbou chybu, povolil jsem se v odrazu do flipa, a na konci mi uletěl lutz. To se ale může stát. Mám tři týdny do Evropy, dá se s tím ještě něco dělat," dodal Březina. Oba čeští olympionici se na ledě potkali poprvé od únorových olympijských her ve Vancouveru.

  1. Tomáš Verner 221,20
  2. Michal Březina 202,76
  3. Pavel Kaška  184,53

Tom a jeho láska

18. prosince 2010 v 20:23 | Clárka |  Tomáš Verner
Český krasobruslař Tomáš Verner chodí s francouskou krasobruslařkou Natalií Pechalatovou :))

..

3 Nationals 20011: po krátkých programech má blíže k titulu mistra republiky Verner

18. prosince 2010 v 20:18 | Clárka |  Tomáš Verner
Jak jsme Vás již informovali v této pozvánce, slovenská Žilina hostí od  17. - 18. prosince společné mistrovství České, Slovenské a Polské republiky v krasobruslení na šampionátu s názvem 3 Nationals 2011. V pátek 17. prosince si závodníci ve všech kategoriích odbyli své krátké programy. V nejsledovanější kategorii mužů má Tomáš Verner  zhruba tříbodový náskok na Michala Březinu.

..
V nejsledovanější kategorii mužů začaly boje z ostra už v první rozjížďce, ve které se se startovním číslem tři představil Michal Březina. Svůj krátký program začal trojitým axelem, u kterého měl problémy při výjezdu, zařadil kombinaci trojitého flipa s dvojitým toeloopem a sólového trojitého lutze. Jeho jízda v rytmech japonských bubnů mu vynesla 71,26 bodů. Tomáš Verner se naopak rozjel ke své jízdě až jako předposlední, všechen skokový part odskákal na výbornou, ale pak se dopustil chyby v piruetě, po které dokonce i spadl. Zbytek jízdy odjel s úsměvem na tváři a i po konci jízdy bylo vidět, že ho tato chyba spíš pobavila. Před volnými jízdami má na svého největšího soka drobný náskok, nic ale není rozhodnuto. S odstupem za vedoucí dvojicí se na třetím místě drží další český závodník Pavel Kaška, který se stejně jako Tomáš po bezchybném skokovém partu dopustil chyby v piruetě, která jej připravila o cca 3,5 bodu. Za Pavlem je s mírnou ztrátou nejlepší z Poláků Maciej Cieplucha. Volné jízdy budou vrcholem sobotního programu.

Myslivečková a Novák vyhráli v Záhřebu, Březina po zranění druhý

18. prosince 2010 v 20:15 | Clárka |  Novinky
Pro naše reprezentanty byl závod Golden Spin of Zagreb, který probíhal od 10. do 11. prosince, generálkou na nadcházející Mezinárodní mistrovství České republiky. Pro Lucii Myslivečkovou a Matěje Nováka to byla příležitost vyzkoušet  si drobné změny v obou tancích, pro Michala Březinu to byl první závod po jeho závodní pauze vynucené operativním zákrokem.

..
Lucie Myslivečková a Matěj Novák předvedli v krátkém tanci bezchybný výkon jak ve valčíkové, tak v quickstepové části, zřejmě zatím nejlepší v sezóně, i když bylo zřejmé soustředění na provedení všech technických nuancí. Rozhodčí tento tanec ocenili 51,76 body, což znamenalo průběžné druhé místo za ruským párem Kristina Gorshková a Vitali Butikov se ztrátou 1,65 bodu.
Ve volných jízdách náš pár zabojoval, a i když chybička ve výjezdu ze zvedačky znamenala drobnou ztrátu, přesto z toho byla suverénně nejlepší technická známka v závodě a pro náš pár i nejlepší v celé letošní sezóně. Ruský pár si nedokázal techniku tolik pohlídat a nízké levely za krokové řady a za jednu ze zvedaček znamenaly, že se v celkovém součtu propadli na druhou pozici. S nadsázkou lze říci, že Myslivečková s Novákem oplatili ruskému páru nedávnou porážku ze závodu série Grand Prix v Rusku. Třetí místo obsadil italský pár Charlene Guignardová a Marco Fabbri, kteří se připravují pod trenérským vedením bývalé italské reprezentantky Barbary Fusar-Poliové.

Pro Michala Březinu byla Golden Spin of Zagreb teprve druhým letošním startem, tím prvním byla Nebelhorn Trophy na konci září a poté se musel podrobit operativnímu zákroku, kvůli kterému vynechal i obě série Grand Prix, na něž byl pozván.
V krátkém programu zradil v Záhřebu Březinu jeho jinak výstavní trojitý axel, ze kterého byl nakonec dvojitý. Dále následovala kombinace pouze dvou dvojitých skoků, což znamenalo srážky, protože muži mají povinný v kombinaci alespoň jeden trojitý skok. I tak to znamenalo průběžné první místo se ziskem 55,44 bodu a s jednobodovým náskokem na druhého Rusa Denise Leushina.
Ve volné jízdě náš závodník bojoval a jízdu začal výstavním trojitým axelem, jak jsme od něj zvyklí. Připsal si také dva pády, jeden u trojitého salchowa a pak u druhého pokusu o trojitý axel. Jeho nejbližší soupeř z Ruska zajel volnou ve větším švihu, a i když také on chyboval, celkově se posunul před Michala. Třetí místo v závodě obsadil Ukrajinec Anton Kovalevsky.

..
Všechny naše reprezentanty můžete vidět na vlastní oči od 17. do 18. prosince ve slovenské Žilině, kde proběhne Mezinárodní mistrovství České republiky společně se Slovenskem a Polskem.


Krasobruslař Březina vynechá na domácím mistrovství čtverné skoky

18. prosince 2010 v 20:09 | Clárka |  Michal Březina
Zatím bez čtverných skoků, ale s jednoznačným cílem skončit nejhůře do druhého místa se představí o víkendu krasobruslař Michal Březina na společném mistrovství České republiky, Polska a Slovenska v Žilině. Začátek sezony obhájce titulu kvůli říjnové operaci křečové žíly vynechal a chirurgický zákrok jej zatím stále ještě mírně omezuje v přípravě.
Po operaci jsem už v pořádku. Ale tříslo mě ještě lehce tahá. Bolesti se asi tak brzy nezbavím. Důležité je, že mohu normálně trénovat a nic mě nesvazuje," řekl ČTK Březina.
V přípravě ale zatím nezkouší čtverné skoky, ale pokud to půjde, chystá se je zařadit do tréninků před mistrovstvím Evropy.
  • "A když by vypadaly dobře, tak je zařadím do sestavy. Pokud by to nešlo, tak ještě musím počkat," nastínil krasobruslař svoje plány.
Na nadcházejícím mistrovství republiky chce skončit nejhůře do druhého místa. Nepřipouští si, že by mohl dopadnout hůře. Vnitřně je smířený pouze s porážkou od Tomáše Vernera.
  • "Kdybych dopadl hůř a prohrál s někým jiným, tak bych si nevyjel nominaci na mistrovství světa," uvědomuje si Březina. Na souboj s Vernerem se ale těší. "Určitě to bude těžké. Loni jsem vyhrál, předloni získal titul Tomáš. Ale když se mi obhajoba titulu nepodaří, tak se nic neděje. Jsme oba zhruba na stejné úrovni," řekl Březina.
Obává se jen, že v případě mrazů může být na nevytápěném zimním stadionu v Žilině chladno, což by ovlivnilo výkony. Na startu se tentokrát sejde v kategorii seniorů dokonce osm českých bruslařů.
  • "Už bychom mohli uspořádat dokonce svoje domácí mistrovství. Ale v minulosti to tak nebylo. Z mého pohledu beru za výhodu, že se musím snažit porazit i soupeře z dalších zemí. A kladem je také mezinárodní složení sboru rozhodčích," poukázal Březina na výhody společného šampionátu.
Svoji výkonnost si dvacetiletý krasobruslař vyzkoušel o víkendu v závodě Golden Spin v Záhřebu, kde obsadil druhé místo za Rusem Denisem Leušinem. V neděli se vrátil do Brna, kde bude do čtvrtka trénovat. Zaměřuje se při tom na projíždění celého svého programu.
  • "Zatím se cítím dobře. Uvidím, jak se mi bude dařit v závodě," pochvaloval si Březina.
Hlavní pozornost ale směřuje k mistrovství Evropy koncem ledna v Bernu. V minulé sezoně vybojoval na evropském i světovém šampionátu čtvrtá místa, nyní pomýšlí i na medaili.
  • "Už jsem to jednou řekl a jsem o tom stále přesvědčený. Jsme s Tomášem Vernerem oba schopni vybojovat medaili. Ať je jakákoliv," dodal Březina.

Mao- o ideální vystoupení a partnerovi

16. prosince 2010 v 20:19 | Clárka |  Mao Asada
O ideálním vystoupení: Mým nejpodařenějším vystoupením byl debut na Grand Prix v roce 2005. Tehdy jsem byla menší, než jsem nyní a to mi dost pomáhalo. I když jsem nebyla větším mistrem skoků než jdem dnes, skákala jsem díky svému vzrůstu výš. Potřebuji vrátit tu výšku skoků a to co nejrychleji. Začala jsem na tom již pracovat a taky jsem už něčeho málo dosáhla.

