Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Krasobruslař Březina na prvním závodě sezóny neuspěl, Myslivečková a Novák závod zvládli

19. listopadu 2010 v 20:26 | Claire |  Michal Březina
Závodem Nebelhorn Trophy v německém Oberstdorfu začala tradičně krasobruslařská sezóna i pro seniory. Z českých reprezentantů se závodu účastnili taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák, v jednotlivcích potom Michal Březina. U všech se čekalo, jak vstoupí do nové sezóny na svém prakticky domácím stadionu. Jak Lucie s Matějem, tak i Michal tráví většinu tréninkové sezóny mimo Českou republiku právě v německém Oberstdorfu. Michalovi se ovšem závod nepovedl a dá se jen spekulovat, proč ho opustila jeho povětstná skokanská jistota.

Michal Březina připravil pro letošní rok nový krátký program na hudební doprovod japonských bubnů a to hlavně kvůli tomu, že vrcholem letošní sezóny je mistrovství světa v japonském Tokiu. Choreografem programu je bývalý tanečník na ledě Ital Pasquale Camerlengo. Paradoxní je, že u stejného choreografa skládal svoje letošní dva nové programy i největší domácí soupěř Michala, Tomáš Verner. Pro Michala byla loňská sezóna opravdu úspěšná, svými výkony se vyhoupl na pozici české jedničky a svoje loňské pozice bude chtít jistě vylepšit. Nebelhorn Trophy je první prověrkou, poté následují dvě seniorské Grand Prix. Hned ta první v Číně na začátku listopadu bude velice pikantní. Utkají se tam totiž na zahraniční půdě s programy od stejného choreografa oba naši nejlepší krasobruslaři, Michal Březina a Tomáš Verner.
Vstup do nové sezóny se Michalovi ale nepovedl. V konkurenci závodníků, ve které měl, podle loňských osobních rekordů, aspirovat jednoznačně na vítězství, se po krátkých programech držel až na deváté pozici se ztrátou propastných 26 bodů na svůj loňský výkon. Bohužel z trojitého axela zbyl jen jednoduchý, ze čtverného skoku dvojitý, nevyvaroval se ani pádu v krokové sekvenci.
Michalovi se příliš nepovedla ani volná jízda i když do ní vstoupil tak, jak ho fanoušci znají z loňské sezóny. Krásným trojitým axelem. Bohužel, zřejmě i nedávné problémy se zády způsobily, že chyby se začaly kupit i ve volné jíza, za kterou nakonec dostal pouhých 128,91 bodů, což je o 25 bodů méně, než při rekordním zisku za volnou na mistrovství světa v loňské sezóně. Celkově dostal 184,31 bodu, čímž zaostal o 50 bodů za svým osobním rekordem.
Je to velmi nepovedený start do sezóny, ve které chtěl Michal potvrzovat své výkony z loňského roku. Po celý loňský rok totiž těžil Michal hlavně z toho, že podával vyvážené výkony bez výpadků. Nezbývá, než nepovedený závod hodit za hlavu a koncentrovat se na trénink a další závody. Závodu jednoznačně kraloval Tatsuki Machida z Japonska, který vyhrál s náskokem 13 bodů na druhého.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama