Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Listopad 2010

Brian odstoupil z volných jízd :(

28. listopadu 2010 v 17:45 | Clárka |  Brian Joubert
Brian oficiálně odstoupil pro zranění na tréninku.

Neoficiálně po včerejších kraťasech prohlásil, že kdyby byl trochu agresivnější, nepřipustil by chybu ve čtverném skoku. Prý se musí nyní po dvou propadácích na Grand Prix silně zamyslet nad svými tréninky, a patrně udělat v jejich pojetí několik změn.

Jessica Dube a Bryce Davison vynechají sezónu

28. listopadu 2010 v 17:40 | Clárka |  Novinky
Kanadský sportovní pár, Jessica Dube a Bryce Davison, oznámil, že vynechá celou letošní sezónu. Důvodem je rekonvalescence Davisona po operaci kolene. Dube se plánuje zúčastnit Mistrovství Kanady jako sólistka.

,,

Jerome Blanchard- Základní informace

25. listopadu 2010 v 17:07 | Clárka |  Maria Mukhortova a Jerome Blanchard
Datum narození: 20. červnece 1981 v Lyonu
Výška: 186 cm
Trenér: Oleg Vasiliev
Skating club: St. Petersburg skating club

 S partnerkou Sabrinou Lefrancois získal zlatou medaili na francouzských soutěžích.
Další partnerky: Rinata Araslanova, Valerie Vorobieva s touto krasobruslařkou bruslil po dlouhém váhaní francouské federace za Rusko. nicméně nesoutěžili v žádné mezinárodní soutěži a poté se rozpadli. Jerome bruslil v různých ledních show a revue a dokonce spolupracoval se zpěvačkou Julií Savichevou v show Star Ice.

a v květnu 2010 začal bruslit s Marií Mukhortovou za Rusko... MOC VÁM FANDÍM :)

...


Nemělo smysl, aby Volosozhar a Trankov zůstali trénovat u Steura.

24. listopadu 2010 v 18:16 | Clárka |  Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov
Stanislav Morozov se vyjádřil k tomu, proč nemělo smysl, aby jeho bývalá partnerka Tatiana Volosozhar s novým partnerem Trankovem nadále pracovala s trenérem Ingo Steuerem.

"Důvodem byl fakt, že Aliona Savchenko a Robin Szolkowy na Olympiádě ve Vancouveru vyhráli jen bronzovou medaili. Hned po vyhlášení se Aliona rozhodla, že ve sportu zůstanou a bylo jasné, že jejich trenérem zůstane Steuer. Proto padlo rozhodnutí, aby nový pár Volosozhar a Trankov trénovala Nina Mozer.

Hovořil jsem s Alionou hned ve Vancouveru po zakončení volných jízd sportovních párů. Ona byla velice rozčarovaná bronzovou medailí a vzdychla si: co dělat, budeme muset ještě 4 roky bruslit. V tu chvíli jsem pochopil, že pro plánovaný vznik páru Volosozhar/Trankov nebude u Steuera místo. Nemá to smysl, protože všechny jeho síly budou pochopitelně namířeny na úspěchy páru Savchenko a Szolkowy."

Nina Mozer k tomu říká: "Dlouho jsem zvažovala pro a proti. Je hodně těžké brát práci, když nejsi plně vnitřně ztotožněn s tím, co je třeba udělat a že to zvládneš. Se sportovní stránkou páru jsem nesmírně spokojena. Hlavně proto, že mimo mne s nimi nádherně pracuje také Standa Morozov. Po OH celé jaro jezdili ještě Standa s Tatianou a Maxim s Mášou Muchortovou po různých show projektech a plnili tak své povinnosti a kontrakty. V květnu jsme měli všehovšudy 1O dnů na to, aby Maxim s Táňou vyzkoušeli společné prvky a definitivně se rozhodli, zda spolu budou závodně pokračovat nebo ne. Zkusíme to tedy."
Rozhovor s Marií a Jeromem :) aneb Jak vypadá jejich den v Chicagu