O ideálním partnerovi: Má sestra vám na to odpověděla, že by měl být vysoký, veselý a přitažlivý. Souhlasím s ní. Ale kromě toho by se mi ještě líbilo, kdyby můj budoucí skvělý partner byl výborným kuchařem, vařil nejrůznější dobroty a nosil mi je a říkal: ochutnej to . Co jím? V restauracích jím maso, zeleninu téměř nikdy. Vždyť potřebuji mít sílu na všechny ty skoky, no ne?


Mao o své jízdě

16. prosince 2010 v 20:16 | Clárka |  Mao Asada
Mao ke svému výkonu říká:

Snažila jsem se v mezisezóně pracovat nad skoky, ale ta práce ještě není u konce. Sice jsem se naučila lépe skákat, ale ty skoky se zatím nestaly částí mne samotné. Jsem nyní v polovině práce a jestli ji budu schopna dokončit, skoky se vpíší do hudby. U nového trenéra jsem se nerozpadla na kousíčky. Myslím, že jsem udělala ve svých trénincích správný krok.


Alena Leonová - Být šampiónkou

16. prosince 2010 v 20:04 | Clárka |  Alena Leonová
S novopečenou šampionkou mezi juniorkami, 18ti letou Alenou Leonovou se podařilo udělat korespondentům přes telefon rozhovor těsně před odletem do Detroitu, kde se celá Sborná bude soustředit, trénovat a aklimatizovat před nadcházejícím MS v Los Angeles. Alena byla ve výtečné náladě. Jak taky ne. Nyní už snad nikoho nenapadne nazývat naše ženské krasobruslení beznadějným. Rozhovor jsme ale nevedli o sportovních předpovědích země, ale o příjemnějších věcech.

Aleno, kolik času jste věnovala oslavám titulu mistrině světa?
Celý den po návratu domů jsem mohla odpočívat. Vlastně skoro. Ale už následující den byl trénink. Odjela jsem si nechat udělat nový kostým a také se přebarvit na brunetku.

Rozhodla jste se měnit image?
Oba dva, já i trenér, rádi experimentujeme. A tak nějak všichni říkali, že mi více sluší být brunetkou. Ke všemu se mi ani nepovedlo být povedenou blondýnkou. Místo světlé až platinové barvy vlasů je mám takové špinavě žluté. Tak jsme se rozhodli, že se přebarvím na tmavší odstín, bližší mé přirozené barvě vlasů.

A proč měníte kostým?
Mnozí mi sdělovali, že v tom světle modrém kostýmu na krátký program mě není na ledě vidět. Rozhodli jsme se vytvořit něco veselejšího. Teď bude cyklámenový, takový ostře růžový se zlatou. Budu celá v kamenech (směje se ...)

Vaše 5. místo na domácím šampionátu vás zklamalo, podtrhlo kolena nebo naopak vybudilo k aktivitě?
Samozřejmě, zklamalo. Čekala jsem, že bych mohla být v trojce nejlepších, možná i šampiónkou. Ale nepovedený program mi dále nedovolil přemýšlet o pódiu. Bylo to zlé, tím spíše, že jsem hned nevěděla, že i tak pojedu na juniorské mistrovství. Myslela jsem si: je po sezóně, po všem. Svěsila jsem ramena. Ale potom mi řekli, že i tak pojedu alespoň na Evropu a tak jsem se začala seriózně a znova připravovat.

Před juniorským mistrovstvím jsem mluvila s Ljubov Iljušečkinou a Nodari Maisuradzem. Sami říkali, že jedou do Sofie výhradně pro zlato. Čestně, vy sama jste taky myslela na zlato?
Myslela jsem na to, že mám na medailové umístění. Před dvěmi lety jsem byla 12. a loni 6. Chtěla jsem stoupat výš a výše.

Kolik let ještě můžete bruslit za juniorky?
Ještě příští rok. Ale už mi řekli, že je načase dát příležitost mladším. Upřímně, ani jsem nečekala, že tento rok pojedu na MS juniorů, i když se mi moc líbí vystupovat v juniorech.Seniorské ME a juniorské MS. Vzhledem ke konkurenci, který je pro vás složitější?
Evropa je silnější, pokud jde o úroveň bruslení. Tam se člověk dostane najednou do startovního pole se sportovci, které dřív znal jen z televize, jako Carolina Kostner, Laura Lepisto. Samozřejmě, že ony bruslí lépe, je to již vyzrálé krasobruslení. Soutěžit v seniorech je těžší. Známky jsou zde úplně jiné, hlavně ta druhá, za komponenty. Tedy za skluz a za předvedení.