24. listopadu 2010 v 18:08 | Clárka |  Maria Mukhortova a Jerome Blanchard
 • Máša: život každého sportovce je vázán na určité rutiny a ani krasobruslaři nejsou vyjímkou. Ráno jezdím na kole 6:00 - 6.15. Potom si dám lehkou snídani a už letím na stadion.
 • Jerome: cesta na stadion mi trvá asi 40 minut.
 • Máša: ranní trénink začíná v 8:00. Nejprve jsme tzv. warm up, dále pracujeme na podlaze, podpora, kroucení a skákání.
 • Jerome: po tomto tréninku, kde jsme nejprve pracovali na suchu a potom jsme vše převedli na led. převážně pracujeme nejprve na krátkém programu. Poté máme v 10:00 přestávku na dvě a půl hodiny, kdy můžeme jíst a odpočívat, hned kousek máme supermarket a kavárnu, takže nemusíme chodit vůbec daleko.
 • Máša: dáme si polévku a nebo salát... :)
 • Jerome: zvláštní je, že v supermarketu píšou u všeho bez tuku.. Zajímalo by mě jak to dělají.
 •  ve 12:45 jsme opět připraveni k boji :) opět nejprve cvičíme na suchu a pak jdeme na led..Trénink je delší než ráno a pracujeme zde na libovolných prvcích.
 • Máša: dáváme do kupy programy, zvykáme si na sebe, snažíme se sehrát. + vymýšlíme kostýmy :)
 • Jerome: asi tak v půl čtvrté máme čas pro sebe. Máša se učí řídit auto a já jí samozřejmě pomáhám. jezdíme po parkovišti.
 • Máša: pokud vše vyjde chtěla bych si udělat řidičák po návratu do Petrohradu. Také jsme si tu zamilovali sauny.
 • Jerome: Večer si připravíme večeři, mám rád vaření. A potom si sednu k internetu.
 • Máša: já chodím spát velmi brzy asi tak v devět hodin.
..
Samozřejmě každý den je trochu jiný, a o víkendu máme čas i na zábavu.

Máša a Jerome :) o jejich páru :))

24. listopadu 2010 v 17:45 | Clárka |  Maria Mukhortova a Jerome Blanchard
Jerome Blanchard o jejich páru:

"Rozhodli jsme se vytvořit pár v květnu, ale trénovat jsme začali až 21. června a to kvůli různým technických a obchodním překážkám. Pro mne nebylo snadné vrátit se z show do velkého sportu. Musel jsem hodně dřít, abych si vrátil zpět sportovní formu, trávil jsme hodiny v posilovně a v baletních sálech. Nyní se ale cítím poměrně sebevědomě."

Maria Muchortová:

"V současnosti trénujeme v Chicagu, ale již brzy se vrátíme do rodného Pitěru, po kterém se mi nesmírně stýská. Ukončili jsme stavbu programů a teď je před námi nelehký úkol vbruslit se do nich a získat jistotu v plnění jednotlivých elementů. Tréninky jdou, myslím, skvěle. Spolu se nám bruslí výborně nehledě na objem tréninků, který musíme absolvovat."

...

ISU Grand Prix: Tomáš Verner vyhrál Grand Prix v Rusku. Myslivečková a Novák pátí

24. listopadu 2010 v 17:29 | Clárka |  Novinky
Od 19. do 21. listopadu pokračovala závodem Cup of Russia v Moskvě série seniorských závodů Grand Prix. Jednalo se o předposlední závod celé série. Česká republika měla v závodě zastoupení v kategorii mužů, kde startoval Tomáš Verner, ale také v kategorii tanců na ledě, kde startoval pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák. Tomáš Verner potvrdil postupný vzestup formy i výkonů a náš taneční pár může být se svým výkonem taky spokojený.

 • Tomáš Verner po závodě v Číně, kterého se účastnil před čtrnácti dny a ve kterém obsadil krásné třetí místo, i v Moskvě v krátkých programech přesvědčil o tom, že udělal před letošní sezónou změny k lepšímu. Jeho krátký program byl sice bez čtverného skoku, ale zato všechny ostatní technické prvky splnil na vysoké úrovni. Jediný problém byl opět s hranou brusle u trojitého flipa, což ho stálo srážky za špatné technické provedení prvku. Bodově to byl ale lepší výkon než v Číně, dostal 74,10. A stejně jako v Číně drží po krátkých programech průběžné třetí místo. Na druhém místě je Američan Jeremy Abbott, který si po bezchybném výkonu také vylepšil svůj letošní nejlepší výkon na 77,61. Vítězem krátkých programů se stal s náskokem Kanaďan Patrick Chan. V krátkém programu skočil poprvé ve své kariéře kombinaci čtverného a trojitého toeloopa, následně pak ale spadl u trojitého axela. V součtu se jako jediný dostal přes hranici 80 bodů, dostal konkrétně 81,96.

 • Tomáš Verner předvedl stoupající tendenci svých výkonů i ve volných jízdách. Sice to nebyla jízda bez chybičky a opět chyběl čtverný skok, ale Tomášovy výkony i jeho sebevědomí rostou a to je dobře. Dostal o dvanáct bodů víc než před dvěma týdny v Číně a po konci jízdy měl oprávněný důvod se radovat, udržel totiž nervy na uzdě. Nervy na uzdě naopak neudržel průběžně druhý Jeremy Abbott z USA. Ve volné jízdě chyboval, zjednodušoval skoky a za výkonem Tomáše zaostal ve volných jízdách o sedmnáct bodů! To znamenalo, že se Tomáš posunul na průběžné druhé místo, příblížil se na dosah Grand Prix Final. Do finále Grand Prix totiž postupuje vždy šest nejlepších bruslařů z každé kategorie, kteří nasbírali za svoje výkony na Grand Prix nejvíc bodů. Ještě tu byl ale průběžně vedoucí Kanaďan Patrick Chan. A pak to přišlo, Patrick Chan opět ve svém programu padal, jeden z pádů byl i u čtverného skoku. Po velkých nervech při čekání na body to nakonec pro českého fanouška znamenalo velkou radost. Tomáši Vernerovi se sázka na jistotu a čisté provedení jízdy naprosto vyplatila a stal se s náskokem tří bodů vítězem Grand Prix v Rusku.

Ke svému vítězství řekl na tiskové konferenci toto: "Opravdu jsem nečekal, že budu první. Nikdo ještě nezmínil, že je to moje vůbec první vítězství na Grand Prix v kariéře. Protože jsem neměl moc času na trénink, nepočítal jsem s tím, že mám šanci dostat se do Grand Prix Final. Je to velká změna a velké překvapení. Dnes jsem bruslil jen pro diváky a doufám, že si při pohledu na mě jízdu užili. Bylo to speciálně pro ně, protože za poslední čtyři roky jsem od publika dostával strašně moc a nikdy jsem jim nic nedal zpět, takže toto bylo pro vás!"
A co Tomáš a čtverný skok? "Čtverný skok teď není na pořadu dne, sezóna je příliš v začátku. Za posledních pět týdnů jsem udělal mnoho změn, takže dokážu skočit čtverný skok při tréninku, ale ještě ne v programu. Možná se pokusím skočit čtverný skok v Grand Prix Final, protože tam není co ztratit. Největší obava ze čtveráku je z toho, že při nepodařeném skoku můžete vypadnout z dobrých pozic, ale na Grand Prix Final je jen šest nejlepších a není tam tedy kam vypadnout," dodal Verner.

TANCE NA LEDĚ V PODÁNÍ LUCIE MYSLIVEČKOVÉ A MATĚJE NOVÁKA:

Do krátkých tanců nastoupili naši Lucie Myslivečková a Matěj Novák jako třetí v první skupině. Svůj tanec na hudbu valčíku a quickstepu vystřihli opravdu bravurně, jediné viditelné zaváhání přišlo v twizzlech, kde byli asynchronní. Získali za svůj tanec 48,45 bodů, což je o tři body víc, než dostali na předchozí Grand Prix v Japonsku. K radosti domácích, a trochu i překvapivě, vedli Rusové Ekaterina Bobrová a Dmitri Soloviev. Až druzí byli Italové Federica Faiella a Massimo Scali, kteří se před závodem považovali za mírné favority. Na své ruské soupeře ztratili v technické známce a před volnými jízdami na ně mají manko tří bodů. Na třetím místě jsou Maďaři Nora Hoffmann a Maxim Zavozin.