Myslíte, že teď, když jste vyhrála MS v juniorkách, budete mít vyšší autoritu u rozhodčích a nebudou vám seřezávat druhou známku, jako se to stalo u volné jízdy na ME?
Myslím, že ano. Už nyní, v Sofii jsem to pochopila, když jsem viděla ocenění volného programu. Najednou jsem tam měla jen minimální rozdíl mezi komponenty a technikou. To je pro mne velmi dobré. Protože i když mi dávají techniku celkem vysoko, komponenty mi vždy seřezávají tak nízko, že je tam rozdíl i 10 bodů. V Sofii jsem dostala více než 50 bodů v prvním i ve druhém hodnocení a to bylo pro mě samozřejmě velké plus.

Nechala jste si volnou z minulého roku. Nebála jste se tolik riskovat? Je známé, že rozhodčí se většinou k takovým rozhodnutím staví nemile.
Hmmm ... ale rozhodčí, se kterými jsem se letos setkala na soutěžích, myslím, ještě tenhle můj program neviděli. Navíc se mi ta jízda opravdu líbí, tak jsem se rozhodla ji neměnit.

Na začátku volné jízdy se vám nepovedl první skok v kaskádě. A potom jste se tak tak udrželi po dvojném. Je tak snadné vás znervóznit?
Ano. Pro mne je první skok velmi důležitý. Pokud u něj spadnu, všechno ostatní může jít do háje. Ale já jsem nespadla. Zabojovala jsem. Takže jsem byla schopna bojovat i dál. Nicméně, po druhém skoku mi skutečně už bylo všechno jedno. Byl pro mě zásadní. Byl to Lutz, u kterého jsem 4x spadla na tréninku. A už jsem si myslela, že je po všem. Ponížila jsem ho a myslela si, že už se nevzpamatuji. A nakonec to byl jediný skok, u kterého jsem měla v ocenění od rozhodčích plusové hodnoty. Skoky byly takové vyškrábané, vykousnuté z ledu.

Na Evropě se vám nepovedl Lutz, na juniorech v Sofii jste s ním taky měla problémy. Ačkoliv ve volné jízdě jej předvádíte bez problémů. To je takový nešťastný?
Začala jsem jej skákat stabilně teprve před měsícem. A to proto, že kvůli zranění jsem jej nemohla delší dobu trénovat. Začala jsem ho dělat teprve na Mistrovství Ruska. Předtím jsem i bez 5ti trojných skoků startovala na etapách GP v Číně a Rusku. Když jsem začala stabilně Lutz skákat, rozhodli jsme jej zařadit i do volné jízdy. Na ME mi řekli, že Lutz se mi nedaří a doslova těsně před startem, na rozjížďce jsme se rozhodli jej zařadit ne tak blízko k mantinelu, aby nebylo tak těžké jej ustát. Teď už jsme odzkoušeli všechny nájezdy a doskoky, samozřejmě tedy i u Lutza.Teď po vítězství na MS juniorů budou zejména ve vás vidět další naději našeho ženského krasobruslení. Máte z toho radost? Tedy jestli takový pocit zodpovědnosti vůbec může být radostný ...
Rozhodně pociťuji mučivý pocit zodpovědnosti. Vždyť budu za Rusko jedinou závodnicí na MS seniorů a jsem pověřena úkolem přivézt pro zemi na příští rok dvě místa. Ale jinak na mě nikdo extra netlačí. Řekli mi, že mám prostě předvést to nejlepší, co mohu a umím. Ve středu odjíždíme do Detroitu na soustředění, kde bude celá naše Ruská sborná a budeme trénovat a procházet aklimatizací.

Takže to nebudou žádné prázdniny?
No, proč ne? Myslím, že bude volno. Je zapotřebí se taky projít, prohlídnout si všechno kolem, aby se člověk osvobodil od nervozity před startem. Já obvykle čtu noviny, časopisy a deníky. Z knih jsou to především učebnice. Profesoři mi vycházejí samozřejmě vstříc, ale přesto musím dělat zkoušky hned, jakmile se vrátím. Takže už v Americe se musím začít připravovat na zkoušky, aspoň se mi nebude stýskat. V zásadě je to úžasné odreagování. Někdy si na soustředění beru s sebou i notebook. Po rozcvičení sedím u netu a klábosím s přáteli. Prostě se nějak musím uklidnit.