Velké věci se ovšem děly ještě před začátkem volných tanců. Z osmi párů, které nakonec přijely do Moskvy soutěžit (původně mělo být v soutěži dokonce deset párů) se před volnými jízdami tři odhlásili. Byli to Kanaďané Alexandra Paul a Mitchel Islam, kteří byli po krátkých tancích osmí. Následně se pro ústřel zad partnera odhlásili i průběžně druzí Italové Federica Faiella a Massimo Scali. Do třetice se odhlásili i průběžně pátí sourozenci Hubbelovi ze Spojených států.
Naši Lucie Myslivečková a Matěj Novák nastoupili do volných jízd tedy jako první a se svým výkonem mohou být spokojeni. Jediné, co je může mrzet, jsou jen levely 2 za obě krokové řady. Oproti Grand Prix v Japonsku si ve skóre za volný tanec polepšili o šest bodů. Na třetí místo se volnou jízdou bez vážnějších chyb dostali Rusové Elena Ilinykh a Nikita Katsalapov, úřadující juniorští mistři světa. Po odstoupení Italů byli neohroženě první Ekaterina Bobrová a Dmitri Soloviev. V celkovém skóre získali obrovský náskok dvanácti bodů.

ŽENY:

Doslova šokem pro domácí publikum skončily krátké programy žen. Rusové měli dvě želízka v ohni, ne snad na vítězství, ale rozhodně měly obě ruské zástupkyně na to, aby se umístily v první pětce, či dokonce na stupních vítězů. Ani jedna ale nezvládla tíhu domácího závodu - Ksenia Makarová byla průběžně na osmém, Alena Leonová dokonce až na devátém místě, v závodě startovalo deset závodnic. Šok přišel i pro japonské fanoušky, když byla Miki Ando ohodnocena tak, že to stačilo jen na průběžné páté místo. Ovšem na soupeřky před sebou nemá takovou bodovou ztrátu, která by se ve volných jízdách nedala dohnat. Na stupních vítězů byly ještě dvě Američanky, na druhém místě Agnes Zavadzki, na třetím Ashley Wagner. Celé soutěži vévodila Japonka Akiko Suzuki.
Ruské závodnice nezvládly ani volné jízdy a příliš kupředu se neposunuly. Naopak, Miki Ando zabojovala. Ze šatů ji vykoukávaly náplasti, kterými měla zřejmě nahřívaná zraněná záda, jejichž bolest naznačovala i na konci včerejších krátkých programů. Ve volných jízdách ale skákala jako divá a na konci jízdy se mohla radovat z bodového zisku 120,47. Po krátkých programech vedoucí Japonka Akiko Suzuki ve své volné jízdě bojovala a i když svou krajanku porazila ve známce komponentů, v technické známce na ni naopak ztratila. V součtu to znamenalo první místo pro Miki Ando a druhé pro Akiko Suzuki. Třetí ve volných jízdách i celkově skončila Američanka Ashley Wagner, která si ve volné jízdě vylepšila svůj nejlepší letošní výkon.

SPORTOVNÍ DVOJICE:

V kategorii sportovních dvojic vedli po krátkých programech domácí hvězdy, dvojnásobní bronzoví medailisté z mistrovství světa, Yuko Kavaguti a Alexander Smirnov. Na druhé Japonce Narumi Takahashi a Mervina Trana měli náskok šesti bodů. Třetí byli průběžně další Rusové, Katarina Gerboldt a Alexander Enbert. Partnerka z tohoto páru ještě loni jezdila jako sólistka, s disciplínou sportovních dvojic začala až před touto sezónou.
Ve volných jízdách byl napínavý souboj o druhé až čtvrté místo, nikoliv o to první. Romantickou jízdou si Rusové Yuko Kavaguti a Alexander Smirnov jednoznačně udrželi vedení. I když jejich technická známka byla o bod nižší, než u ve volných jízdách druhých Američanů Amandy Evory a Marka Ladwiga, třeba i kvůli piruetě, která měla u Rusů jen level 1. Celá jedna zvedačka nebyla Rusům vůbec uznána a měla hodnotu 0. Američané útočili ze čvrtého místa po krátkých programech. Jak už bylo zmíněno, v sobotu zajeli druhou nejlepší volnou jízdu a celkově se posunuli na třetí místo. Japonský pár, který překvapil svými výkony už před měsícem na domácí Grand Prix, opět neudržel nervy a ve volné chyboval, ve volných jízdách to znamenalo až třetí místo, celkově to ale i přes chyby stačilo na stříbrnou pozici.

Kompletní výsledky všech soutěží, včetně protokolů, si můžete pročíst zde. Sérii závodů seniorské Grand Prix zakončí příští týden závod Trophée Eric Bompard ve francouzském hlavním městě Paříži. Z tohoto závodu se musel ze zdravotních důvodů odhlásit Michal Březina, ale přesto bude mít Česká republika v soutěži svého zástupce. Nedávno byli dodatečně nominováni juniorští reprezentanti ve sportovních dvojicích, Klára Kadlecová a Petr Bidař.


Myslivečková a Novák: „Krasobruslení nás stále baví“

19. listopadu 2010 v 20:31 | Clárka |  Lucie Myslivečková & Matěj Novák
Lucie Myslivečková a Matěj Novák jsou už šestou sezónu reprezentanty České republiky v krasobruslařské disciplíně tance na ledě. Trénují střídavě v Praze a v německém Oberstdorfu pod dohledem svých trenérů Natalye Karamyshevy a Rostislava Sinitsyna, bývalých reprezentantů Sovětského svazu v téže disciplíně. Přestože oba bruslili už od dětství, úspěchu dosáhli až společně. Byli úspěšní už jako junioři, osmí na juniorském mistrovství světa, několikrát v první pětce juniorských Grand Prix. Už dvakrát se zúčastnili mistrovství světa seniorů a letos druhým rokem zkouší soutěže seniorské Grand Prix. A jejich výkony mají stále stoupající tendenci.

Krasobruslař Březina na prvním závodě sezóny neuspěl, Myslivečková a Novák závod zvládli

19. listopadu 2010 v 20:26 | Claire |  Michal Březina
Závodem Nebelhorn Trophy v německém Oberstdorfu začala tradičně krasobruslařská sezóna i pro seniory. Z českých reprezentantů se závodu účastnili taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák, v jednotlivcích potom Michal Březina. U všech se čekalo, jak vstoupí do nové sezóny na svém prakticky domácím stadionu. Jak Lucie s Matějem, tak i Michal tráví většinu tréninkové sezóny mimo Českou republiku právě v německém Oberstdorfu. Michalovi se ovšem závod nepovedl a dá se jen spekulovat, proč ho opustila jeho povětstná skokanská jistota.

Michal Březina připravil pro letošní rok nový krátký program na hudební doprovod japonských bubnů a to hlavně kvůli tomu, že vrcholem letošní sezóny je mistrovství světa v japonském Tokiu. Choreografem programu je bývalý tanečník na ledě Ital Pasquale Camerlengo. Paradoxní je, že u stejného choreografa skládal svoje letošní dva nové programy i největší domácí soupěř Michala, Tomáš Verner. Pro Michala byla loňská sezóna opravdu úspěšná, svými výkony se vyhoupl na pozici české jedničky a svoje loňské pozice bude chtít jistě vylepšit. Nebelhorn Trophy je první prověrkou, poté následují dvě seniorské Grand Prix. Hned ta první v Číně na začátku listopadu bude velice pikantní. Utkají se tam totiž na zahraniční půdě s programy od stejného choreografa oba naši nejlepší krasobruslaři, Michal Březina a Tomáš Verner.
Vstup do nové sezóny se Michalovi ale nepovedl. V konkurenci závodníků, ve které měl, podle loňských osobních rekordů, aspirovat jednoznačně na vítězství, se po krátkých programech držel až na deváté pozici se ztrátou propastných 26 bodů na svůj loňský výkon. Bohužel z trojitého axela zbyl jen jednoduchý, ze čtverného skoku dvojitý, nevyvaroval se ani pádu v krokové sekvenci.
Michalovi se příliš nepovedla ani volná jízda i když do ní vstoupil tak, jak ho fanoušci znají z loňské sezóny. Krásným trojitým axelem. Bohužel, zřejmě i nedávné problémy se zády způsobily, že chyby se začaly kupit i ve volné jíza, za kterou nakonec dostal pouhých 128,91 bodů, což je o 25 bodů méně, než při rekordním zisku za volnou na mistrovství světa v loňské sezóně. Celkově dostal 184,31 bodu, čímž zaostal o 50 bodů za svým osobním rekordem.
Je to velmi nepovedený start do sezóny, ve které chtěl Michal potvrzovat své výkony z loňského roku. Po celý loňský rok totiž těžil Michal hlavně z toho, že podával vyvážené výkony bez výpadků. Nezbývá, než nepovedený závod hodit za hlavu a koncentrovat se na trénink a další závody. Závodu jednoznačně kraloval Tatsuki Machida z Japonska, který vyhrál s náskokem 13 bodů na druhého.